Што антивирус користите?

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Користев Касперски до пред некое време, ама ногу ме замараше за лиценци, па се префрлив на Нод 32.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Користам AVG Free 8.0 и сум презадоволен од него.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
vaka, sega megju vas se izbuniv skros::::: jas eve dens staviv AVAST 4profesional, mi najde nekoi virusi, ali bas ete od denes mi se pojavuva edno deka mozno e da mi go napadnele PCto hakeri, so ti ja znam...deka treba da se iscisti, da idam na ovaa, na onaa adresa, i 2 pati mi se desi deneska da mi se pojavi edno demek ke mi se iskluci kompjkuterot za 1 min demek od negde e taa poraka pratena i mi se gasi
dali ova ima vrska so antivirusov, dali e dpobar ovoj antivirus, ili da go smenam odma.......sslaba sum u kompjuiteri :(:nesvest: i ne samo toa, nego da ve prasam pred da go napravam scaniranjeto mi kazuvaa deka iam 73 demek nekooi infected areas, taka neso, sega iam okolu 50, so znaci toa? steti li.....zaso nema 0? sori, ali ne se razbiram u takvi stvari, baram pomos, fala
 
D

DeviL_32`

Гостин
Користам Нод 32 од Есет и многу сум задоволен од него :wink:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
користа нод 32 од есет задоволен сум но многу ми блокира ми ги блокирасе серверите на ЦС немозам да играм сега шо да праваммм како да ги одблокирам??
 

spidio

SOBEDEBEL
Член од
18 јуни 2007
Мислења
200
Поени од реакции
2
ZoneAlarm, 2 god i sum nemal ama BAS nikakov problem , + kako dodatok imam zone alarm forcefield , za web prelistuvaci, toa e dodatok za "bezbedno surfanje" i i toa me bendisuva, baska od toa iam TrojanGuarder, i + Spyware Doctor, neam zablezano da mi napraj nekakov problem virus, trojan ili bilo kakvo od tie sranja oooooodamna :toe:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Avast Antivirus го користам една година веќе и сум немал НИКАКВИ проблеми. Тоа плус редовен update на вистата и супер е се' :je:
 

The G-Man

Кепец
Член од
6 декември 2007
Мислења
501
Поени од реакции
12
NOD 32 Најновиот и некој програм за трајалот да ми седи цел живот!
BTW ПРЕЗАДОВОЛЕН СУМ
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
Bit Defender antivirus v10.. и се е како подмачкано:wink:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Луѓе ај малце стручна помош од постручните.:) Имам нод32, нормално хакнат:), и се до пред некој ден редовно си се апдејтуваше, арно ама одеднаш почна да ми појавува "wrong user name or password". Претпоставувам нашле некоја заштита за ваквите како мене:) и сеа неможе да се апдејтува. Постои решение или да си барам нов антивисрус?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom