Челзи - Манчестер Јунајтед 01.03.2011 (20:45h)

Кој ќе победи?

  • Челзи

    Гласови: 55 45,1%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 54 44,3%
  • Нерешено

    Гласови: 13 10,7%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.881
Поени од реакции
7.322
навивачи на манчестер се жалат за судиите,абе вратете се наназад судиите мечеви ви решаваа,титули ви подарија алооооооо!!!
АЈДЕ ДАЈ ЕДЕН ТАКОВ ПРИМЕР??Наведи ајде давидиме.
Кога веќе толку си сигурен...
И преку таквите сте ми веќе за ова судииве дека суделе во наша корист.
 

Велко камионџијана

Кенгur Lavoви гроup
Член од
20 март 2009
Мислења
379
Поени од реакции
98
АЈДЕ ДАЈ ЕДЕН ТАКОВ ПРИМЕР??Наведи ајде давидиме.
Кога веќе толку си сигурен...
И преку таквите сте ми веќе за ова судииве дека суделе во наша корист.
Не, забележано е судење само во корист на Чарлтон Атлетик.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Уште плачете бе? :pos: Јас па мислев престанавте, преспавте и порасположени сте, мада денов не е нешто најсјаен, али добро ...

--- надополнето ---

То бе бате. Зелено имаш за видеово. Скај Спортс !
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
213
Поени од реакции
11
Уште плачете бе? :pos: Јас па мислев престанавте, преспавте и порасположени сте, мада денов не е нешто најсјаен, али добро ...
А вие се радувајте на ваква победа...не победивте ама титула годинава нема да видите..
Губиме од Волфс,пак на прво место,губиме од Челзи се уште на прво.
Поздрав од врвот,многу е ладно горе,-12
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
А вие се радувајте на ваква победа...не победивте ама титула годинава нема да видите..
Губиме од Волфс,пак на прво место,губиме од Челзи се уште на прво.
Поздрав од врвот,многу е ладно горе,-12
Мислиш топло? Ладно можда не е, ама топло сигурно е у твојата тиква зелена.
 
F

fantomX

Гостин
И да, никој не спомна бе дека Давид Луиз треба да биде суспендиран од ФА, НИКОЈ, а за Руни пишуваа и навивачи на Арсенал, Барселона, Реал Мадрид, Челзи, Ливерпул... срамота. :)
Нека пријави Фергусон ако смета дека има основа то, нека не лај напразно по медиуми. Ама ќе се случи ко со Руни - „судијата го видел инцидентот и донесол соодветна одлука“.

Не велиш така за Арсенал зашто последните 5-6 години токму Манчестер и Челзи се јадат за титулата, па нели мора нешто да се има против главниот конкурент. Настрана тоа што сите ги знаеме резултатите од последните десет меча помеѓу Арсенал и Челзи. Челзи игра три пати погрубо од Арсенал, а овие нели мирни и дисциплинирани деца, си ќутат, а тоа му одговара на Челзи пошто ги тепаа кога сакаа и како сакаа. Иначе, на резултат 0:1 не знам дали се правите слепи или не, ама на буквално секој прекин, на секој нормален фаул, пола тим на Челзи беше околу судијата да се буни и да му објаснува како тоа не е така, итн итн...Челзи кога губи не игра фудбал, автоматски се се претвора во некој вид на боречки вештини, па уште и дома беа, абе фраеришта, што да ти расправам. За разлика од сините, Манчестер одигра многу покоректно, доволна е само реакцијата на Видич што и после сите насилнички дуели со Дргоба што не беа санкционирани во негова корист, црвениот картон во последната минута пред дерби на Енфилд и смешното судење, се поздрави со Карло и не кажа ниту една буква, а имаше доста да каже.[/B]

1. болд: РЕДНО БЕШЕ! Срам ми е шо Челзи е прв на фер плеј листата во Премиер Лигата.
2. болд: Шо има Видич да му кажи на Карло или на било кого друг, особено шо заслужи втор жолт карто за шо и сам беше свесен според неговата реакција?

Поздрав од врвот,многу е ладно горе,-12
Немој агроплод, доволно го замрзнаа фрумов овие „таљаниве“.

--- надополнето ---

Мислиш топло? Ладно можда не е, ама топло сигурно е у твојата тиква зелена.
Не мисли тој. Ништо. Безразлика на бројот на профили.

--- надополнето ---

Интересен коментар околу Ернандез и Луиз:
Luiz did catch Hernandez in the chest following through on a tackle - Hernandez rolled away clutching his face in a absolutely disgraceful attempt to get him a Red.
I think Atkinson from that point was reluctant to give man U anything. Nani spent the first half cutching various parts ofhis own body, and it seemed to me that after the debated tackle where contact was only at foot/ankle level (don't believe what you read in the press), Rooney clutched his head.

Можно е судијава да бил подобар него шо јас мислам дека беше.

--- надополнето ---

И ко сме кај “доказите“:

 
P

PewDiePie

Гостин
[
За твое добро ти го кажувам ова,затоа што имаш отворено 5 јузери,а те толерираат на форумов и тоа не знам поради која причина.Освен тоа си дозволуваш да се брукаш и срамотиш со вакви дебилни изјави во кои вреѓаш ко циган на улица,а имаш 30 години.
Се заебаваш 30 години има ретардана,Ерик,чомбе како и да е ?


Нека им е честито победата на Челзи.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.503
Поени од реакции
42.891
Смолинг не сакаше да го удри.. Неможеше ни да се избегне судирот, оти Жирков веќе леташе натаму.. А кој знае и дали топката ќе ја стигнеше после.. Но, како и да е.. Време е да се стави клуч на темава.. И така и така, се едно исто се врти страни наназад..
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Смолинг не сакаше да го удри.. Неможеше ни да се избегне судирот, оти Жирков веќе леташе натаму.. А кој знае и дали топката ќе ја стигнеше после.. Но, како и да е.. Време е да се стави клуч на темава.. И така и така, се едно исто се врти страни наназад..
Точно, не сакаше да го удри. Значи тоа беше обичен фаул без намера во шеснаесетник. Таков фаул резултира со пенал.
За секоја намера за фаул, било во шеснаесетник или надвор, се добива жолт или црвен картон, зависно од тежината на прекршокот.
 
G

Gray Foxx

Гостин
[/COLOR]И ко сме кај “доказите“:

Клучен момент е правецот на топката и џиткањето на Жирков на ногата на Смолинг шо е нешто шо ме воодушеви искрено. Барем знае да глуми научиле нешто од нешто...
 
F

fantomX

Гостин
Клучен момент е правецот на топката и џиткањето на Жирков на ногата на Смолинг шо е нешто шо ме воодушеви искрено. Барем знае да глуми научиле нешто од нешто...
Па да, ко ударот шо Руни го доби во главата од Луиз за кој сите се согласија дека треба втор жолт. Или не беше по главата? Шо знам, пошто Руни за глава се држеше.

Правецот на топката, точно, кој е ист со правецот на Жирков. Играчот се движи, другиот е статичен. Вториов го сопира во тркот. Фаул. То шо е во 16-тник е проблем на тој шо фаулирал.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.503
Поени од реакции
42.891
Па да, ко ударот шо Руни го доби во главата од Луиз за кој сите се согласија дека треба втор жолт. Или не беше по главата? Шо знам, пошто Руни за глава се држеше.
[video]http://videa.hu/videok/sport/manchester-vs-chelsea-7-6sl0C20DTBlJVsN8[/video]

Како што гледаш Руни за коленото се држи.. И да, за жолт е.. Исто како што требаше и Руни да добие картон против Виган.. А за тоа што не го казнија од ФА, не ни мораа.. Не им е прв пат да прогледат низ прсти на некој играч за таков удар..
 
F

fantomX

Гостин
[video]http://videa.hu/videok/sport/manchester-vs-chelsea-7-6sl0C20DTBlJVsN8[/video]

Како што гледаш Руни за коленото се држи.. И да, за жолт е.. Исто како што требаше и Руни да добие картон против Виган.. А за тоа што не го казнија од ФА, не ни мораа.. Не им е прв пат да прогледат низ прсти на некој играч за таков удар..
Интересно, се држи за глава и за колено бидејќи беше едноставно сопнат за по 40 секунди според официјалниот часовник да стој на нозе и да се движи ко ништо да не се случило. Да, беше за жолт картон, ама и јас не би го дал ако играчот кој го направи фаулот веднаш се обиде да се извини и му подаде рака на другиов кој и понатаму бессрамно лежи иако се гледа дека по пола минута не му е ништо, без разлика на то шо соиграч на сопнатиов се обидува веднаш да постигне гол гледајќи дека и вниманието на голманот е делумно насочено кон претходниот инцидент. Гигс да не се праеше курназ и да пробува да шутира можи и ќе добиеше жолт картон Луиз.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom