Што би се случило кога сите луѓе еден цел ден би зборувале само вистина?

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
па на пример , другарката место да те излаже дека "супер" ти стои фустанчето . во фаца ке ти каже дека во него си како индијанец хахаха, и тогаш ти ќе се налутиш
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
~ке има многу затворени луѓе во затвор
~ке откријам кој ми правел лице и ме лажел
~ке биде хаос(трета светска војна ке настане):vozbud:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796

Што би направиле вие кога би знаеле дека еден цел ден сте приморани да кажувате само вистина?
Никој со сила не можи да ме натера на ништо,а за вистината сум вистинољубив,зборувам искрено и ја ценам искреноста и лојалноста.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Офф:Некој го гледал "Lier Lier" пред да ја отвори темава :)
Он: Кога сите би ја кажувале вистината бар еден ден ќе отиде светов во пропаст...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Никој со сила не можи да ме натера на ништо,а за вистината сум вистинољубив,зборувам искрено и ја ценам искреноста и лојалноста.
Добро значи не станува збор тука дека некој ќе ти дојде со пиштол и ќе ти каже дека мораш да збориш вистина и дали тоа ќе се случи, него ете на пример се случува нешто и еден ден се будат сите од спиење и неможат да кажат лага, туку се што кажуваат е вистина. Во тој смисол е тоа приморано. И сега прашањето е што БИ се случило, односно што мислиш дека би се десило, не мора како би влијаело на тебе лично туку на глобален план еве.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Добро значи не станува збор тука дека некој ќе ти дојде со пиштол и ќе ти каже дека мораш да збориш вистина и дали тоа ќе се случи, него ете на пример се случува нешто и еден ден се будат сите од спиење и неможат да кажат лага, туку се што кажуваат е вистина. Во тој смисол е тоа приморано. И сега прашањето е што БИ се случило, односно што мислиш дека би се десило, не мора како би влијаело на тебе лично туку на глобален план еве.
Тешко за еден ден да се среди нешто.Но ако подолг временски период се зборува само вистината тогаш ќе нема несреќни,гладни итн итн ќе биди рај на земјата(што не е можно).Вистината ќе не ослободи сите.
 
T

the Carpenter

Гостин
Одма настанува нуклеарна војна

Еве еден муабет од МСН, доколку се зборува вистината

Obama says: Море, Медведев, ме мразиш?
Медведев says: Да, а ти мене?
Obama says: Нормално, сакаш да испукам нуклеарка кон Москва и Пјонг Јанг?
медведев says: Ај да те видам бе, и јас ќе пукам....

Obama and medvedev have left the conversation
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Конечно ќе бидеме слободни!!!!!!
 

DDvl

Иден Психијатар
Член од
13 април 2008
Мислења
166
Поени од реакции
2
Два Збора : Најебали Смо !!!
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Лоша работа би било...сите лаги ќе излезат на виделина...ама сите лажат така да тешко вероватно е то
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Според една комуниколошка дефиниција (парафразирам) ниеден разговор не би траел подолго од 2 минути ако секојпат кажеме се што мислиме. Интересно е прашањето дали премолчана вистина е еднаква на лага?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
леле, леле, што се би кажала тогаш... :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom