Челзи - Манчестер Јунајтед 01.03.2011 (20:45h)

Кој ќе победи?

  • Челзи

    Гласови: 55 45,1%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 54 44,3%
  • Нерешено

    Гласови: 13 10,7%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Ајде бе Чорбе, јас Х2, ти 1? На што сакаш да се кладиме ?
Клади се на твојот тим да победи ! - не биди пи*ка

Ако биде нерешено никому ништо за двајцата :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Претседателот на Виган Дејв Вилан експлодираше по вчерашната одлука на Фудбалската асоцијација на Англија да не го казнува напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни за удар со лакт над играчот за врска на Виган, Џејмс Мекарти.

„Пораката што ФА ја праќа со овој потег, е ужасна. Има нешто многу погрешно кога репрезентативец како Руни прави нешто слично, јасно како бел ден, и покрај тоа излегува неказнето. Ако стануваше збор за било кој друг клуб или играч , можете да се обложите во својот живот, дека тој ќе биде исклучен и казнет. Но очигледно судиите се плашат од зборовите „Руни“ и „Јунајтед“.“

„На Манчестер Јунајтед им е дозволено да се извадат веќе со нешта за кои нас, останатите, не казнуваат. Не може да има едни правила за еден клуб и други за други. Не ме интересира дека според ФА досудениот директен слободен удар е доволен.“

„Тие, како и сите други, знаат дека правдата не победи. Во ФА им е страв да ги казнат Руни и клубот.“ - не ја криеше разочараноста од одлуката шефот на Виган.
:toe:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
KOJ SAKA DA SE KLADI SO MENE PO SHOO SAKA DEKA MANCHESTER NEMA DA TEPA PRIFAJCAM SEEE
Ајде ќе се кладиме,јас викам Манчестер тепа(околу 20% сум сигурен ама мој тим е !!!)
Доколку остане Х,никому ништо.
Што е кладбата??!!!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
^Гајба пиво. :tv:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Претседателот на Виган Дејв Вилан експлодираше по вчерашната одлука на Фудбалската асоцијација на Англија да не го казнува напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни за удар со лакт над играчот за врска на Виган, Џејмс Мекарти.

„Пораката што ФА ја праќа со овој потег, е ужасна. Има нешто многу погрешно кога репрезентативец како Руни прави нешто слично, јасно како бел ден, и покрај тоа излегува неказнето. Ако стануваше збор за било кој друг клуб или играч , можете да се обложите во својот живот, дека тој ќе биде исклучен и казнет. Но очигледно судиите се плашат од зборовите „Руни“ и „Јунајтед“.“

„На Манчестер Јунајтед им е дозволено да се извадат веќе со нешта за кои нас, останатите, не казнуваат. Не може да има едни правила за еден клуб и други за други. Не ме интересира дека според ФА досудениот директен слободен удар е доволен.“

„Тие, како и сите други, знаат дека правдата не победи. Во ФА им е страв да ги казнат Руни и клубот.“ - не ја криеше разочараноста од одлуката шефот на Виган.
:toe:
Дури па и си болдирал.. Демек го нагласуваш тој дел.. Излеа џабе е постот на Џену на претходната страна...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Дури па и си болдирал.. Демек го нагласуваш тој дел.. Излеа џабе е постот на Џену на претходната страна...
Овој на Виган заборави Рио лани против Волвс 4 меча кога доби за глупост?

Се буните вие Челзијашите дека Кол ви е линчуван од страна на медиумите а му се с`скате на Руни. Јас на Стефан и на некои други стварно пријателски би ви предложила да не читате македонска штампа.

--- надополнето ---

Ај болдирајте нешто од ова?


Steven Gerrard elbows people's faces all the time, no red card is shown. He flashes V signs at referees, again no booking. Wojciech Szczesny concedes a blatant first minute penalty in a cup final, no penalty and no red card is signaled. John Terry plays volleyball in the box ever since the beginning of time immemorial, no penalties or red cards are given. Michael Ballack elbows Patrice Evra in the build up to a goal, no foul, no booking. Didier Drogba scores a title winning goal from about a kilometer offside and the flag isn't waved. Jamie O'Hara escapes an obvious 2nd yellow card for a late foul on a defender and as a result, a previously unbeaten side lose for the first time this season. Jamie Carragher makes a career out of professional fouls hauling people down after they've surged past him, no red cards.

Oh those dirty Manyoo players...
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
12
prifajcam sekakva opkladba dali pijajne dali skara dali evra np
jas 1 vie 2 x ne se vazi nisto
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Клади се на твојот тим да победи ! - не биди пи*ка

Ако биде нерешено никому ништо за двајцата :)
Боже мој не биди пичка.Кога ќе игра дома Манчестер, јас ќе ти се кладам на што сакаш, ама баш на што сакаш !!! А вечер победуваме, или најлошо шо можеме да извадиме е нерешено :)
 
F

fantomX

Гостин
Боже мој не биди пичка.Кога ќе игра дома Манчестер, јас ќе ти се кладам на што сакаш, ама баш на што сакаш !!! А вечер победуваме, или најлошо шо можеме да извадиме е нерешено :)
They killed Kenny однесе победа од Стемфорд Бриџ, шо ти е проблем во то кој е домаќин?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
They killed Kenny однесе победа од Стемфорд Бриџ, шо ти е проблем во то кој е домаќин?
Па незнам ти дали го пратиш мојот тим, но јас ја гледав секоја утакмица на Манчетсер оваа сезона.И доволно е да видиш статистика на Јунајтед за да видиш како игра дома, како во гости.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Очекувам од Анелка гол :pipi:

пс:Chelsea have won 90% of Premier League games when Nicolas Anelka has scored (27 wins, 3 draws, 0 defeats). Talisman :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom