Што антивирус користите?

Член од
29 јануари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
POMOS

abre luge od kade mu davate na Kaspersky update.sum isprobal milion kodovi i nitu eden ne bil validen :( ili nekoj od kodovite ke raboti 1-2dena i potoa e vednas na BlackList ili uste na samoto stavanje na kodot e na BlackList :( neznam so da pram.znam deka nekoj rece nesto za "posebni serveri" so nekoja programa.ako nekoj moze da mi pomogne neka pobrza...pls pozdrav
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
касперски 6.0 и засега добро ме служи
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ја користам McAfee и немам никакви проблеми. Единствено глупо е што за скенирање се чека ...... ухуууууу

мене 200 000 фајлови ми скенира за 3 саати
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
57
Поени од реакции
1
Од искуство Linux(the best antivirus protection), иначе за под Win моментално користам NOD32 иако и од Kaspersky воопшто не се жалев само што зема многу меморија. Иначе и со двата антивируси проблеми со клучевите(истиот проблем го имав и со BitDefender). Моментално кај NOD32 со кракот го направи trial верзија, па сега треба да барам чаре кога ќе му помине „рокот” :(
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
АVG antivirus
ZoneAlarm firewall
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Немам никоаков антивирус моментално =/
Многу ми се допаѓаше Панда Антивирус, ама ми отиде евалуејшн вржн. И сеа сум само на АVG, и то.
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
AVAST NAJBOLjE

Ne ve svakam kako moze Kasperskoto gomno da go stavate vo Pc.Toa spored mene e najglupiot i naj sporiot anti virus ke vi go zaebe Pc-to jas vi vikam ke ve natera da go iskrsite od nervoza...


P.S. Samo Avast (sam pravi upload ne zamara so scan ako si na nekoja stranica so virusi ti javuva i ja blokira stranicata)
 
Член од
26 април 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
xmidpoe напиша:
Од искуство Linux(the best antivirus protection), иначе за под Win моментално користам NOD32 иако и од Kaspersky воопшто не се жалев само што зема многу меморија. Иначе и со двата антивируси проблеми со клучевите(истиот проблем го имав и со BitDefender). Моментално кај NOD32 со кракот го направи trial верзија, па сега треба да барам чаре кога ќе му помине „рокот” :(
немора да чекаш 30 дена за NOD32, па пак да инсталираш и 300та чуда да правиш. има програм на интернет, се викa Eset Security Suite, а тоа е производителот на NOD32. јас го имам снимено и во него вклучува NOD32, анти спам заштита и сопствен firewall. топ работа

а исто така иам и AVG 7.5 и е многу добро.
исто така и AVG Anti - Spyware што е многу корисна работа
 
Член од
30 април 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Norton Client Security, so Norton Antivirus Corporate....prilicno e dobar
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Луѓе може да се користат два или повеќе антивируси истовремено?
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Vlatko_Rusin напиша:
Луѓе може да се користат два или повеќе антивируси истовремено?
Може, ама никој не го препорачува тоа...создава конфликти помеѓу програмите. Значи да - може, но не - немој да го направиш тоа, нема да ти понуди екстра заштита :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom