Што би се случило кога сите луѓе еден цел ден би зборувале само вистина?

Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
neznam za drugite ama jas siguren sum deka toj den nema da prozboram ni zbor
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
neznam za drugite ama jas siguren sum deka toj den nema da prozboram ni zbor
Ама ако дојде некој и ти постави прашање, ти ќе мораш да одговориш, затоа што нема да можеш ни да преќутиш, ни да излажеш. Освен ако не го преспиеш денот.:smir:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
Ама ако дојде некој и ти постави прашање, ти ќе мораш да одговориш, затоа што нема да можеш ни да преќутиш, ни да излажеш. Освен ако не го преспиеш денот.:smir:
nema ama...toj den sum gluvonem:)
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Кога сите луѓе еден цел ден би зборувале само вистина би настанал општ хаос а богами и општа туча.:vozbud:
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
па доколку луѓето знаат да ја ценат искреноста мислам дека би било во ред, но сепак во светот кружат разни будали (со исклучоци :pos2:)..па не е лесно да се толерира нечија постапка, мислам дека навистина би настанал хаос!
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Mnogu vrski i prijatelstva ke bidat raskinati i mnogu lugje ke bidat otpusteni od rabota :D:D
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Искрено?Уф,нервно одделение ќе се претвори во една голема конзерва од луѓе_сардини.Или евентуално погребните друштва би имале многу работа.
Во секој случај би било добро за прочистување на белите дробови,тоа,кажувањето на вистина и само вистина.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Гледајте го најпопуларниот квиз во светот, ексклузивно и само на А1 телевизија, Момент на вистината и дознајте!!!

Наскоро...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Искрено?Уф,нервно одделение ќе се претвори во една голема конзерва од луѓе_сардини.Или евентуално погребните друштва би имале многу работа.
Во секој случај би било добро за прочистување на белите дробови,тоа,кажувањето на вистина и само вистина.
Ти сама не анаеш колку многу си во грешка,а јас лично не сум доволно компетентен за да ти објаснам.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
поо што бракови ќе се растурат ако еден ден сите ја зборуваме вистината !!
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Тогаш наредниот ден и денот потоа и денот потоа... би ќутеле.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Ти сама не анаеш колку многу си во грешка,а јас лично не сум доволно компетентен за да ти објаснам.
Во грешка или во минус на тековна...тоа е тоа.
Цинизам другарче.:smir:Ништо отровно за околината.Не секој сака да ја чуе вистината,и може да ја поднесе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom