Што забележуваат жените кај мажите и обратно?

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
На прв поглед надворешниот изглед. градите, усните, косата, газето, нозете,движењето,говорот,мирисот......дури и без облека ве замислуваме хахаххаха..сето тоа оценување поминува за дел од секундата.
Ако во тпј период не се случи чудо -привлечност- тогаш никакво продолжение нема ни да има.
Значи, првиот впечаток е одлучувачкиот- иако не ви е дадена шанса да покажете дали сте весели, остроумни,дали знаете добро да готвите, свирите пијано или зборувате 6 јазика.Тоа е се’ споредно
ааааа,да и не секој мечтае за А.Џоли или пак за некакви си анорексични „лепотици“ - значи секој со свој вкус и критериуми
--- надополнето: Jul 24, 2011 8:00 AM ---


жива вистина:)
 

buttercup.l

Duchess
Член од
11 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
45
широки рамења, висок, да ја има онаа детска насмевка..и онака кога ќе го погледнам во очи да се изгубам во нив. да е шармантен, да има смисла за хумор, да е паметен и да е амбициозен =))
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.854
Поени од реакции
23.581
Мажите-цицки, гз, фаца,

Жените-како и обично, се обратно од тоа што ќе пишат на темава.
 
I

indigo child

Гостин
Swag. Harizma. Kako sakash rechi go.
Tip shto ima swag, ima se shto mi e potrebno: rechitost, smisla za humor, intelekt, ubav stil na oblakanje.
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Swag..одприлика мислам дека знам што е, но кој ќе ми каже подетално што спаѓа во тоа ,,swag``? :)
 
B

BooBojan

Гостин
Порано најпрво забележував да е добра,лице,тело,добро газе.
Но после невиден ремет од моите другари на моја сметка,заради тоа што за нив беше чудно што повекето девојки кои сум ги имал биле повисоки од мене,сега прво почнав прво висината да ја гледам.
Кога ќе стојам до неа прво забележам ако е тука некаде во висина,пониска од мене,нема што да се чека.
После тоа убавото лице и коса(плава,црна),па газето.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Swag..одприлика мислам дека знам што е, но кој ќе ми каже подетално што спаѓа во тоа ,,swag``? :)
http://www.google.com/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=SWAG

da go e...
--- надополнето: Aug 22, 2011 10:54 AM ---
SWAG ?? тие се оние малите хибридни возила од нисан??
ne ... Swag (bedroll), an Australian waterproof bedroll
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Jin

Kajgana Shop

На врв Bottom