Челзи - Ливерпул | 29.12.2013 | 17:00 | Стемфорд Бриџ

Како ќе заврши натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    115
  • Гласањето е завршено на .

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Едно кило глупости погоре..
Суарез ќе ја тероризирал одбраната на Челси, божем станува збор за ФК Беласица Герас Цунев.
И од друга страна незнам зашто ја потценувате одбраната на Ливерпул, одлична си е, Сако си гази, само не знам што е проблемот со Агер, зашто не игра? И да, го имаат Мињоле моментално најбољи голман у Премиер лига.

И двете екипи имаат добри одбрани, мала предност би дал на Челси пошто ги имаат искусните Бане и Тери а и Кејхил игра на ниво.
Средниот ред ќе го одлучи натпреварот.. Микел-Лампард вс. Лукас-Ален.

Типувам на победа на Ливерпул 1-2 (Лампард-Суарез,Хендерсон)

:)
Sako daltonistata denes 3 puti vo rok od 5 minuti im podade na igraci na City.:pos:Od druga strana tandemot Ture - Skrtel odma me asociraat na avtogol.Sto se teci Suarez sekad ne podjebava, ne geldam sega sto bi bilo drugacije.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Факинг Жозе знае дека овие денови во Јануари ќе се решаваат многу работи за титулата и ќе ги мотивира до крај играчите за да добијат што повеќе утакмици овој месец.
Од друга страна Ливерпул е во добра форма и покрај денешниот пораз од Сити кој беше незаслужен што ќе повлијае малку демотивирачки за играчите.
Типувам победа на Челзи со среќен или бизарен гол само заради среќната звезда на Жоки.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Нерешено. Суки дава гол. Туре си дава автогол
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Sako daltonistata denes 3 puti vo rok od 5 minuti im podade na igraci na City.:pos:Od druga strana tandemot Ture - Skrtel odma me asociraat na avtogol.Sto se teci Suarez sekad ne podjebava, ne geldam sega sto bi bilo drugacije.

Реално, ниеден играч не е безгрешен. Тоа што направи два кикса не значи дека не е животиња и дека не е најдобар дефанзивец на ЛФЦ сезонава.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ливерпул ќе напаѓа, ќе прави шанси, Челзи ќе даде еден гол и судијата комотно нека си свири крај :) Стварно, мислам победа од 1-0 на Челзи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ливерпул ќе напаѓа, ќе прави шанси, Челзи ќе даде еден гол и судијата комотно нека си свири крај :) Стварно, мислам победа од 1-0 на Челзи.
Или Челзи ќе напаѓа.....oh wait:eek:


:D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Ливерпул ќе напаѓа, ќе прави шанси, Челзи ќе даде еден гол и судијата комотно нека си свири крај :) Стварно, мислам победа од 1-0 на Челзи.

Torres ќе го даде голот, но нема да се радува:pipi:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.202
Поени од реакции
25.915
Навивам за нерешено, ама тешко. Ова е дуел на Жозе со еден од калфите негови. А Ливерпул и на нивниот официјален сајт кажуваше колкава е разликата помеѓу Жозе и калфите.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.202
Поени од реакции
25.915
Само што калфата израсна во Велемајстор сега. :D
Кога ќе го види Босанецон постот, има ирански дервиши сите џинови од тебе да ги истераат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.503
Поени од реакции
42.891
Кога ќе го види Босанецон постот, има ирански дервиши сите џинови од тебе да ги истераат.
Види сеа нема зошто да gi meshame Bosancite на темава. Овде конкретно се прави mubaet за Челзи, Пул и Велеmajstorot ако сакаш да правиме муабет за Босна povelete кај Мене на профил, или на темата за Svetskoto Prvenstvo, која е faktichki тема за Босна.

Да не одам офтопик оти Стиви Џи или dragonsky ќе ме банираат.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.202
Поени од реакции
25.915
Види сеа нема зошто да gi meshame Bosancite на темава. Овде конкретно се прави mubaet за Челзи, Пул и Велеmajstorot ако сакаш да правиме муабет за Босна povelete кај Мене на профил, или на темата за Svetskoto Prvenstvo, која е faktichki тема за Босна.

Да не одам офтопик оти Стиви Џи или dragonsky ќе ме банираат.
Јас за Велемајсторот правам муабет. А ти, http://www.youtube.com/watch?v=L8bY7bd6SsY :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Навивачки, се надевам дека ќе тепаат Челси, али некако сум песимист за дуелов. Повеќе бев оптимист рецимо против Арсенал па и против Сити...Ливерпул некако не ни лежат баш, ама се надевам ќе бидам демантиран во недела.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Навивам за нерешено, ама тешко. Ова е дуел на Жозе со еден од калфите негови. А Ливерпул и на нивниот официјален сајт кажуваше колкава е разликата помеѓу Жозе и калфите.
Само што калфата израсна во Велемајстор сега. :D
Кога ќе го види Босанецон постот, има ирански дервиши сите џинови од тебе да ги истераат.
Види сеа нема зошто да gi meshame Bosancite на темава. Овде конкретно се прави mubaet за Челзи, Пул и Велеmajstorot ако сакаш да правиме муабет за Босна povelete кај Мене на профил, или на темата за Svetskoto Prvenstvo, која е faktichki тема за Босна.

Да не одам офтопик оти Стиви Џи или dragonsky ќе ме банираат.
Јас за Велемајсторот правам муабет. А ти, http://www.youtube.com/watch?v=L8bY7bd6SsY :D
Кој мајндфак е ова. Ја ко што ја застапувам тезата дека Сабахович и Инглориус се иста личност, читам муабет меѓу вториот и уште еден лик со аватар на првиот. That's enough internet for today, I'm off to bed.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom