Што ве нервира во вашиот град?

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
1. Ме нервираат незакрпените дупки низ улициве.
2. Ме нервираат шофери кои не знаат да возат.
3. Ме нервираат гужвите во сообраќајот.
4. Нечистотијата.
5. Ме нервираат ромите кои се шетаат со кочиите по улиците.
6. Ме нервираат луѓето што просат по семафорите.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
БЉАААААААК:mad::sick:
Општината ги финансира курсевите за учење ГЕЈСКИ ЈАЗИК
Штип масовно учи грчки
http://www.utrinski.com.mk/?ItemID=D7A9FC7095CF734B95B3776A1CE80673
Што се чудиш, општинските лешинари се секогаш „ шампиони “ за правење глупости. Ако одиш таму и се распрашаш, веројатно ќе видиш дека тоа го прават од лични интереси. Не знам дали знаеш, во Скопје, општините и градот ги субвенционираат зоните, рампите и пајак-возилата.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Дали во Охрид и Прилеп наплатуваат паркирање?
Каква е ситуацијата во другите наши градови?
Охрид 30 денари првиот сат, после + 10 за секој нареден.
Прилеп 20-30 денари, зависно од паркингот ама ако сакаш и цел ден остај ја колата, цената е фиксна.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Информациите од тебе се драгоцени. Инаку според Законот за комунални такси, општините можат да воведат плаќање на комунална такса во висина од 10 до 20 денари за еден час или од 15 до 30 денари за еден ден и тоа еднакво за сите корисници.
Охрид 30 денари првиот сат, после + 10 за секој нареден.
Прилеп 20-30 денари, зависно од паркингот ама ако сакаш и цел ден остај ја колата, цената е фиксна.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Сите клупи од кејот и покрај езеро се или демолирани или под кивите кај комшите .... канта на секој 2 километри и дупки по улициве колку ти душа сака
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сите клупи од кејот и покрај езеро се или демолирани или под кивите кај комшите .... канта на секој 2 километри и дупки по улициве колку ти душа сака
Со дупкиве мора малце посериозно да ја сватат работата. Скоро во секој град има дупки, некои и се катастрофални ако поминеш низ нив.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Me nervira sto povece nema paradi za 1(prvi) maj.
Me nervira sto go nema zelezniot most kaj mala stanica.(nadvoznik)
Me nervira ako treba da se najdeme kaj voena bolnica ti odis vo karpos.
Me nervira sto vo Vardar nema rakovi.
Me nervira sto neznaes kade e plostadot na zaginatite od fasizmot.
Me nervira sto povece go nema kino dzabe.(besplatno i toa vo centar)
Me nervira sto bilo kade vo gradov prvo te prasaat od kade si.
Me nervira sto gradov stana pretesen a Mariovo mnogu siroko.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Охрид 30 денари првиот сат, после + 10 за секој нареден.
Прилеп 20-30 денари, зависно од паркингот ама ако сакаш и цел ден остај ја колата, цената е фиксна.
Ова за Прилеп се изненадив позитивно, пред две години бев, паркирав во строг центар на градот и платив 30 денари за цел ден.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Ме нервира што никаде во градов не може да се купи воздух од
Мариово, Осогово, Беласица,Козјак,Плачковица,Јакупица и Шара.
Па мора да одиш таму бар за кратко да видиш што е живот.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
mene vo mojot grad me nerviraat glupi zaosanati Albanci koi za zal seuste gi ima barem dobar del sto ti svirkaat po ulica ( drugiot del se posovremeni i civilizirani) drugo nisto ne me nervira
bas mi e dobar gradot
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Ме нервира полицијата која ја има на секој чекор, мислиш полициски час е, не можеш да мрднеш, додека тебе те сопира секоја вечер покрај нив со мотори минат децата на судиите за кој не важи закон, а мене овде ме тера да дувам, ми здосади од дување,Ме нервират и тоа кремците, седнале у сепаре и само коктели пијат, глава дигната у седмо небо а утре се замотала у шамија да не ја познаеш оти иде на нива:tapp: Друго седнале у некој кафич преку ден и цел ден со едно кафенце а кога ке дојде ред за плаќање ајде вадете сите по 40ден,..... има уште многу али за сега толку
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Ме нервира полицијата која ја има на секој чекор, мислиш полициски час е, не можеш да мрднеш, додека тебе те сопира секоја вечер покрај нив со мотори минат децата на судиите за кој не важи закон, а мене овде ме тера да дувам, ми здосади од дување,Ме нервират и тоа кремците, седнале у сепаре и само коктели пијат, глава дигната у седмо небо а утре се замотала у шамија да не ја познаеш оти иде на нива:tapp: Друго седнале у некој кафич преку ден и цел ден со едно кафенце а кога ке дојде ред за плаќање ајде вадете сите по 40ден,..... има уште многу али за сега толку
:D
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Дали е вистина дека населбата Кисела Вода била изградена од Бугариjа?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom