Што играте во моментов

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
mozebi bilo taka

momentalno so haptic feedback, adaptive triggers i sve toa ne bi sednal na tastatura osven ako ne igram competitive pucanje za ekstra accuracy ili nekoi doti, dungeon crawlers rpgs kade moras da imas celosna kontrola za site branovi no eve diablo iv nekako go resava i toa

a i graficki ne mi e veke pc master race bidejki konzolite za eftini pari davaat podobar kvalitet od prosecen pc. Kolku od tuka imaat 3090ka ili slicno za da kazat pc master race a kolku igraat na poslab kvalitet od toj na konzolite?

konzola e za gaming, pc e za benchmark
2023 a uste portovite se losi
ne moze da gi zanemarime seuste i ekskluzivite
Графичкиот фиделитет не е нешто импресивно на PS5 ти гарантирам.
Истото може на мојата 8 години крнтија , само нормално не пролонгиран период. Не е изговор. Контролњрите не ги бива 5 пари и тоа е тоа. Нишање и гледање е како тешко пијанство. Поширок распон на многу по крути движења. Селекција на мени спора. Постои многу малце што може да направиш со 12тина копчиња. Дури и вибрацијата е излишна. И згора на тоа у ваздух треба да го држиш наместо фиксна површина, не е ова нинтендо вии
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.513
Поени од реакции
4.334
a kolku igraat na poslab kvalitet od toj na konzolite?
:roker:
Еве сум!
no eve diablo iv nekako go resava i toa
Многу луѓе се жалат би рекол на искуството со конзола на Диабло. Игриво е но кастањето магии и ејмингот на моменти бил џанки.
Едноставно ако сакаш "поефективен" гејминг тогаш тастатура и глушец е одговорот.

Али во право си во поголем дел од постот. Конзолата е во рангот на хајенд пц, така да .. уживате подобри перформанси од нас.
Али не свичам, но не од инат, едноставно тоа ми е култура веќе.
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Секоја работа си има пронс анд конс .... Оверал компјутерите биле и секогаш ќе бидат подоброто од разлика за една конзола . Прво,интернет и мрежно играње .
Сум имал 4ка и шо курац ... Мора да плаќаш шо беше она плус пес,за да играш мрежно со други шо за мене е најголем булшит на денешно време каде е бесплатно . И тоа пази временско си ограничен и приморан да плаќаш . И тоа доста скупо е малку за наши услови.

Друго,игри и нивни цени .

Компјутер и торенти брат ,раат сум . Имаш гага игри,ако ми се свиѓа,си ја купувам . Сакам делукс,ултимејт верзија. И тоа 20 евра е . Не идам у Галерија,уше им стојат 2500 денари. Брукаа ....


Трето ..... Боље фифа фудбал се игра на тастатура,фак ју рачкиии :pos:

Четвртооо .... Цс гоу .... Можеш ли на конзола бре ? Башка ако ти паднат кутии за отворање .... Си го шиткаш по 2 евра :pos:скинови да не збориме .... Колку работи после на стим си земав така поефтино :pos:


Петтоо .... Сигурно женски гејмерки као ќе фатиш на конзола ? Абе пак компјутери тука :pos:
Автоматски споено мислење:

Забораив да пишам....


Конзолите биле хај енд работа .... Бла бла бла ....

Бате,графичка стара е ? Чек на Гојдо ќе му свртам .... 4 илјади мкд ене мајнинг е користена ама че ја отепам уше 2 години секој ден за гејмање . И паќ боље графика и стандарт .

Као и да е ,со конзола си многу ограничен и само даваш пари .
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.684
Поени од реакции
38.870
нема доживљај да играш ФПС со џојстик. Па и гејмер да се нарекуваш. Цело време имаш некаков ауто ејм. Тоа е за аматери.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Не е непоуларно мисљење, едноставно не си у право. Џојстикот е инфериорен во секоја примена освен можда платформери и фајтинг. Што у принцип малцинство.
eh, maus + tast e top za strategii, simovi, i FPS, za drugo se e podobro kontroler.
Karpalen tunel e zaebana rabota.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
79.000
Не е непоуларно мисљење, едноставно не си у право. Џојстикот е инфериорен во секоја примена освен можда платформери и фајтинг.
Всушност тоа значи непопуларно мислење. Твоето мислење да не го дели мнозинствто, кое го нема тоа мислење, бидејќи не се сложува со него.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
eh, maus + tast e top za strategii, simovi, i FPS, za drugo se e podobro kontroler.
Karpalen tunel e zaebana rabota.
И за акција подобри, солсборм вичер
Автоматски споено мислење:

Всушност тоа значи непопуларно мислење. Твоето мислење да не го дели мнозинствто, кое го нема тоа мислење, бидејќи не се сложува со него.
Факти, не мислење.
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Ако играш компетативни онлајн игри (CS, Dota, COD, BF и слично) ПЦ ти подобар избор.
Јас лично не играм такви игри веќе од средно, и неможам да се замислам после 8 саати работа пред компјутер да продолжам уште 3 саати на истата столица седнат пред екран, така да рачка, PS и кауч е далеку подобро за мене, како кежуал гејмер што не ги игра горе наведените игри, пред 7-8 години би велел ПЦ мастер рејс а и играв компетативни игри оти имав време и желба, ама со тек на години менив мислење
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Кој кур е тоа во опште? Звучи како стоматолошки зафат....
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.513
Поени од реакции
4.334
Кој кур е тоа во опште? Звучи како стоматолошки зафат....
Тоа е синдром кој го добиваат претежно луѓе на кои дланката им е изложена на секојдневен стрес од работа. Фактички нерв демиџ.
Е сеа зависи колку јако ударате на тоа масите...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Тоа е синдром кој го добиваат претежно луѓе на кои дланката им е изложена на секојдневен стрес од работа. Фактички нерв демиџ.
Е сеа зависи колку јако ударате на тоа масите...
Хммм...работење со електричен алат..брусење, бушење штемање, како и користење чекани.
И интензивно кликање..

Иначе ја врам Demons souls. Уште мочварата и внатрешна болетарија...
 
  • Љубов
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Графичкиот фиделитет не е нешто импресивно на PS5 ти гарантирам.
Истото може на мојата 8 години крнтија , само нормално не пролонгиран период. Не е изговор. Контролњрите не ги бива 5 пари и тоа е тоа. Нишање и гледање е како тешко пијанство. Поширок распон на многу по крути движења. Селекција на мени спора. Постои многу малце што може да направиш со 12тина копчиња. Дури и вибрацијата е излишна. И згора на тоа у ваздух треба да го држиш наместо фиксна површина, не е ова нинтендо вии
onaka si zboris
super ako krntija od 8 godini vozi isto kako ps5 so pobrza selekcija na meni i so NAD 12 kopcinja
tuka treba da zavrsime ama aj
ne deka e bitno, kur mi menjaat mene ray tracing ako igrata e glupa, grafika posle dekadi gejmanje pocnuva da ne e bitna no nikogas pak ne skodi ;)

vibracii se izlisni na siemens a65, kontrolerot na 5kata pravi pregolem imersing za da lesno go otpises kako “izlisno”. Sega koga igram nekoja postara igra i nema voopsto vibracii kako recimo… dark souls 3, znaes kolku mi se namali iskustvo oti veke naviknat? I kako be u vis go drzis? Zarem diskutiram so kontroler-devica?

Многу луѓе се жалат би рекол на искуството со конзола на Диабло. Игриво е но кастањето магии и ејмингот на моменти бил џанки.
Едноставно ако сакаш "поефективен" гејминг тогаш тастатура и глушец е одговорот.
Zborev od licno iskustvo, ne bev igral vakvi na plejkata a i odamna oti i spored mene se podobri na tastatura i maus no nemase nekoj learning curve, pocnuvas i e seamless ama mozebi za mene oti familiar so controler, okej nema da e isto mozebi i tebe

Али не свичам, но не од инат, едноставно тоа ми е култура веќе.
Zaradi ova i te zakacam, ne e healthy vaka. I jas bev so godini na pc no komfortot mi e daleku pobiten denovive. Okej dadov 200 evra za cela godina u igri ama komfortot plus dostapnosta (ekskluzivnosta) mi go opravduvaat toa. Seuste e konzolata poskapa pokraj torenti ama duri i stev ja plati Elden a ja igrase na krntija od 8 godini pc (negovi zborovi) taka da ne e mnogu razlikata u trosok. No ne zivej spored kulturata. You do you babe.

кој добил карпален тунел?
Кој кур е тоа во опште? Звучи како стоматолошки зафат....
Imam prijatel sto ne moze da se potpre na raka, ne znam zaso ne si ja slusate darling.

нема доживљај да играш ФПС со џојстик. Па и гејмер да се нарекуваш. Цело време имаш некаков ауто ејм. Тоа е за аматери.
Eve pustame sto sakas i ke go snimame za deckive tuka? CS 1.6 li sakas da vidis kolku sum naviknat na autoaim? Ne bidete drski poso nekoi tuka malkucka onaka poveke trening sme imale u pucaljki. :icon_lol:

Autoaim se gasi inace.
A zaso bi koga ja igram single player igri striktno, ne sakam da cujam za nisto online. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom