Челзи - Манчестер Јунајтед 01.03.2011 (20:45h)

Кој ќе победи?

  • Челзи

    Гласови: 55 45,1%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 54 44,3%
  • Нерешено

    Гласови: 13 10,7%

  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Не мислев конкретно на тебе туку мислев генерално за сите.Ивановиќ е далеку од слаба форма моментално и дефинитивно е еден од подобрите играчи на Челзи заедно со Рамирес и Чех.
Со оглед на тоа што Босингва игра десен бек,Фереира рачунај дека во никој случај нема да игра.Значи Бане игра централно,а веѓастиов игра десно.
Е сега има играчи во Челзи што се во мизерна форма и можеби тоа ви влева надеж дека можете да не тепате и тоа убедливо.Арно ама ќе се водам спрема една општо позната изрека ''формата е променлива,а класата вечна'',така да и еден анемичен Лампард моментално може да го реши сам големиот Манчестер Јунајтед.
Челзи нема што да изгуби,се бори за место кое води во ЛШ,отпадна од двата купови и единствена каква-таква надеж е што подобар пласман во Европа.
Рачунај дека мотивацијата ќе биде на највисоко ниво.Играчиве ќе бараат победа и најверојатно нема да ме разочараат и ќе загризат од почеток.

Но,исто да не забораваме дека ранетиот лав е најопасен.Јас лично верувам во победа на мојот тим,ама вака јавно не се залетувам и не се праам предвидувач на иднината со сила.
Дерби е и ништо не се знае,некогаш може да победи подобриот,некогаш може да победи посреќниот,некогаш пак може да победи некој со помош на судии или некоја судиска одлука,а пак некогаш еден единствен потег може да го реши мечот.
Свеж пример од пред скоро време ви е голот на Раул Меирелеш на Стемфорд Бриџ.

Пис и останете ми во добро расположение и сега,а и после утакмицата.Се надевам бар дека ќе гледаме фер и коректен фудбал и се надевам дека и ако изгуби Манчестер тоа нема да му попречи да стане шампион на Англија по 19-ти пат,мислам. :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе ќе ви ибам споредбите тој против тој, тој против тој, МАНЧЕСТЕР против челзи бе, а тоа е = на газење.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
^^ Многу јасно, ништо чудно и страшно да изгубиме, во дерби одамна нема фаворити. За Торес се заебавав, не мора се сериозно да сфаќаме на темава :)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Многу се дигнаа манчестеровциве... Ако ако, ми се свиѓа тоа.
 
В

Вори

Гостин
^^ Многу јасно, ништо чудно и страшно да изгубиме, во дерби одамна нема фаворити. За Торес се заебавав, не мора се сериозно да сфаќаме на темава :)
Читни го само колегата твој Христов и ќе ти стане јасно на што алудирав и за кого точно зборував.Како и да е...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.027
Ќе ве победиме со 1-0...без навреда, ама формата против Манчестер не може да ви тргне, требаше барем 5 натпревари по ред да ги имавте победено...
Мотивацијата кај челзи ја гледам слабо оваа сезона, а и нема да биде проблем ако се појави на овој натпревар, посебно зошто ќе се забележи (за разлика од минатата сезона) кај тери и....епа не ми текнува кој друг, еве рамирес + есиен може...другите се издувани виолини и жал ми е што од следната сезона може и да не ги гледаме во ПЛ поради годините и падот во формата...но небитно е, како што вие сте уверени дека 5-0 ќе не тепате (што ни на сон со овој ваш тим не е возможно) така и ние сме сигурни дека ќе ви го пукнеме скалпот и еден гол ќе одлучи...а очекувам тешка и машка утакмица...и ве поздравувам од името на Нани.

Поздрав

--- надополнето ---

mans напиша:
Ќе ве победиме со 1-0...без навреда, ама формата против Манчестер не може да ви тргне, требаше барем 5 натпревари по ред да ги имавте победено...
Мотивацијата кај челзи ја гледам слабо оваа сезона, а и нема да биде проблем ако се појави на овој натпревар, посебно зошто ќе се забележи (за разлика од минатата сезона) кај тери и....епа не ми текнува кој друг, еве рамирес + есиен може...другите се издувани виолини и жал ми е што од следната сезона може и да не ги гледаме во ПЛ поради годините и падот во формата...но небитно е, како што вие сте уверени дека 5-0 ќе не тепате (што ни на сон со овој ваш тим не е возможно) така и ние сме сигурни дека ќе ви го пукнеме скалпот и еден гол ќе одлучи...а очекувам тешка и машка утакмица...и ве поздравувам од името на Нани.

Поздрав
Да го надополнам муабетот со мотивацијата кај челзи...иванович го заборавив... ;)
 
F

fantomX

Гостин
Ќе ве победиме со 1-0...без навреда, ама формата против Манчестер не може да ви тргне, требаше барем 5 натпревари по ред да ги имавте победено...
Мотивацијата кај челзи ја гледам слабо оваа сезона, а и нема да биде проблем ако се појави на овој натпревар, посебно зошто ќе се забележи (за разлика од минатата сезона) кај тери и....епа не ми текнува кој друг, еве рамирес + есиен може...другите се издувани виолини и жал ми е што од следната сезона може и да не ги гледаме во ПЛ поради годините и падот во формата...но небитно е, како што вие сте уверени дека 5-0 ќе не тепате (што ни на сон со овој ваш тим не е возможно) така и ние сме сигурни дека ќе ви го пукнеме скалпот и еден гол ќе одлучи...а очекувам тешка и машка утакмица...и ве поздравувам од името на Нани.

Поздрав


--- надополнето ---



Да го надополнам муабетот со мотивацијата кај челзи...иванович го заборавив... ;)
Читав се до зборот „есиен“. Тогаш сфатив дека појма немаш шо блаблаш за Челзи.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.027
Добро сега не игра ко минатите сезони есиен, ама битно се труди повеќе од другите што ви играат незаинтересирано...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
ајт со среќа, ќе ни треба за да победиме
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.027
Се труди? Абе шо гледаш ти пријател?
Премиер лига на спорт клуб бе бачко :icon_mrgr до душа некад заспивам на утакмица али нема везе, се будам на головите...хаха ;D
 
F

fantomX

Гостин
Премиер лига на спорт клуб бе бачко :icon_mrgr до душа некад заспивам на утакмица али нема везе, се будам на головите...хаха ;D
Ти верувам, пошто очигледно е дека Челзи не е то шо гледаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom