Швалерисување....

Статус
Затворена за нови мислења.

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Убаво ги скоцка причините на швалерките - не добивање на внимание. А што мислиш за швалерите?
 
Т

Триптико

Гостин
Ако некое лице не е задоволно од партнерот не постои оправдување. Постои развод. После прави што сакаш. Оние со деца се полоши. Ем седат дома ради децата, ем шврљаат наоколу.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Ако некое лице не е задоволно од партнерот не постои оправдување. Постои развод. После прави што сакаш. Оние со деца се полоши. Ем седат дома ради децата, ем шврљаат наоколу.
Тоа ти се вика разумен компромис;)
 

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
- За мене лично, швалеришување претставува ебење. Ебење, а и двајцата во брак со деца плус.
И тоа воопшто не е убава слика, никогаш не би. Би си ги контролирала сексуалните нагони.
Ако сум одлучила да му кажам да, на тој што го земав и ме привлече, ќе се ебам со него цел живот. Се додека смртта не не раздели или пак се додека не се разведеме.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
- За мене лично, швалеришување претставува ебење. Ебење, а и двајцата во брак со деца плус.
И тоа воопшто не е убава слика, никогаш не би. Би си ги контролирала сексуалните нагони.
Ако сум одлучила да му кажам да, на тој што го земав и ме привлече, ќе се ебам со него цел живот. Се додека смртта не не раздели или пак се додека не се разведеме.
A секс за проба?
ете пример женет чоек со фамилија, те бендусуе, го бендисуеш и ти вели, ОК, ќе се разведам и ќе те земам за жена ако добро се ебеш. Дали би пристала на таков тест секс?
 

Lil Lamb

Сакам да се родам одново.
Член од
7 април 2014
Мислења
258
Поени од реакции
282
A секс за проба?
ете пример женет чоек со фамилија, те бендусуе, го бендисуеш и ти вели, ОК, ќе се разведам и ќе те земам за жена ако добро се ебеш. Дали би пристала на таков тест секс?
Секако дека не. Не би ги земала тие деца на врат, само за еден беден секс. Сексот не е се во животот, но за промена би му кажала пример на тој женетиот чоек со фамилија, дека е ретардиран, а ретардирани мене не ме привлекуваат. Зарем е нормален тој што за секс ќе се разведе само, да остави деца и сопруга и после сам да умре како кукавица?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Секако дека не. Не би ги земала тие деца на врат, само за еден беден секс. Сексот не е се во животот, но за промена би му кажала пример на тој женетиот чоек со фамилија, дека е ретардиран, а ретардирани мене не ме привлекуваат. Зарем е нормален тој што за секс ќе се разведе само, да остави деца и сопруга и после сам да умре како кукавица?
Не ме разбра, ете си се запознала со женет фамилијарен чоек кој не е задоволен од бракот, и кој би се развел доколку сретне друга, некоја која би му била погодена и во разговор, и во карактер и во секс. И сега те бендисва во карактер, те бендисва во лик, става, разговор... останва уше да те бендиса во секс па да се разведе и те земе за жена.
Дали би му дала колку за проба да види дали си комплетно негов тип па да те земе тебе и го проживеете животот заедно?
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
7
Поени од реакции
1
Дали не сте можела да се воздржите од нечија физичка привлечност, па сте шарале на страна, или па од проблеми во врската ?
Што мислите за ова, дали би биле со некој само за секс ?
Што е за вас швалерисување?
Јас од жал за тебе кутричкото ке легнам.:icon_lol:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
За швалерисување сенс си сака. Не ајде ми се надрвил и оп ајде сакам да опнам нешто одма или ќе лепам плочки дома.
Швалерисување е како кладионичарство. Си бара некој вид претчуство.
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
5
Поени од реакции
2
Imas vrska ... Ti doaga nekoja pojaka riba .. Ti go diga ja opnuvas i utre se kaes ama so nasmevka ... Nepisano pravilo e da imas poveke moznosti za seks dur si vo vrska otkolku da si single za zal...
 

saltwater

El Nino
Член од
18 декември 2012
Мислења
14
Поени од реакции
3
Cudno cudni postovi na luge sto gi nemaat proziveano rabotite za koi pisuvaat i se pravat specijalisti. I jas taka bev nekoe vreme pa si rekov priroda e ova taka sme stvoreni pa si ja opnav da da ja kleckam de vamu de tamu a taa ziva neebana u najubavite godini zasto mazot i ebe tinejdzerki sto ne se upola zgodni i klasa kako nea. Podobar sex od zena sto w zapostavena vo brak nema koj da ti pruzi a posebno ako e zena so stil i znae sto saka. Zatoa bate ako imas prilika samo butaj neka churi a kenjatorite ostaj gi neka kenjat posto orgazam imaat samo koga nesto im ide kroz gazot.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom