Што ви е најсекси / најпривлечно кај жена/маж?

Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
секиси хммм...рацете,посебно ме привлекуваат рацете,усните,и дефинитивно погледот,сакам длабок поглед а не мутав незаинтересиран кој е константно насочен во моето деколте:)може и некое стомачно мускулче истакнато али не е неопходно:)
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Леле, @mary_jane, дефинитивно не сум твој тип. Со еден прст две копчиња на тастатура фаќам :). Потупи прсти амин.

Секси ми е негувано женско тело. Почнувам од косата, лицето,телото па се до стапалата.

Не го заборавив г`зот. Тој спаѓа во телото :))))
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Ne mi e seksi ako smrdi na pot i na cigari. Ne mi e seksi ako kosata mu e mrsna. Ne mi e seksi ako liceto ne mu e cisto. Ne mi e seksi ako zabite mu se necisti, i usite isto. Ne mi e seksi ako se smee ko idiot i sekoj 2 zbor mu e glupost. Au da, ne mi e seksi ako ima vlakna pod miski.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Не ми се секси машки со голем нос и уши. Машки на кои образите им се зацрвенуваат на мал ветер и студ, машки кои имаат мали усни и по некој крив заб. Не ми се секси машки кои имаат големи веѓи - кои се толку големи што не можеш да му ги видиш очите на дечкото. Не ми се секси машки со прстени, разни ремчиња по рацете и обетки на ушите. Уште помалку ми се секси машки кои се уфилмани дека се рапери или металци. Мразам машки со крената и не дај боже шатирана коса. Не ми се секси премногу високи машки, пошо мразам да се качувам на скала или да се кревам на прсти за да ги бакнам. Не ми се секси машки што се фураат пред друштво за да ја “фасцинираат“ женската и на крај испаѓаат глупи. Не ми се секси машки што играат со пиво и воедно не се оделуваат од истото. Не ми се секси машки кои апла се пуштаат на девојка и машки на кои парфемот можеш да го осетиш кај секој втор. И за крај не ми се секси машки со предрасуди.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Then I'm The Right Man For YA!!! :)

Ali ozbilno kaj sprotinvniot pol mi se sviga devojka so dobar stil na oblekuvanje ama da ne e nekoja "fufica" ili "tetkica", so dobra smisla za humor i pred se intelegencija. so ke mi e nekoja so nemozam ni dva reda muabet da i napraam a ni ona mene. i da slusa metal po moznost. :)
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
seksi mi se maski:so zavodliv pogled,ubavi zabi,sredni usni,visoki maski,odlucni,so ubav parfem,a da ne baram premnogu.
ne mi se seksi: so golemi usni,satirani,so shiski,farbani,so pirsoj,ako mi teknit uste ke prinapisam....
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Мразам ШМИЗЛИ.... посебно скопски... Мразам Кренати женски... Не предрасудувам многу преку телото на женското.. е сега да не биди подебела од мене,, т.е. крофна...мразам женски шо му треба 2 сати за облекувајне... Сакам женски со свое мишлелне... мразам женски кои немаат слушнато за основни хигиенски средства.. и то.. поише ме интересира муабетот отколку ликот..јебига... е сега ако се работи за кратка пресметка... тогаш у опште не пребирам
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Vlad II Draculea напиша:
Мразам ШМИЗЛИ.... посебно скопски... Мразам Кренати женски... Не предрасудувам многу преку телото на женското.. е сега да не биди подебела од мене,, т.е. крофна...мразам женски шо му треба 2 сати за облекувајне... Сакам женски со свое мишлелне... мразам женски кои немаат слушнато за основни хигиенски средства.. и то.. поише ме интересира муабетот отколку ликот..јебига... е сега ако се работи за кратка пресметка... тогаш у опште не пребирам
:cuc::cuc: BRAVO

ej ne kazav deka ne mi e seksi ako e napukan u nekoja epten tesna farmerka ili maicka, ako si cepka vo nos i usi i ako smrka ko vol.
valjda toa e sea, ako mi tekne i drugo kje pisam
aaaaa da i crno pod noktite
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
ThA-BiTcH напиша:
ej ne kazav deka ne mi e seksi ako e napukan u nekoja epten tesna farmerka ili maicka, ako si cepka vo nos i usi i ako smrka ko vol.
ne be so ti e bas e seksi :pos: :pos:
i onaka zlatni lanci naredeni i po moznost bela trenerka :pos:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
doti4nata напиша:
ne be so ti e bas e seksi :pos: :pos:
i onaka zlatni lanci naredeni i po moznost bela trenerka :pos:
Големи прстени на рацете, и директорски стомаци. Ауууу!:icon_mad:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
не секси:
,Девојки шо немаат вкус за облекување едноставно се облекла у нешто шо стварно е убаво а нејзе не и стои ,Дигнати глави ко жирафи , ептен натрупана со шминка Не ми текнува друго....
Секси:
Насмевка,Убави смарагдно зелени очи или пак сини
Добро стегната по можност у црвено или бело некоја фармерка:wink:
неми текнува ке додадам после некое време блокиран сум нешо
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
zaboraiv da kazam NE mi e seksi ako ima zuti zabi ili skrseni ili ako uospte nema zabi:shok::icon_bigg
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Кај нејзе една од нај секси стварите е нејзината насмевка, па особено секси ми е наочари то ест оптички очила кај женско, башка секси ми е погодена доколенка (се мисли на чорап до колено :)), па идемо ондак на некоја бенка у правилно место, па после како си ја има средено косата или како секси ја има несредено. Усните се веќе дезерт.

Јок секси ми се гадни чорапи и кондури, грицкани нокти, лош здив и така натаму и понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom