Што ви е најчудно во сонот?

Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Најчесто сонувам како возам автомобил и ме фаќа полиција. :pos2:
Инаку, чудно ми е кога некои сонови ми се остваруваат за неколку денови на јаве... За среќа досега ниеден од овие што ми се исполниле не биле додека сум бил во кола. :kesa:
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
најчудно ми е шо 90% од соновите немаат смисла..на пример сонувам дека скокам од зграда па по 1 секунда сум на кафе со обама па после пливам од охрид до струга па гледам телевизија(не дека ова го сонував, само пример давам)...соновите ми се менуваат во дел од секунда и ништо не можам да сватам...и најчудно ми е што заборавам 1 минута после будењето
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Vo sonot ima mnogu cudni raboti.I jas cesto sonuvam kako pagam od nekade,pocesto zgrada kako The gamer.Nekogas sonuvam son koj potoa se ostvaruva a nekogas sonuvam kako letam.:pos2::pos2:Za srejka ni pajgajneto ni letajneto se nema ostvareno.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Во врска со работите во сонот што ми се случуваат односно што ги сонувам немам ништо чудно. Чудно ми е како тие работи кога ги сонувам изгледаат толку реално што мислиш дека ги слушаш мирисаш и можеш да ги допреш односно ги правиш тие работи, а ти си во една смирена положба и не се мрдаш воопшто.
 
Член од
29 март 2009
Мислења
110
Поени од реакции
1
Toа што никогаш не се сеќавам што сонувам
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Најчудно ми е што ми се дешава да се разбудам „од некој сон“ и кога ќе заспијам повторно да продолжам со истиот сон и прикаската продолжува...
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Нај чудно ми е како доаѓа до спојување на настани и луѓе кои во реалноста нема шанси да се на исто место во исто време. И тоа што сонувам сонови кои се предскажувачки. тоа ич го нејкам ама неможам да го сопрам.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Кога ќе станам на ништо скоро не се сеќавам.:uvo:
 
Г

Господ

Гостин
So nekad mi se desavaat raboti so vise sum gi sonuval
Ne konkretni slucuvanja tuku casual
i najgadno mi bese ko pomal koa mi se desavase ova mi
se losese nenormalno sea fala bogu OK sum ali use mi se desava nekad:lud:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
најчудно е коа некој безвезен сон составен од неповрзани ствари без никаква меѓусебна смисла ке испадне комбинација од неколку дежавуа шо ми се имаат случено или се случиле во блиска иднина од дешавањето на сонот.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Чудно ми е зш во сон све ти изглеат најобично и возможно, а после ко ќе си го прераскажиш в ум сонов, се чудиш шо се дешавало и звучит ногу смешно.

На пример еден сон, седам на плажа и глеам бебе се давит, тоаш родено и пливам до таму едно пет минути и го глеам колку палецов беше мало.
И ај како сум го видела од брегов чуди се, па сум го носела на болница и му ја испумпаваја водана со ПИНЦЕТА и умре накрај.
Глупости :nesvest:
А во сонов све најреално, она загрижена бев и све.
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Koga sonuvam i znam deka e son i edvaj cekam da zavrsi sono i da se razbudam..
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
268
Поени од реакции
5
Најчудно ми е (иако само 2 пати ми се случи) кога сонував како нешто ме брка, и само за момент ќе застанам и ќе си речам “што ти можат бе шо им бегаш сон е ова“ или нешто така.
и престанува да ме брка тоа :)
ептен ми е чудно тоа ич неможам да си го објаснам.

да. исто така кога треба да дојде кулминацијата во сонот.. никако не доаѓа..
како што веќе рекоа кога паѓаш и пред да паднеш се будиш.. или коа треба да бациш некој..се добилижувате се дур не се разбудиш. Фак

исто така не можам да трчам во сон...
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Кога ќе станам не се сеќавам,ретко ептен ретко кога се сеќавам на нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom