Што НЕМА iPhone

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Да не се препираме сега, но Iphone не е телефон за сечиј корисник. Тој е софистициран телефон, со многу бизнис и интернет апликации и повеќе служи за работа со Интернет, отколку за слики за на хајфајф, препраќање секакви заебанции, клипови, мп3-ки и што не. Жалосно е таков телефон за тоа да користиш.
Имав шанса да го разгледам, многу добар производ е, но сеуште мислам дека не е за наш пазар. Би го купила веднаш, но како што реков, за моите потреби ми е доволен и мојот W800i, а и нема потреба да го омаловажувам телефонот поради љубомора.
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
bas iphone e za sliki i za mp3ki pred se... ne deka nema internet aplikacii kako sto kaza ama u princip iphonot e izvaden od ipodot koj so sluzi za muzika i filmcinja....
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
77
Поени од реакции
2
Abe ova samo vo Makedonija moze. Telefonot sto cel svet go posakuva nasive ''hakeri'' ovde mu gi najdoa manite i go napravija telefon sto ne vredi nisto. Kako prvo pola od lugeto zborat taka poso moze nemaat pari da kupat Iphone a del od drugite vo zivot ne fatile vo raka. Pa kako moze da se fatis za flash na telefon osven ako nemas pari da go kupis pa krivo da ti bide.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
85
eh Iphone , americko sranje sto dobro se prodava , objasneto so prosti zborovi.
Do skoro so iphonot nemozese ni obicni SMS poraki da pracas( zboram za evropa, makedonija) toa bese bas telefonce nameneto samo za americki pazar.

Isto tka i bluetoot opcijata seuste ne e funkcionalna i kompatibilna so drugive telefoni p ataka da nemozes nisto da si prefrlis preku bluetoot od iphone na obicen telefon niti obratno , a moze preku wi-fi lan vrska.

kamerata si e 2 mp ne e kojznae sto ama si vrsi rabota, ama daleku e od perfektni sliki kao so gi vadata nokia i sonyericson

toprva pocnuva da se razvivaat aplikacii za iphonot

Koj ima otpojce paricki moze da si go kupi onaka e dobar za gledanje slikicki , od skoro eve e dobar i za koristenje skype ,a za drugo ne go biva

za istite pari moze da se zeme mnogu pofunkcionalen telefon
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Има 5 копчиња actually... Од кои 4 се стискаат, а едно се лизга горе-долу.

1) За исклучување и вклучување;
2) Home копчето
3) Копчето за silent
4) и 5) Копчињата за volume up и volume down :)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Има 5 копчиња actually... Од кои 4 се стискаат, а едно се лизга горе-долу.
Хаха... Touche :)

Мислев на нумеричка/функциска тастатура. Има луѓе коишто го преферираат филингот на копче, него ли на тап по екран.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Хаха... Touche :)

Мислев на нумеричка/функциска тастатура. Има луѓе коишто го преферираат филингот на копче, него ли на тап по екран.
Точно.
А мене баш поради тач тастатурата ми беше интересен... Од сме користеле копчиња, време беше да се проба нешто друго. Одвај чекам да почнат да се продаваат холограмските тастатури за PC и кај нас. Одма ја ставам :)

Да , но звучниците се полоши од мп3ката на Нокиа 3310 .. Која воедно ја нема...
Звучниците по дифолт се тивки. Не се „лоши“.
Ама за новиот 2.0.1 фирмвер има добар volume booster, кој драстично го појачува звукот.

И iPhone не е телефон со кој би слушал музика преку звучници... На iPhone/iPod се слуша преку оригиналните слушалки (не можеш со други) кои репродуцираат неверојатно квалитетен звук (подобар од било кој друг телефоно/mp3 player/whatever...). Не за џабе iPod е најдобриот музички гаџет на денешницата. iPhone е iPod touch, ама со повеќе опции и можност за зборување.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Точно.
А мене баш поради тач тастатурата ми беше интересен... Од сме користеле копчиња, време беше да се проба нешто друго. Одвај чекам да почнат да се продаваат холограмските тастатури за PC и кај нас. Одма ја ставам :)

Звучниците по дифолт се тивки. Не се „лоши“.
Ама за новиот 2.0.1 фирмвер има добар volume booster, кој драстично го појачува звукот.

И iPhone не е телефон со кој би слушал музика преку звучници... На iPhone/iPod се слуша преку оригиналните слушалки (не можеш со други) кои репродуцираат неверојатно квалитетен звук (подобар од било кој друг телефоно/mp3 player/whatever...). Не за џабе iPod е најдобриот музички гаџет на денешницата. iPhone е iPod touch, ама со повеќе опции и можност за зборување.
Да, моја грешка , потивки.
Со слушалки да , добар звук вади . Но iPhone 3G и првичниот iPhone , со двете неможеш да слушаш музика како што можеш со било кој Walkman модел . Затоа јас се мислев помеѓу iPhone 3G или Sony Ericson W910. И решив да си купам Walkman токму поради тој мал недостаток.
Во останатите полиња iPhone 3G е прилично најдоброто нешто што
се нуди на пазарот за таа цена(и повеќе).
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мене ми текнува,на кајгана фудбал,кога му реков на Марјан да ја напумпа топката со Iphone,он рече немал пумпа.

Така да тоа е голем минус за мене,и си земав пупма место Iphone,и еден 7650.
Не барајте ивици на топка дечки :)
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
dve moi zabeleska na I-Phone Nema 1)Flash za kamerata sto go smetam za neprostliva greska na Apple poradi pri4ina sto vo denesno vreme S.E, Nokia i Samsung se tepaat da vgradat Xenon blic a i na taka dobar ekran da gledas losi sliki slikani so kamerata navecer ...ne mi bas mnoguu zgodno
2)Visokata cena sto ja ima Ok razbiram Smart Fone unikaten izgled no sepak povekje za mnogu pomalku pari bi zel nokia n82 so slicni karakteristiki
 

Kajgana Shop

На врв Bottom