Челзи - Манчестер Јунајтед 01.03.2011 (20:45h)

Кој ќе победи?

  • Челзи

    Гласови: 55 45,1%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 54 44,3%
  • Нерешено

    Гласови: 13 10,7%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Манчестер Јунајтед како и секогаш ќе тргни насилнички на средината на теренот.
Ако на слепецон од тренер на Челзи му текни да излези со одговор на то, т.е. со петмина на средина, ќе има тврд и неизвесен дуел. Ако не, пак ќе има тврд дуел, но не и неизвесен, се ќе диктира Манчестер Јунајтед вклучувајќи го и резултатот 0-1 од некоја 79 минута.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.028
Се слагаме фантоме...само не правам разлика меѓу флечер/сколс-есиен/микел...копачишта се...муабетот е кој ќе тепа повеќе, а не дека нашите ќе тргнат насилнички :)

На сето тоа ако додадеш судија што ќе остави машка игра, тек тогаш имате огромни шанси за победа...без навреда ама повеќе тепаат вашите.

Исклучоци има, еванс кога му извади слепо црево на дрогба...
Како и да е, ако се организираме да гледаме масовно со вас Челзијашите, ќе биде јако...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Еве едно добро интро :)

 
F

fantomX

Гостин
Се слагаме фантоме...само не правам разлика меѓу флечер/сколс-есиен/микел...копачишта се...муабетот е кој ќе тепа повеќе, а не дека нашите ќе тргнат насилнички :)

На сето тоа ако додадеш судија што ќе остави машка игра, тек тогаш имате огромни шанси за победа...без навреда ама повеќе тепаат вашите.

Исклучоци има, еванс кога му извади слепо црево на дрогба...
Како и да е, ако се организираме да гледаме масовно со вас Челзијашите, ќе биде јако...
Праевме муабет дека не си го гледал Челзи, така? Есиен? Дали веќе нема здрав лигамент во колената или не знам шо е, ама ГОТОВ Е. Се пишува за чистка на Абрамович, од Дрогба до Тери. Ама кој треба да е прв? Есиен. Само ем никој не го сака, ем фантастично неспособната докторска служба на Челзи е убедена дека тој ќе биди спремен како никогаш досега.
Моите ко веќе се изразуваме така, можеби повеќе тепале. Ама веќе не е така, и искрено ми фали то, Балак да го закопа лајното Евра в место, да не мрдни од кај шо е закопан. Ама то е, сакаме да не сакаат сите... :kesa:

Организирано ретко гледам, а то особено нема да биди за еден обичен дуел. Шо да ти кажам, ама ако не е директна борба за позиција јас не го чувствувам Маначестер Јунајтед за некој ривал. :toe:

Еве едно добро интро :)

Шо знам, пак не ми буди ништо посебно. Едноставно ривалство има само кога е директна бобра за позиција, вака нема ништо, барем за мене. :toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Те сфаќам за ривалството, не се некои ривали Јунајтед и Челзи освен кога нема борба за титула. Се знае кои се хард кор ривали и на Челзи и на Јунајтед:)
 
F

fantomX

Гостин
Всушност, не некои ривали, нема воопшто друго ривалство. Можеби во иднина, некогаш. Но оваа сезона, сега, за овој натпревар - нема ништо.

--- надополнето ---

Еден додаток само, пред се за манс, да види кој е очајот на Челзи шо го спомнав прееска (сакаме сите да не сакаат :kesa:) :
Incidentally, Chelsea's worst run of form in 15 years has come in a season in which we top the Fairplay league, with points awarded for respecting the officials among other things, by a fair margin ...

Уште еднаш... :kesa:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
За овој натпревар дефинитивно ке фали Балак,им го имаше меракот на Манчестеровци,од Роналдо до Евра :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
За овој натпревар дефинитивно ке фали Балак,им го имаше меракот на Манчестеровци,од Роналдо до Евра :)
Фали фашистот дефинитивно. Со него беше и Тери. Сеа е само Тери. :)
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Порано и Макелеле знаеше да направи проблеми. Такви играчи секогаш се потребни за премиер лига :)
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
12
ej , zaebancijata nastrana igrajte ja ova 1
i tie sho se od celzi i do mancester naprajte nekoj denar
city zaebava arsenal nema silaa
nema da bidi interesno ako ne zavrsi ova 1
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.617
Поени од реакции
11.158
ej , zaebancijata nastrana igrajte ja ova 1
i tie sho se od celzi i do mancester naprajte nekoj denar
city zaebava arsenal nema silaa
nema da bidi interesno ako ne zavrsi ova 1
Кец ќе ја оставиме за Олд Трафорд, сеа двојка ќе биде. :icon_lol:
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
12
Najserioznooo
ce ja igram jas jakoo na kec
pa sega vashe e da me sledite ili ne !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom