Што играте во моментов

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Impulse buy vcera
@Донев davaj starting tips, da se spojlnam ako ti ja procitam recenzijata? :DПрегледај го приврзокот 372887
Треба да си активираш Екстра. Таму ја имаш во каталогот, плус сигурно ќе најдеш уште 10+ за играње. Последниве месеци се доста добри, ставив ССД и само симнувам, а се помалце играм :D

Најбитно од се е да не стоиш. Константно движење бара, иначе нема да се снајдеш. И да не се откажуваш. Мене ми беше потешка од сите ФС што сум ги играл, можеби затоа што не бев навикнат на тој стил. Ја откажав скроз затоа што не гледав како ќе успеам да прогресирам, па после некој период ја почнав пак. Тестирај ги сите оружја, најди бар две што ти одговараат затоа што нема во секој циклус да го добиваш истото, навикни се на гејмплејот и користи ги сите бенефиции што ги нуди, но и не ризикувај многу со ајтемите кои имаат негативни елементи. Мислам дека ја направија полесна сега, а има и сејв за да можеш да исклучиш на средина на циклус и после да продолжиш. Јас кога играв немаше ништо од тоа. Немам спојлери во рецензијата.

Се надевам ќе ти легне затоа што мислам дека е игра која или нема да ти се свиѓа, или ептен ќе се внесеш во светот и гејмплејот и ќе ти биде прејака. Мене уште ми е најдобра ПС5 игра. А и најдобро ги имплементира можностите на контролерот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.229
Поени од реакции
22.418
Вчера ја почнав Халф Лајф 2 откако заглавив со Блек Меса. Т.е. не заглавив ама опасен глич или баг во предпоследниот чаптер во тоа фабриката каде што треба да рипаш со бурињата ми ја крашнува играта. И претходно знаеше да крашне на лоудинг ама со рестарт од втора тераше. Овде веќе е заглавена.

Некој што ја свртел нека пише што е работата со багот и како го решил проблемот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
1679770224660.png

Diablo 1 (1997)

Пошо имав играно само Диабло 3 (демо), а сеа и демото од новата... решив да одам со ред - 1,2,3 до јуни, па во јуни комплетирам со 4.
Можев слободно да чекам до јуни и да играм нешто друго, али некако ми делуваше како да рипам скалила и сакав од корен да ја испеглам приказнава.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
Прегледај го приврзокот 373048

Diablo 1 (1997)

Пошо имав играно само Диабло 3 (демо), а сеа и демото од новата... решив да одам со ред - 1,2,3 до јуни, па во јуни комплетирам со 4.
Можев слободно да чекам до јуни и да играм нешто друго, али некако ми делуваше како да рипам скалила и сакав од корен да ја испеглам приказнава.
Не се поврзани никако…
Т.е. пробале нешто ама слабо.
Кецот и двојката не се ни на Близард, и барем двојката ти е мастерпис што никогаш нема да биде надминат!
Тројката е безвезална… Четворката допрва ќе видиме. Искрено не гаам надеж во Близард дека нешто добра ќе биде, ама се надевам дека бар од тројката ќе биде поарна.

П.С. купи си уште едно глувче резерва :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Треба да си активираш Екстра. Таму ја имаш во каталогот, плус сигурно ќе најдеш уште 10+ за играње. Последниве месеци се доста добри, ставив ССД и само симнувам, а се помалце играм :D
Skoro mi zavrsi godisnata pretplata i koga vidov deka samo sigle player igri igram, nisto online a nitu katalogot slash mesecnite igri me pogodile odluciv da ne go prodolzam subscription-ot. Projdeni mi se starite ionaka, godinava kako i prethodnata ke se fokusiram samo na AAA naslovi i tuka tamu nesto izmegu novo.

Kolku te fati ssdto? Momentalno imam baagi instalirano ama ne mislam deka u skoro bi mi zatrebalo osven ako ne gi bumpnat na tezina site novi igri.

Најбитно од се е да не стоиш. Константно движење бара, иначе нема да се снајдеш. И да не се откажуваш. Мене ми беше потешка од сите ФС што сум ги играл, можеби затоа што не бев навикнат на тој стил. Ја откажав скроз затоа што не гледав како ќе успеам да прогресирам, па после некој период ја почнав пак.
Da, ima learning curve no bidejki ne znaev deka e proceduralno generirana mapata sekogas koga ke umram. Odprilika me fati 5 6 saati da ja razberam i da znam na sto sum, stignav do prviot boss Phrike i veke ja imam katanata. Za mnogu malku ke go kutnev od prva. :D

Mi se dooaga toa sto go pisa deka ne treba da stois, mislam e klucno i te naviknuva na drug pacing koj go pocituvam za sega.

Тестирај ги сите оружја, најди бар две што ти одговараат затоа што нема во секој циклус да го добиваш истото, навикни се на гејмплејот и користи ги сите бенефиции што ги нуди, но и не ризикувај многу со ајтемите кои имаат негативни елементи. Мислам дека ја направија полесна сега, а има и сејв за да можеш да исклучиш на средина на циклус и после да продолжиш. Јас кога играв немаше ништо од тоа. Немам спојлери во рецензијата.
Ima save sega no e momentalen, koga ke se vratis vo igrata go brises, ne e save tuku poveke ako treba da ides do wc ili stignala hranata, zvonel nekoj na telefon itn.

Me plasi toa sto na znaenje progresiram kako vo FS igra no ne so karakterot, edinstveno ako zacuvam nekoj ether za nov artefakt ili da se rodam so site stvari pak posle umiranje kaj boss, taa masinata sto kosta 6 ethers mislam…

Sakam uste nesto poveke permanent ako se ragjam na pocetok posle sekoja smrt. Ke videme ponatamu kako ke se drzam.

Najjako mi bese na eden run odma posle brodot me dade do bossot Phrike, vikam vidi srekja ama nemav muda da se probam odma. :D

96C12F58-C13C-4E7C-9CF1-914139FA51B8.jpeg

Се надевам ќе ти легне затоа што мислам дека е игра која или нема да ти се свиѓа, или ептен ќе се внесеш во светот и гејмплејот и ќе ти биде прејака. Мене уште ми е најдобра ПС5 игра. А и најдобро ги имплементира можностите на контролерот.
Bi relol mi legna, od koga keja sfatis stanuva klasice roguelike platformer so mnogu repeticija pa duri i backtracking. A dobroto kaj ovie igri e sto mnogu tesko se ostavaat za razlika od DS. Tuka umiranjeto iako e poveke punishing sepak edvaj cekas da pocnes nov run, gameplayot e mnogu zarazen i interesen, ne moze da ja ostavam. Sekako cel toj sensory overload, diarea od svetla mnogu mi go pravat cel film isto taka.

Cool.
Cool cool cool.

Uste ne mi e zavrsena Forbidden West a pocnav i Fallen Order mislejki deka imam vreme nabrzina da ja projdam pred novata da izleze koja paten e premestena za release eden mesec podocna odosto originalno planirana.


Прегледај го приврзокот 373048

Diablo 1 (1997)

Пошо имав играно само Диабло 3 (демо), а сеа и демото од новата... решив да одам со ред - 1,2,3 до јуни, па во јуни комплетирам со 4.
Можев слободно да чекам до јуни и да играм нешто друго, али некако ми делуваше како да рипам скалила и сакав од корен да ја испеглам приказнава.
Kako e trojkata, kako kopilj Diablo II mi bese omilena a sega gledam demoto za 4kata se vrakjaat na starite koreni. Bi i dal shansa na 4ta.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
Kako e trojkata, kako kopilj Diablo II mi bese omilena a sega gledam demoto za 4kata se vrakjaat na starite koreni. Bi i dal shansa na 4ta.
Немој Д3. Боље инсталирај Diablo Immortal на телефон, изрокај ја приказната и батали ја играта скроз. Diablo Immortal ми е скроз иста со Diablo 3. А хронолошки е меѓу Д2 и Д3.
Нема да им ги простам тие пеес евра на Близарктивижн за Д3.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
Немој Д3. Боље инсталирај Diablo Immortal на телефон, изрокај ја приказната и батали ја играта скроз. Diablo Immortal ми е скроз иста со Diablo 3. А хронолошки е меѓу Д2 и Д3.
Нема да им ги простам тие пеес евра на Близарктивижн за Д3.
Од иста причина јас не ја зимам Д2 Римастер, оти веќе сум фукнал пари и на Д2 и на Д3 (без разлика колку и да било одамна..!), и пеес евра да ми бара пак за истата игра :tapp:

А и онака Д2 има шмек само на таа резолуција и тие феноменални 90’ти ефекти!

Ми направивте иштав со муабетот пак да ја седнам :ROFLMAO:
Еден добар Трапсин да напраам.. :rolleyes:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Не се поврзани никако…
Т.е. пробале нешто ама слабо.
Знам, но сепак голем дел од карактерите се повторуваат уште од кецот, па сакав од почеток да видам како го развиваат плотот.
Kako e trojkata, kako kopilj Diablo II mi bese omilena a sega gledam demoto za 4kata se vrakjaat na starite koreni. Bi i dal shansa na 4ta.
Не би можел ништо да кажам за тројката, т.е не смеам... имам само демо играно а тоа беше премалку. Но ја имам моментално фул верзијата и секако ќе ја играм после двојката.
Не знам зошто толку ја ругаат, не ми е јасно. Вака изгледаше фантастично. Ваљда ако ти се играни и претходните тогаш почнуваш да правиш некои паралели и да наоѓаш маани (пр. зошто не ја претставуваат причата како во двојката и кецот, зошто не е тешка како двојката и кецот и сл. - критики кои ги сретнувам за тројката)
Би рекол нешто слично како јас со Дарк Соулс бе... :cool: Почнав со 2, тука се заљубив со светот, тука научив да ролам и сите тие работи. Фактички го доживував како прозор од кој за првпат го доживеав „видикот„. Па без разлика колку беше матно стаклото и колку беше стара и искршена рамката.

Иначе... Д3- Анимации и графика си вриштат, стори- не знам, али со намера сум да дознаам. Али нема некоја голема разлика помеѓу нив во сторито, дејствијето е тоа - просто кажано се обидуваш да го уништиш ѓаволот.
Гејмплеј - ругаат прелесен бил. Што знам... јас колку што се сеќавам од демото одиграно во 2019та ми изгледаше ок.
Кецот прикрајот е малку потежок од тројката, али остатокот 80% беше боза - десен клик - мобот дед.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom