Шокантна исповед на првиот ХИВ позитивен човек во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
И јас ја читав сторијата во Вест и не ми се веруваше...луѓево се толку необразовани што дури ни леб не му носеле,не дека го оправдувам ама за леб...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
765
da be da.site vikaat sramota,jaz`k,sto ti jas znam.....ama site go pravat istoto.taka e samo od strana,i site se dobri i zalostlivi i site delat pravdina,jas sum sigurna deka bilo koj od site vas da dojdete oci vo oci so covekot ke postapite isto 100%.mozebi ne tocno taka,ama od vamu od tamu...isto mu se faka.....
Po osnov na sto tvrdis? Ne ti e na mesto. Ranam gulabi na prozor a ne pa za covek, so zboris? Dadov donacija za covekov.

јас сум од ПРИЛЕП и го познавам човекот !!2 и верувајте дека кога знајте дека е ХИВ позитивен и колку да знајш дека нема теорија да те префати тебе сепак ти е "ШУБЕ" и не би сакале да сте многу со него !!2 Чраст МИ !!2
Ne zivees u Kentaki, ne bidi malograganski skot, od takvi kako tebe daleku ke stigneme! Sve e dobro dodeka mu se desaa na drug znaes? :pusk:

[Едитирано од модератор]: Користи ја опцијата измени.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.921
Греотка бе... Јас појма немав :( Се наежив....
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
најмногу ме потресе тоа за децата..да умрат од глад затоа што не можел да влезе во продавница, сам да ги закопува зошто им било страв да не се разболат..се наежив.ама сето тоа е од неинформираност и таков малограѓански менталитет кој кај нас е честа појава..жално, срамно, и тој е човек и има исти права како и сите други, ама кој да слуша..:(
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.723
Поени од реакции
6.295
puuuuuu
upm site da fatime. Zar ne e stramota ova da se pravi....... bez custvo lele abe aman kako mozi ova vaka za grevota covekot i za grevota nie makedoncive neinformirani lele kakvi glupaci ima ............... sramora
Ova bese stvarno potresno ....... :(
 
Член од
23 март 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Цццц...Како може да постојат такви луѓе на светооввв??? Уффф ми се гади од таков народ што нејќе да помогне на човек а уште повеќе на некое дете...Бљак какви луѓе има...и нека не се исткнуваат некои зошо Хив не може да се пренесе ако стоиш до некој таков човек или ако ти е пријател..
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Сто пати сум рекол пак ќе речам, толку прости луѓе има у држаава, не само за ова, зборам и општо, неинтелегентност, неинформираност, простотилак. Го избегнувале човекот зошто имал сида, Бог да чува.
Па и Меџик Џонсон има повеќе од 10 год. сида па што, секој ден му е најнормален. Ама разликата што он живее во Америка а ние во Македонија.
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Само смрта му е спас...господ нека му е на помош..
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Штета што ништо не бидна со дамнешниот предлог за негова посета.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
788
ама кога ќе видиме дека тоа се десило негде 96-та а тогаш не се знаеше многу за болеста како сега, па ништо чудно да реагирале така луѓето, сепак јбг неинформираност
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.498
Поени од реакции
10.728
мајмунско однесување :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom