Што НЕМА iPhone

Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Necrophilia напиша:
отварат .swf формат? ејјјј абе денеска многу нови работи научив, дали со сила глуп се праам или стварно сум? така и за флешувањево од ИЕ во МЕ за Н73... нема везе.
Очигледно слабо ја познаваш Н73... ко што кажа Јане... има Flash и без да ја хакнеш :)

А моето мислење во врска со iPhone е дека е само добро искомерцијализиран продукт на Apple и ништо повеќе.Веке има телефони со многу повеке опции од дадениов..ама овој е ШЕМА нели? И 90% од луѓето што ке го купат во Мк е поради помодарство а не функции.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
TrTe-MrTe напиша:
Очигледно слабо ја познаваш Н73... ко што кажа Јане... има Flash и без да ја хакнеш :)
па не само н73та, туку и сите модели што претходно имале флеш плеер. Јас имам слушнато дека има сис програм за гледање на флеш анимации но не и дека имаат вградено некои модели, еве пример К608 е стар скоро две години ко модел :toe: можда и више.
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
А што сте запнале со тој flash плеер? јас имам N91 и flash плеерот никогаш не ми затребал? Нити па нешто (флеш) ми профункционирало на него, а сум пробал и се откажав, значи какви фалјлови отвара тој плеер?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.792
THE_BOSS напиша:
А што сте запнале со тој flash плеер? јас имам N91 и flash плеерот никогаш не ми затребал? Нити па нешто (флеш) ми профункционирало на него, а сум пробал и се откажав, значи какви фалјлови отвара тој плеер?
Имам чувство дека тука имаме потенцијален купувач на АЈ-Фоун!!!
Има навистина скап телефон на кој добар дел од функциите не му се јасни.
Има ник ГАЗДАТА!!!
Брачко, удри бригу на весеље :eek:ro: и бацај пару у ветар!!!
Јас истите функции што Ај Фоун ги дава за 500 евра ги иам на мојот Сони Ериксон К510i за само 100 евриќи.
 
Член од
30 јануари 2007
Мислења
274
Поени од реакции
5
Tonchie напиша:
Имам чувство дека тука имаме потенцијален купувач на АЈ-Фоун!!!
Има навистина скап телефон на кој добар дел од функциите не му се јасни.
Има ник ГАЗДАТА!!!
Брачко, удри бригу на весеље :eek:ro: и бацај пару у ветар!!!
Јас истите функции што Ај Фоун ги дава за 500 евра ги иам на мојот Сони Ериксон К510i за само 100 евриќи.
Немаш тач скрин и толку меморија:tapp::)
Абе не го фалев iphone туку ме интересираше шо работа врши толку тој флеш плеер што толку го потенциравте, а за Iphone со тебе сум дека е тапа, N95 е спред мене најдоброто во моментов:zver:
И пеер не сум таков (не се расфрлам со пари), коа го купив N91 го купив заради меморијата за музика, а ја обожавам музика, не го купив за чалам или сл. Не го глеј никот, нема врска со вистината:helou:
Кој ти рекол дека функциите не ми се јасни? освен тој еб*н феш плеер кој што не сум го видел у друг тел. до сеа:kesa:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Mozhebi e naduvan balon celava rabota, no od estetska gledna tochka navistna dobro izgleda. ;-)

Sepak iPhone ne vredi $600. Zasega ostanuvam so moeto "kamche" (pebble) koe ne me odushevuva no drzhi standard.
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16
Apple Iphone

Овој телефон не е нешто ептен посебно за луѓе да паѓаат во несвест. Да има примамлив изглед и интересни опции. Има touch screen, bluetooth 2.0 (кој за жал работи(како што прочитав само со помош на слушалици)), edge, wi-fi и уште некои опции. Јас го чепкав овој телефон пред извесно време кога бев у атина и можам да кажам дека телефонот не е баш тоа што го очекував. Камерата иако е 2 мегапиксели изгледа како да е многу повеќе.Интересно им е направено кога се сврти телефонот се врти и сликата на екранот ама најосновните работи куцање на пораки и вртење броеви е малце потешко затоа што тастатурата што е направена за бројки и букви е многу ситна и многу тешко може да се куца и да се врти ако сакаш да стиснеш една буква поради малиот простор стискаш друга. Овој телефон искрено не е лошо да се земе ама ако има некоја пристојна цена. Во атина како што ми рекоа од продавницата ќе излезе негдека во септември ама правата цена сеуште не ја знаат.
 
Член од
18 август 2007
Мислења
135
Поени од реакции
8
Знам само дека телефонов многу го преценуваат и иако сеуште не е излезен у Европа(се очекува да излезе кон крајот на Септември) ке биде многу скап за никакви функции дури поскап и од н95.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.792
Еве едно видео на тема iPhone. Enjoy the presentation.

 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
нема футрoла ::/: (барем не соодветна)
 

su

Член од
31 октомври 2005
Мислења
189
Поени од реакции
4


• Песни како ринг-тонови
• Игри
• Флеш поддршка
• Instant Messaging
• MMS
• Снимање на видео
• Препознавање на глас
• Wireless Bluetooth Stereo Streaming (A2DP)
• 3G (EV-DO/HSDPA)
• GPS
• Вистинска тастатура
• Подвижна батерија (Има фиксна)
• Нема можност за надградба на меморијата

Би го купиле? Јас :nenene:
igri i instant messenger - ima
a nema moznost da gi vidis telefonskite broevi od sim kartickata ( i da gi prefrlis na telefonot ),
i so nisto zivo ne se vrzuva preku bluetooth
pozdrav
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Брат ми има iPhone со 8 гига, од УСА му го донесоа есенва. Го има значи 2-3 месеци и од сите овие маани што му ги најдовте само ММСот му е вистинска маана.

• Игри
-Има игри...со секој апдејт се даунлоадираат
• Флеш поддршка
-???
• MMS
-Вистинска Маана
• Снимање на видео
-Вистинска маана
• Препознавање на глас
-Делумна маана
• GPS
-имаш вајрлес конекција па даунлоадирај си мапи колку сакаш
• Вистинска тастатура
• Нема можност за надградба на меморијата
- 8 гига и плус надградба да има???...не знаете што веќе сакате...не заборавај дека зборуваме за PHONE...a ne external HD

Ама не заборавај дека имаш екран кој не може да се гребе, многу битен детал...
И цената после само првиот месец му е 400$ и има оригинална футрола и полнач за во кола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom