Што ви недостига од детството?

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
mi fali odenjeto na niva koga celo semejstvo se sobirase i zaedno rabotese. mi falat detskite igri pred zgrada, možebi ke se smeete ama i crtanite filmovi mi falat:pipi:
А кој рече дека не можеш и сега да гледаш цртани филмови?
 
E

elence*$

Гостин
најмногу ми фали безгрижноста.......... колку сакам тоа да го имам сега,едноставно да си терам по ќејфот и да не ми е гајле за ништо!!!
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Mi nedostiga SE! i bi sakal poveke da objasnam...ama ..... ne vecerva/utrovo...... Teshko mi e!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
безгрижноста
 
U

UnholY

Гостин
Не ми недостига ништо....тој период ми е веќе избледено сеќавање и не осеќам дека ми недостига нешто од тогаш....како шо согледувам со текот на времето, периодот од детството се повеќе избледнува во мојава мозочна архива
 

PlayBoY

I am the MuNgoS
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.063
Поени од реакции
5
mi fali tubuleto :S:S:S i Mecheto Lino, sto sekoj den mi nosi medolino .... :S :D
 
Член од
23 март 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
...Безгрижноста,игрите и се останато во кое уживав тогаш...
 

ViM

Член од
25 мај 2006
Мислења
39
Поени од реакции
2
Летниот распуст! Кој доживљај беше...:)
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Најмногу ми недостасува безгрижноста на детските игри...Исто така премногу ми недостасуваат детските размислувања за светот,посебно за неоткриеното...Навистина ми недостасува детството...
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Паа, гајле си немав за ништо. Само песни пеев од златно славејче BTW ми недостига Златно славејче не знам дали има уште ама последниве години дур имаше, нула, ништо, не беше ко порано. И ми недостигаат некои личности што ке ги памтам стално.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Најмногу ми фалат игрите, безгрижното детско играње по цел ден со другарчињата од маало.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Највеќе ми недостига тоа што како мал, за ништо не ме болеше к**ов, и големите дози на слободно време, а сега ... :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom