Што антивирус користите?

Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Па не знам дали е можно да се користи истовремено аваст фрее и комодо фаервол ??? оти да не има конфликти ??:confused:
комодото без дополнителната заштита т. е. само фајрвол без autosandbox , а кај аваст autosandbox enabled или обратно и кај аваст во ексклужн листа процеси од комодо и обратно
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.350
Поени од реакции
29.825
Може некој веќе напишал, ама во секој случај:

http://www.bitdefender.com/solutions/free.html
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2421252,00.asp
Пазете само што симнувате, има и 64-битна верзија.


Нема никакви можности за подесување, таман за пријатели и роднини. Не замара, редовни упдејти, релативно лајт на ресурси, истиот добар АV engine од платечкиот битдефендер, итн...
Јас го инсталирав за да го истестирам, и еве остана неколку месеци.
 
Член од
12 март 2010
Мислења
203
Поени од реакции
74
може во погрешна тема е прашањево , ама незнаев кај да прашам :) имам kaspersky internet security 2014 ми помина пробниот период од 30 дена , пробав со trial reseter KRT 2.1 ама неможам да ресетирам. Може ли да се среди некако да го користам касперскиов или некој друг да си симнам ?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
може во погрешна тема е прашањево , ама незнаев кај да прашам :) имам kaspersky internet security 2014 ми помина пробниот период од 30 дена , пробав со trial reseter KRT 2.1 ама неможам да ресетирам. Може ли да се среди некако да го користам касперскиов или некој друг да си симнам ?

Може да се среди, купи си лиценца.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
може во погрешна тема е прашањево , ама незнаев кај да прашам :) имам kaspersky internet security 2014 ми помина пробниот период од 30 дена , пробав со trial reseter KRT 2.1 ама неможам да ресетирам. Може ли да се среди некако да го користам касперскиов или некој друг да си симнам ?
Абе инсталирај си Аваст и рает биди си. Имаш ем фри лиценца една година ем добра заштита. Слушај ме. ;)
 
G

Gjoksi

Гостин
може во погрешна тема е прашањево , ама незнаев кај да прашам :) имам kaspersky internet security 2014 ми помина пробниот период од 30 дена , пробав со trial reseter KRT 2.1 ама неможам да ресетирам. Може ли да се среди некако да го користам касперскиов или некој друг да си симнам ?
Odinstaliraj ja segasnava verzija, simni si i instaliraj Kaspersky Internet Security 2013, verzijata 2013 seuste ima moznost za registracija so "License key" fajl !

Inaku koristam ESET Smart Security v7.0.302.26 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom