Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
И двете се тешки ама сепак секој различно ги доживува , ако не му возвратиш на некого љубов ќе се осеќа исто како кога тебе не ти возвратиле па затоа ако мене ми е полошо него му е подобро и обратно
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
оД ЧИСТО СЕБИЧНИ ПРИЧИНИ ЌЕ ИЗБЕРАМ ДЕКА Е ПОЛОШО ДА НЕ ТИ Е ВОЗВРАТЕНА ЉУБОВ. СУМ БИЛ ВО ДВЕТЕ СИТУАЦИИ, ГАДНИ СЕ АЛИ ПОЛЕСНО МИ БЕШЕ КОА ЈАС НЕ ВОЗВРАЧАВ ЉУБОВ.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
54
Поени од реакции
1
Да не возвратам..мн е потешко да си со некој што не го сакаш а сепак зошто не сакаш да го повредиш си со него,отколку да не си со некој што го сакаш.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Болно е кога нас не ни е возвратена љубовта. Се нервираме и се обвинуваме себеси дека можеби не сме доволно добри за да ја осовиме љубовта на сругата личност, без разлика дали е тоа пријателска, помеѓу партнери или родителска.
Следен пат кога ќе треба ние да бидеме оние кои треба да ја возвратат љубовта, пред да речете не, размислете како ви било, или би ви било на вас доколку се случи такво нешто.
Не мора секогаш да биде возвратена истата љубов. На оној/онаа кој/а Ве сака, а вие не го/ја гледате само како другар/ка, не мора да и се возврати со таква љубов. Возвратете и со другарската. Само тогаш сите ќе бидат среќни и задоволни. Ниту тој/таа повреден, ниту вие растргнати помеѓу чувства.
И двете се лоши работи. Да не возвратиш, всушност значи да не знаеш да љубиш. А да не ви е возвратена, всушност значи дека барате љубов од човек кој не знае што е тоа.
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Јас мислам дека потешко е да глумиш љубов со некоја кој не ти значи ништо одколку да не си со некоја која ја сакаш.Во вториот лучај ќе се надеваш а во првиот случај умрела и надежта
 
А

Аниии

Гостин
Според мене е исто. Ми се случило да сакам и да не ми е возвратено и искуството е мн болно.Ако знам дека некој ме сака и не можам да возвратам се чуствувам виновно бидејќи тој некој страда поради мене.:nesum:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
И двете нешта се тешки и лоши.Да не возвратите љубов на другиот знаете како ке му е нему.А пак тој случај да ви се случи вам вие си знаете како е чуството.
 
М

Мрак

Гостин
Полошо за другите е да не возвратиме љубов,а за нас полошо е да не ни биде возвратена љубовта.Сепак,поврзани се,едното го нема без другото:toe:За нас е полошо да не ни биде возвратена љубовта,повеќе боли кога на своја кожа ќе почувствуваш нешто...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
И двете се болни.
Сепак повеќе боли не возвратената љубов.Така ја бараме причината во себе,се јадосуваме,се обвинуваме.
Ја бараме причината зошто таа љубов не ни е возвратена и покрај сите напори кои ги вложуваме во неа!?
Дали грешката е во нас и што треба да направиме за тоа да се промени.Едноставно нешто од внатре те јаде,те копка.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Двете се еднакво болни ,само зависи за кого. Ако јас не ја возвраќам сигурно го повредува оној на кој не му ја возвраќам љубовта (имав таков случај) ,а и тебе те боли кога гледаш дека некој не реагира на твоите љубовни испади итн.
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Двете се еднакво болни ,само зависи за кого. Ако јас не ја возвраќам сигурно го повредува оној на кој не му ја возвраќам љубовта (имав таков случај) ,а и тебе те боли кога гледаш дека некој не реагира на твоите љубовни испади итн.
Vidi vo pravo si za ova i ja ednas imav takva situacija taka da ne prijato custvo vo sekoj slucaj
 
M

marsovka

Гостин
зависи да беше пред неколку месеци ќе реков невозвратена љубов

На пример ако личноста што не ми ја возвратила љубовта а знам дека не ја бива како личност тогаш ми е некако полесно се тешам со фактот дека дури и да имало возвратена љубов знам дека врската ќе била уште поголемо мачење одошто е сега (доколку сме во врска) или пак ќе се измачувам со него уште повеќе

Од друга страна не бев свесна колку боли фактот дека не можеш да ставиш команда во својот мозок да сакаш личност која знаеш дека те сака и дека вреди,знаеш дека заслужила повеќе одошто сега добива и го колнеш господ и целиот свет зошто не си вљубен во неа.

нема ништо полошо од сознанието дека некој кој вреди те сака а не можеш да му возвратиш и од сознанието дека таа личност би го померила и небото само за тебе
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
i ednoto i drugoto znae da boli. Ako mislis i so taa namera si za na nekoj da mu naneses zlo,da go povredis na emocionalen plan,togas ne vredis nisto vo zivotot,nemas pocit prvo kon sebe si pa posle kon drugiot,bez razlika dali ti e decko/a,prijatel ili od posirokoto semejstvo.Ako ne znaes kako da se spravis so toa togas proraboti malku i na moralnite vrednosti.Ne go pravi toa sto tebe ne sakas nekoj da ti pravi..aj da ne dolzam mnogu ima dosta za zborenje na ovaa tema.Samo pred se sakaj se sebe si i taka ke mozes da gi sakas drugite :smir:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
повеќе боли да не ти е возвратена, тој што не возвратил на нечии чувства може само да му е жал но не и секогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom