Што би се случило кога сите луѓе еден цел ден би зборувале само вистина?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Во мојот живот нема да се смени ништо... Едноставно искрен сум и не лажам (добро де некој ситни лаги, не се бројат тие :)). Но општо во светот, ке настане хаос. А да... и ке дознаеме за колку пари го продадоа името и знамето во 92-ра.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
[acko]®;1849402 напиша:
Ќе дојде крај на светот! Ќе настане војна затоа што сите би ги кажувале лошите работи на секого!
Ама баш така, ќе се испоубиеме сите
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Кај мене нема баш нешто многу да се смени, и така се кажувам што мислам..
Само сега можам да преќутам ако нејќам да ја искажам вистината во даден момент, тогаш веднаш на тацна ко топло чоколадо..
А што би било, па како што наведоа повеќето се ќе отиде у к.. нуклеарки, разделби, смртни непријатели(од досегашни пријатели)..
 
N

navivacka

Гостин
Несакам ни да помислам што ке биде кога ке почнат да ја кажуваат вистината...ке има кавги,омраза... Со еден збор:Хаос
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Тоа никогаш нема да се случи
 

k@z@n

RS power
Член од
3 март 2008
Мислења
997
Поени од реакции
53
Ќе се испотепат сите бидејки сите се лажат еден со друг.позз
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Понекогаш коај ќе размислим и би сакал да дојде овој ден , да се истурим што се вика :), бидејќи вака не можем да го напраем тоа. Без разлика у врска со што. Не мие гајле што све не ќе ми кажат може ќе има нешто добро за мене а може и не ... не мие важно што ќе ми кажат сакам ја да кажем нешто ...
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Ок е да ги лажеме другите понекогаш( мислам на оние ситни безначајни лаги,као за заштита) , во човековата природа е да лаже се додека тоа не премине во опсесивно лажење, но она што најмногу фрустрира е кога се лажеме себеси во врска со некои работи, а да и треба да пазиме да не не фатат:wink: на лагата не и се секогаш кратки нозете , некои лаги се поголеми и од самата вистина се повистинити.

Кога би морала на сите да им ја кажам вистината, покрај мене ќе останат само вистинските луѓе што вистински ги сакам и ценам и на кои никогаш не би им наштетила.

Супер би било да можеше да се случи вакво нешто, не сте размислиле дека со тоа всушност ќе си ги тргнеме штетниците што ни дишат во врат?

Не мора да се случи чудо за да почнеме да ја кажуваме вистината и само вистината...

:wink: Objection
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Добро бе луѓе, сите знаеме дека ова нема да се случи, аман! Поентата е секој да си каже свое мислење што БИ се десило, не дали би можело да се случи. Хипотетичка ситуација, значи, да си замислите што би било, кога би било.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
У глобала скоро секоаш зборам само вистина ама ете некоаш мора нешо да се преќути... ама да се деси тоа ондак би избиле војни би испораскинале еден куп парови би се десила апокалипса....
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Па кога по цела ден би зборувале само вистина веројатно би било подобро отколку што е сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom