Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
1. Да почине љубената!
2. Да не ти возратат соодветно.
3. хммм....нема трето.
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
smetam deka poloso e da ne ti e vozvratena ljubovta .... mislam deka togas poveke stradame koga nekoj ne obrnuva vnimanie na tebe i ne vozvrajka na tvojta ljubov ... toa boli :( a site sme se nasle vo situacija da ne mozeme da ja vozvratime ljubovta no custvoto e razlicno vo sekoj slucaj ne e prijatno no mislam postrasno e koga ne ni e nas vozvratena
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
да не ви возратат е тешко и мн болно...а исто е неубо па да не можите да му возвратите на некој од било кој иск причини
 
S

StereoLove

Гостин
И двете болат...секако за кој како,мене моментално ми се случува тоа.Невозвратена љубов.Се осекам празно,без желба да продолжам понатаму.Не ми е лесно:toe:се борам да го заборавам но мислам дека пропагам во таа битка.Кога ми кажа 'Не те сакам'мислев дека целиот свет се срушил над мене.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Паа што знам досега сум осетил само како е да не возвратам љубов, и според мене мислам дека полошо е љубовта да не ти биде возвратена мада не сум искусил какво е чуството. :wink:
 
S

StereoLove

Гостин
Паа што знам досега сум осетил само како е да не возвратам љубов, и според мене мислам дека полошо е љубовта да не ти биде возвратена мада не сум искусил какво е чуството. :wink:
Подобро е и да не искусиш,чуството е гадно:nesvest:
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Боли кога љубовта ја даваш а не ти е возвратена, но грев е кога си љубен а не возвраќаш...
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Кога ми кажа 'Не те сакам'мислев дека целиот свет се срушил над мене.
Да тоа знае да биде сјебано. Ама нема тука шо да паѓаш у бедови и да се самопичкариш. Стани, погледни се у огледало, среди се и иди у некое клубче и фаќај шмек ситуации! Има пуно мушки на светот! Не те сака не те сака. За никој не треба да се пати. Сеа не е баш едноставно знам!...Али...не е ни крај света ни прв ни последен! :nenene:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Исто е. КОга нас не ни е возвратена тешко ни е на нас. КОга на другата страна не и е возвратена тешко и е на неа. Тоа е круг и нема полошо. Секогаш ние полошо на нас секако,но кога ќе размислиме дека така се осеќа и другата страна - па... Исто е.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Исто е. КОга нас не ни е возвратена тешко ни е на нас. КОга на другата страна не и е возвратена тешко и е на неа. Тоа е круг и нема полошо. Секогаш ние полошо на нас секако,но кога ќе размислиме дека така се осеќа и другата страна - па... Исто е.

не е баш исто со оглед на тоа дека повеќето луѓе се егоисти и гледаат само за себе, така да потешко е коа не ни е возвратена љубовта, сигурно дека нема да се трескам ако некој ме сака а ја не можам да возвратам, ќе се трескам за обратното:vozbud:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Се мислев што да пишам, потоа ми текна нешто друго. Никој не би можел ова да го долови толку јако како маестро Балашевич.

Lako je kad te neko ni ne zavoli...
Tad samo tamna strana srca zaboli...
Teško je kad za nekog jedinog i svog postaneš zrnce soli...
Teško je kad Tvoj Neko prestane da te voli...
 
I

InF3cTeD

Гостин
и во двата случаи е тешко и болно..за особата без разлика на полот која сака,љуби ама не и е возвратено
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
и во двата случаи е тешко и болно..за особата без разлика на полот која сака,љуби ама не и е возвратено
Се согласувам со тебе,но сепак мислам дека повеќе боли кога љубовта не е возвратена,а најлошо е тоа што особата што повредува често пати не го сфаќа тоа.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Реално, многу е потешко кога љубовта не ни е возвратена.Не поради тоа што човекот е егоист, себичен или што ти ја знам што.Едноставно, тоа што го чуствуваш на своја кожа е многу посилно и потрајно тоа што го чуствуваме на своја кожа отколку тоа што претпоставуваме дека некој друг го чуствува.Многу логично, инстиктивно и животински.Е сега не дека е лесна и втората опција.Да одбиеш некого знаејќи дека со тоа ке го повредиш, особено ако таа личност има некакво значење во твојот живот...
Не воопшто не е лесно...
 
S

StereoLove

Гостин
Да тоа знае да биде сјебано. Ама нема тука шо да паѓаш у бедови и да се самопичкариш. Стани, погледни се у огледало, среди се и иди у некое клубче и фаќај шмек ситуации! Има пуно мушки на светот! Не те сака не те сака. За никој не треба да се пати. Сеа не е баш едноставно знам!...Али...не е ни крај света ни прв ни последен! :nenene:

Абе и тоа што викаш...но моментот кога ти го вели некој тоа и не е лесен,не се осекаш добро,немаш желба да продолжиш понатаму,едноставно како да се осекаш дека целиот свет да ти се срушил,некој да те тресне што се вика од земја.Не е секако прв или последен ама ој нареди на срцето да го заборави него преку нок.Не можеш туку така лесно да заборавиш и да бараш други.Со текот на времето поминува но сепак чуството е гадно.Ти го сакаш со сето срце,искрено и без условно,гледаш да му погодиш што се вика,и простуваш во некои кавги а на крај така да ти рече Не те сакам па и уште да те окривува во некои работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom