Што ви недостига од детството?

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
моето живеалиште,и луѓето кои ме опкружуваа.
и секако мојот надобар другар Solo timani.кој знае каде е сега и што прави.:pipi:
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
1
Најмногу ми недостигаат глупостите што ги праевме низ маало со другарите, лажењето на родителите за глупости и банални работи, слободното време...а најмногу од се ми недостигаат пушките на дијаболи XD :vozbud:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Џамлиите, сликиците со фудбалери, рингишпилот со флипери (кралицата), клакер сода покај Вардар, сладоледот Снежец и пољанката позади двор (и ебаа мајка ја направија место за фрлање смет) :(
 
N

NeMiRnA

Гостин
Бакнежите со мирис на корнишони мх мх мх...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ми недостига кошот ради кој се извишив ко стап за чукање ореви, станот, балконот од станот кој кога беше срушен ко користев за скокање со ролери :) и скршив рака, црвениот стокец, леб и џем, комшијата Зумбер, син му Бешким, циганците од клупата позади мене, ѕидовите со првите потписи, пони точакот пимпнат со налепници Castrol, ролерите, патиките рибок на кои им светеше цел ѓон црвено жолто и зелено, дедо ми:(, шубарата негова:(.....многу работи бе ц ц ц
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Гаѓањето со камења со браќава,џамлиите итн
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Апсолутно се ми фали. Многу сакам да можам да се навратам неколку години наназад. Безгрижноста, легнувањето во 20:00 и станувањето во 07:00 :) Ми недостига се што се случуваше тогаш, некаде прочитав нинтендото :) Музиката од тој период, емисиите, сериите, филмовите...
Играњето народна до “ниедно време“ (читај: 21:00) надвор, со моите кога одевме на пица :) дружбата, децата од тој период, радиото :). Се!
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Оффф...ми недоставува безгрижност, ми недостасува времето кога не водевме „сметка„ за ништо и единствено што сме правеле е барање пари за да биљард.

Ми недостасува културниот начин на живот...и уште многу работи.
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
киснење по цел ден на игралиште,киснење на флипери,праење бељи низ маало и сите такви глупости кои секојдневно се случуваа.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па само пак да биди малото полно со децата ( сите се иселија странство) и детските игри по битолски ќе ги кажам, куку, да бие да бие топката, куку план, срва, камај камај.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Да се надополнам
Мечето Ушко, Баљум Баљум, Македонски народни приказни, Бушава азбука, Дајте музика, Стрит Фајтер, Супер Марио, Хи-Мен, стариот Бетмен со илустрираната најава, Зимско рекреативна програма(увек ме бутаа во емисија:))
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Да се надополнам
Мечето Ушко, Баљум Баљум, Македонски народни приказни, Бушава азбука, Дајте музика, Стрит Фајтер, Супер Марио, Хи-Мен, стариот Бетмен со илустрираната најава, Зимско рекреативна програма(увек ме бутаа во емисија:))
A Мустафа и флипери?
Мене ми недостигаат... Ја вртев со 5 жетончиња:pipi:
И штрумфови и Грашкоград ми недостигаат
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Трките со точаци,нинтендото,Супер РТЛ
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
сите работи од детството мазете да си ги вратите преку васите деца ке си играте и со кукли и со камионцина и ке гледате цртани но икогас нема да ви се вратат годините ,немојте да стареете осекајте се млади додека мозете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom