Што ви е најчудно во сонот?

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.670
Поени од реакции
11.714
Најчудно е кога сонуваш блиска личност а нејзиниот физички изглед нема никаква допирна точка со физичкиот изглед во „реалноста“ и кога само еден чекор или потег знаат запрепастувачки да ја променат лонгитудата и латитудата на лендскејпот :вонзем:
 
Член од
25 јануари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Сонувам дека сонувам,Сонувам дека разговарам на тел.и кога се будам тел.ми е во рака. И ред др......
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
7
Поени од реакции
2
Имам слушнато дека додека сонуваме, во сонот не можеме да читаме (весник,книги и др. ствари) ваљда зошто не е активиран делот од мозокот кој служи за читање...стварно незнам..не ни сум имал шанса да читам нешто во сон али ваљда некад ќе имам па ќе пишам дали е стварно тоа или не....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Имам слушнато дека додека сонуваме, во сонот не можеме да читаме (весник,книги и др. ствари) ваљда зошто не е активиран делот од мозокот кој служи за читање...стварно незнам..не ни сум имал шанса да читам нешто во сон али ваљда некад ќе имам па ќе пишам дали е стварно тоа или не....
читам јас чат пат, и тоа на кинески
 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
122
Најчудно ми е тоа што во соновите секогаш се наоѓам во густа шума, бегајќи од еден ист лик,човек. Секогаш ми се јавува прво тој сон, а подоцна редица од различни.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Најчудно ми е тоа што во соновите секогаш се наоѓам во густа шума, бегајќи од еден ист лик,човек. Секогаш ми се јавува прво тој сон, а подоцна редица од различни.
Ако го видиш у фаца не е чудо самиот да се видиш :)
 
Член од
13 јуни 2015
Мислења
42
Поени од реакции
122
Ако го видиш у фаца не е чудо самиот да се видиш :)
Да, ама јас никогаш во неговиот лик се немам видено себеси, секогаш го гледам него, младолик со бел тен, брчки само околу очите и црна коса.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Да, ама јас никогаш во неговиот лик се немам видено себеси, секогаш го гледам него, младолик со бел тен, брчки само околу очите и црна коса.
Овој да не е?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Неможам да сватам зошто некои сонови и некои места, локации ги сонуваме повеке пати... :unsure:
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Неможам да сватам зошто некои сонови и некои места, локации ги сонуваме повеке пати... :unsure:
Јас дури си имам неколку места као летувалишта ми се. Едно е на езеро друго на море трето на река.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Тоа што никогаш не се сеќаваш како всушност започнал сонот.
не се сеќаш ни како ти започнал животот. По кажување некој од родители... ама мож и тоа е сценарио како во сон. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom