Швалерисување....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.681
Поени од реакции
34.925
:toe:


цитат : ,,...Знаете само што НЕ е ок? Тоа да се мешате во туѓите животи. Не е ок да мислите дека секој треба да живее така како што вие сметате дека е исправно и дека освен вашиот начин на живеење не постои ни еден друг исправен начин. Не е ок да мислите дека тие што не живеат како вас се загреота. Не е ок да мислите дека ако некој не живее по оние норми кои ги наметнува мнозинството, е помалку вреден. Напротив. Секое издвојување од толпата значи храброст и силен карактер...,,
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Мене ме интересира дали мислиш дека глупостите кои ги трескаш изгледаат помалку глупаво кога ги пишуваш на овој твојот српски јазик?

И не знам кај си учел српски, ама да ти ги врати мајсторот парите. Една реченица немаш напишано а да е точна.
Ја желим да глупости које лупам изгледају што глупље. Али без обзира коко и да су глупе ни из далека немогу бити глупе као тебе буразеру.
Иначе баш сам срео учитеља спрског језика који ми је предавао у петом и шестом разреду основне школе.
Кад га сретнем следечи пут потражи чу му да ме тестира. Па јавим ти како сам прошо.
А теби топло препоручујем да тестираш своју глупоќу. Добичеш високе оцене.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ја желим да глупости које лупам изгледају што глупље. Али без обзира коко и да су глупе ни из далека немогу бити глупе као тебе буразеру.
Иначе баш сам срео учитеља спрског језика који ми је предавао у петом и шестом разреду основне школе.
Кад га сретнем следечи пут потражи чу му да ме тестира. Па јавим ти како сам прошо.
А теби топло препоручујем да тестираш своју глупоќу. Добичеш високе оцене.
Шта вас боли курац ЗА туџим животима и како је ко прошао? Неправилно.

Шта вас боли курац О туџим животима и како је ко прошао? Правилно.


О томе имате довољно друге теме. Неправилно.

О томе имате довољно других тема. Правилно.


Али без обзира коко и да су глупе ни из далека не могу бити глупе као тебе буразеру. Неправилно.

Али без обзира колико и да су глупе ни из далека не могу бити глупе као твоје буразеру. Правилно.


И немој да се трудиш глупостите кои ги лупаш да изгледаат уште поглупо. Невозможно е тоа, го имаш достигнато врвот. Или дното, зависи од перспективата.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Али без обзира колико и да су глупе ни из далека не могу бити глупе као твоје буразеру. Правилно.
-Јок. Баш сам мислио на тебе ( о теби). Ти не лупеташ глупости. Ти сам по себи си глупердина пар екселанс.


И немој да се трудиш глупостите кои ги лупаш да изгледаат уште поглупо. Невозможно е тоа, го имаш достигнато врвот. Или дното, зависи од перспективата.

-Коко и да се трудим, а не трудим се уопште јер ја сам само један будали магарац, али у глупоќу могу воду да ти носим.



 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.681
Поени од реакции
34.925
... кога го повикувам профилов на ФБ ми излегува Филипче :pos:
па потоа некоја „Јоци.мк“... за да на крај испаѓа некоја „Раскажувачка“ која си има блог,
FB_IMG_1602682966042.jpg
...за брачниот пар кога ја гледам фотката некако не ми иде како да не се овие простори, се мислам кој денес од мушките на свадба би носел кошула со руска крагња? држи, само ако е Русин, а и женскава ми личи некако од таму, што ако „Раскажувачката“ си ја дрви пишувајќи во нејзин блог разни „измислени приказни“ постирајќи фотографии на непознати за рејтинг, може новинарски??
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.748
Поени од реакции
24.413
Некој поназад пишал дали може да ја тужи цурава за објавениве разговори...со добар адвокат, може да ја изгори девојкава за ова... претрпена душевна болка и претрпен стрес, али гледајќи го вака у сурат тешко дека би му паднало тоа на памет :icon_mrgr:
Неа да ја тужат? Кај нас, у либерална Швецка, за сексуално вознемирување по пораки и праќање дик пикс се плаќа оштета од 500 евра.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Неа да ја тужат? Кај нас, у либерална Швецка, за сексуално вознемирување по пораки и праќање дик пикс се плаќа оштета од 500 евра.
A kaj vas u liberalna Svecka za ova drugoto kolku e globata?
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Овие што се зависни од центар пажња ми се погадни и од оние феминисткињите и по правила на карма секогаш налетуваат на некоја сировина со основни животински потреби и ништо повеќе, е тогаш гласот им е со шепкање и несмеат глава да дигнат, а рука на срце не дека батево не е дегенеризирано... никогаш не ми е било јасно толку мозок да се нема, еве и да не објавила и да прифатила да си направат кеиф, толку неможе да размисли дека ризикува брак кој може да му се растури, а со самото тоа и милион други проблеми како разводи, лоши односи, деца, алиментацији, стресови... а просто е ако седиш мирен никогаш нема да имаш порблеми, додека ако пробаш и налетиш на некоја неурачунљива ти се зааеба животот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
:toe:


цитат : ,,...Знаете само што НЕ е ок? Тоа да се мешате во туѓите животи. Не е ок да мислите дека секој треба да живее така како што вие сметате дека е исправно и дека освен вашиот начин на живеење не постои ни еден друг исправен начин. Не е ок да мислите дека тие што не живеат како вас се загреота. Не е ок да мислите дека ако некој не живее по оние норми кои ги наметнува мнозинството, е помалку вреден. Напротив. Секое издвојување од толпата значи храброст и силен карактер...,,
Епаа, Фроса у ствари си рипнала сама во уста!
Бајдвеј нели на ѕидот на Јоци пишуваше и оваа? За маките келнерски и сељачизмот во Скопје? А после отиде на Јадран и 90% од сликите и беа само г'з :cenzura:
Штракната е оваа за сите пари,а тој смотан, гревови и двајцата:sick:
Па сте ги ставиле во швалерација:facepalm:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.215
Епаа, Фроса у ствари си рипнала сама во уста!
Бајдвеј нели на ѕидот на Јоци пишуваше и оваа? За маките келнерски и сељачизмот во Скопје? А после отиде на Јадран и 90% од сликите и беа само г'з :cenzura:
Штракната е оваа за сите пари,а тој смотан, гревови и двајцата:sick:
Па сте ги ставиле во швалерација:facepalm:
Pa nema tema grevoj mozi zatoa :toe:
Автоматски споено мислење:

Не знам, Владе, курварлук и промискуитет не се во мој домен. Боже ме сачувај!
Ama znaes kolku e kaznata za dick picks. Hmmm :cautious:
Inace muabetot mi bese kolku e kaznata za spodeluvanje na privatni razgovori bez soglasnost od drugata strana, vo slucaj da ne sfati.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.224
Поени од реакции
35.842
Каков преокрет.
Ќе биде уште поголем преокрет ако и го пукнат носот пред влез дур се враќа од работа па да и стане јасно дека курназења и плачење за внимание и лајкови имаат последици во реалниот живот.


Има девојки кои по 50 пораки на ден добиваат од женети од секакви па само маваат блок и толку. Шутрачка работа е ова што го има направено оваа. На крај краева ако не те занима дечкото стај му блок и готово, ако ептен па сакаш да исправаш криви дрини, пиши и на жена му па нека си го решат они приватно проблемот. Ова јавно објавување нема никаква поента освен намерно правење на беља и срам за сите а све од фрустрација да се биде центар на внимание од девојка која е за во Бардовци.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Женава е гарант од оние кои сакаат традиционален македонски маж, кој влегуваат во брак затоа што така треба, за да бидат заштитени, да не се борат сами во животот, и се е тоа ок но зошто секогаш со вакви типови.

И као шо кажаа погоре, секогаш мора да се ликови "верници", не судам зошто автоматски сум ист како нив. Утре истиот ќе критикува луѓе кои не сакаат брак, геј луѓе, а кои се подобри личности од него. Премногу контрадикторност, ако си она што си терај го тоа, ама тоа е тоа.

Ја пак не влегувам во сериозни врски зошто сум порочен човек, зошто правам киксови и би правел вакви работи гарант зошто не сум се победил самиот себе, ликов застанал пред олтар и го направил најсветиот чин во христијанството за да го изгнаси по само 30 дена. Се надевам дека жената ќе биде свесна и ќе се откаже од него.
Па од кај знаеш каков бил овој претходно. Може и бил таков бубалка по што оваа се залетала, ама си рекол абе ај оваа нема кај да бега сега, дај нешто ново. Може да нагаѓаме каков карактер бил. Само едно е факт, ја усра работата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom