Што играте во моментов

Член од
29 март 2013
Мислења
3.625
Поени од реакции
3.322
Dark Souls III Screenshot 2020.08.22 - 22.41.35.02.png

Треба ли опис ?! Ма не ме дупи !

А како прво, shout-out to @wot! Да не беше ликов можеби немаше ни да и' ја дадам таа втора шанса на таа клучна двојка од која што сѐ започна (т.е. сигурно немаше :D )
Но ликов добро ме законтра и ваљда тој го разгори "гневот" во мене. Гневот кој те вози низ цела игра, оној кој не е остава да направиш бич-аут и да се откажеш од оргазмот кој следи после крајот од играва.

А конкретно во врска со играва- нема што многу да се зборува. Уствари има, но доволно е напишано низ годините наназад. А и еден долгометражен пост е премалку да бидам искрен кога се станува збор за ова име.

Иначе последни подготовки за Секиро, да.
Active mode - FUCK YOUR SHIELD!

Let's do this shit!
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
269
Поени од реакции
247


Уште е рано да се каже но после три часа гајмплеј мошам да кажам дека може само вода да и носи на Batman Arkham Knight.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.217
Поени од реакции
4.540
Kingdoms of amalur :)

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Старата или оваа што искочи Rereckoning? Воглавно интересна игрица но станува здодевна по некое време плус тие сајд квестовите им стануваат иритантни.
 
Член од
2 април 2015
Мислења
7
Поени од реакции
6
Старата или оваа што искочи Rereckoning? Воглавно интересна игрица но станува здодевна по некое време плус тие сајд квестовите им стануваат иритантни.
Re-reckoning, и точен ти е заклучокот, ќе мора да поиграм само main quest од сега, пошто се изморив од трчање.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
368
Поени од реакции
365
بازی-Hades.jpg
Supergiant со ова више се 4/4, инди ројалти.
роуглајк, со мање више типична длабочина во однос на изобилството на абилити/ајтеми/перкови за жанрот, со додавка на тоа што носат и е претпознатливо за нив... артстајл, саундтрак, војс актинг што посрамотуе трипл еј студија и quirky тејк и раскажување на постоечки сетинг, у случајов грчки пантеон.
инстант есенцијал за жанрот.
 
Последно уредено:
На врв Bottom