Што НЕМА iPhone

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
dve moi zabeleska na I-Phone Nema 1)Flash za kamerata sto go smetam za neprostliva greska na Apple poradi pri4ina sto vo denesno vreme S.E, Nokia i Samsung se tepaat da vgradat Xenon blic a i na taka dobar ekran da gledas losi sliki slikani so kamerata navecer ...ne mi bas mnoguu zgodno
2)Visokata cena sto ja ima Ok razbiram Smart Fone unikaten izgled no sepak povekje za mnogu pomalku pari bi zel nokia n82 so slicni karakteristiki
Самиот збор Smart Phone Јасно ја кажува и намената на телефонот, а за една обична флеш диода која ти ја даваат другите телефони неможеш да извадиш ама баш ништо од фотографија, за жал се користи само за осветлување на патот накај дома.
Како бе се фаќате за глупи ствари што се НЕ НАМЕНСКИ за еден смарт фоун.

Вака малце офтопик, која цена идат iPhoneиве сега? На ново:) и не 3G обичните кај нас?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
извинете за оф-топиков, можеби диодите и не даваат најсјајни слики како ксенон блицот, но барем со нив може да се снима видео ноќно време.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
извинете за оф-топиков, можеби диодите и не даваат најсјајни слики како ксенон блицот, но барем со нив може да се снима видео ноќно време.
Океј све тоа фино, ама и месар и сликар неможеш да бидеш.
Знаеш ли со овој блиц која слика се вади? Дури имаш и подесување на јачината и правец на блицот....вади перфектно чиста слика на дури 20 метри

Видиш...
Значи доаѓаме до заклучокот дека не ти треба камера и флеш и ксенон и диода и бутур на телефонот....јас најискрено на ајфоун не би му стаил камера.
Mobile phone cameras are for stupid people
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
п.с. не би било лошо да се преброиме членовите кои користеле подолго од една недела ај фон во темава.

1. Некрофилија
2. трте мрте
3. ејсид
4. мистичен

толку сме? останатите немате право да мчите, како што јас немам право да мчам дека икс тројка е полоша од пежо 4007 :pos:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
И јааасс користам, искрено еден ксеон блиц кој воопшто не зафаќа место можеше да вградат, голема работа ќе завршеше.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Точкест,слика во парк во тотална темница со k800i.
Така да,иако си фотограф,не мрчи безвезе за мобилни блицови,работа може да ти свршат супер,сликата е без шум,ако сакаш,да ја зеам од другарот и да ја аплоадирам тука :)

Јесда е топ ајфонот,ама блицот и автофокусот му се минус,мора да бидеме реални.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Барем по мене.. телефонт го купуеш или од мерак или според потребите.На ајфонот не му фали ама ИЧ ништо.Нема никаков минус од она кое е вградено во него.Ако ти треба ксенон блиц и 5мп камера.. купуеш Н82, а не го кудиш ајфон. Е ако некој има за шиткање ајфон пошо не му се свиѓа шо нема 5мп и ксенон блиц... нек ми се обрати... ја сум за купуење друг... моот го продадов :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
43
Поени од реакции
1
iPhone,хмммм тоа е како да купам денеска Н70,
и што овој толку фален телефон понудил ново,ништо се е одамна видено на НОКИА-
осим она со прстите ја зголемувате и намалувате сликата и прелистувате слики
ај ви се молам ,2 Мп камера ....смешно да споредуваш со нокиа ,Самсунг нови телефони
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
na site onie sto velat iPhonot nema ovaa , nema onaa , mozam edno da im kazam iPhonot e Smart Phone For Smart People !
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Luge se sto ste napishale deka iphonot nema toj faktichki go ima samo treba da go instalirate. A zosto go napravile da mora da go instalirame posto naprimer ima luge sto ne im trebaat gluposti kako igri? Ima tolku mnogu korisni aplikacii ej bas sea pred eden mesec si downloadirav eden konverter ama gi ima site site UNITS bes problem si go poloziv ispitot
Sea od Juni 2009 ke mu raboti i blutooth so site telepohoni ne samo so na apple proizvodite plus ke ima i drugi sitni korisni funkcii kako copy paste kako video recorder ke nemora da se downloadira druga programa samo za da moze da snimas klipovi... I mnogu drugi raboti sea ne mi teknuva :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Me нема мене за сопственик... се брои тоа?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457


• Песни како ринг-тонови
• Игри
• Флеш поддршка
• Instant Messaging
• MMS
• Снимање на видео
• Препознавање на глас
• Wireless Bluetooth Stereo Streaming (A2DP)
• 3G (EV-DO/HSDPA)
• GPS
• Вистинска тастатура
• Подвижна батерија (Има фиксна)
• Нема можност за надградба на меморијата

Би го купиле? Јас :nenene:
Кхм, не би го купил а :)
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
se

abe temava trebelo da glasi so ima iphone a ne so nema bidejci nema nisto osven ekran i multitach
 

Kajgana Shop

На врв Bottom