Шпански серии

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
ТВ Новели

Ај некој ако нешто знае за Вила Марија и Мојата Валентина нека не се стиска, нека каже.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Lele od ovie seriive nema spas. Na sekoja televizija ima minimum po 3 ama A1 nemaat konkurencija.:pos:
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Zaso ustavri da trosime bukvi i misli za ovie spanskive serii ili koj znae sto se !!!niv gi gledaat luge so porametena edna tretina od mozokot ali toa e toa!!prodolzete i ponatamu mozda ke si ja popravite taa edna tretina od mozokot!!SO SREKA!!!!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
eeej ja ja gleam vila marija...najglupa serija so najkatasrofalna gluma...ne sum od tie so se furaat demek ne gleam serii,a se znaat so se desava.Ja gleam samo ovaa poso se smeam dur gi gleam,lugjeto nemaat pojma od gluma-
TRAGEDIJA se ali ko so se smeam na niv,na nikoj drug :)
 
Член од
25 декември 2005
Мислења
35
Поени од реакции
1
I dvete serii mi se gledani i stvarno se nogo mokni .. ama nogo mi e zal so " Debelata Valentina " na krajot ne oslabe si ostana pak takva ...
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.137
Поени од реакции
850
Akterite od "Vila Maria" navistina glumat uzasno, osobeno Dora, medjutoa ovaa kako prva hrvatska telenovela bila proglasena za serija na godinata ili taka nesto. Momentalno se emituva nova hrvatska serija so priblizno istite akteri od "Vila Maria".
Za "Mojata Valentina" ne znam sto da ti kazam, edno vreme odgledav okolu 20-tina epizodi ednopodrugo, mnogu e isprepletena i zbrkana, taa Valentina ispadna ne znam cija kerka, pa taa tetka i ne znam sakala da ja ubie drugata tetka posto ovaa i bila sestra na prvata, a mazot i na prvata tetka i e ljubovnik na vtorata - spansko selo!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu neka ja ubijat Valentina
grrr glupo gadno stvorenje mi krevase pritisok na 500 :icon_mad::pos:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
I jas gledav Mojata Valentina ama na Sky Net.

I uste ne znam sto im bese fintata na Kanal 5 so ja davaa pak.

Duri trae na Sky Net, da se potsekaat lugeto so se desilo...

Bar jas taka go sfakam toa

Nemam glup odgovor na toa prasanje
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ја сама си праам шпански серии у главата...не ми е потребно и на телевизор :wink:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Stalingrad напиша:
Ај некој ако нешто знае за Вила Марија и Мојата Валентина нека не се стиска, нека каже.
Интересна серија.....
Таков еден сплет од карактери...
Од Љубов...
Од одговорност...
Омраза....
......
Неверојатно.........


:):)
 

PANKERKA

ANTISOCIAL BITCH
Член од
6 август 2005
Мислења
259
Поени од реакции
6
leeee ne mi se veruva ej...pojma neam kako gi trpam voa moive kokoni doma....i nikako ne mozam da im dokazam deka takvite serii zatupavuvaat...pa dobro...ima mnogu popametni raboti za gledanje....
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.818
Поени од реакции
10.013
Тоа не се ТВ серии, туку заебани неедукативни срање од ТВ новели. Затоа ќе ја променам темата, правете разлика.
 
Член од
25 март 2006
Мислења
5
Поени од реакции
0
шпански серии

ми треба ваше мислење за шпанските серии.ја лично кога ќе видам шпанска серија колку и да сум расположен одма се изнервирам:nerv: .би сакал за еден момент да влезам во женска кожа и да видам кој е feeling-от.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Мммм
има некои срање серии, али има и некои кои се стварно супер.
Финтата е во тоа што се лесни за гледање, не замараат и само со една изгледана серија, можеш да ја сфатиш целата содржина.
На пример еве двајца се сакаат, па не се заедно ради тоа и тоа, и веќе ги научивме, па не се нервираме затоа што нели секогаш има ХЕПИ ЕНД.
Башка многу оговарање и сплетки има во нив, а со тоа не погодија нас женските....мх мх мх:je:
У секој случај, досадни се, по Касандра веќе, се почна да нервира!:kez:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom