Часовници

Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.901
Поени од реакции
6.207
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.737
Поени од реакции
9.830
Кинеско срање, прават дропшипинг од алибаба со 20 евра часовници и ги препродаваат за 10 пати повеќе. 44mm скелетон, клај го и правец Шутка.


Скелетон саат во глобала е кринџ, освен ако имаш 100к за на пример Audemar Piguet Royal Oak Skeleton или некој Richard Mille, иако вториве исто ми се малце кринџ и преценети. За наши услови, подобро некој со open heart ако сакаш да го гледаш механизмот, имаш за тие пари солидни Orient Bambino и сл. во open heart варијанта.

Orient Herren Analog Automatik Uhr mit Leder Armband RA-AG0005L10B https://amzn.eu/d/bChR21B

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.977
Купив Galaxy watch 6 во Ледиком (се уште под гаранција), ама ми се расипа , бидејќи се капев во солена вода, и тоа со активираниот мод за во вода, којшто очигледно не функсионираше добро. Гаранцијата не ми ја признават, оти тоа демек било water resistant а не water proof или нешто слично, и тоа наводно го пишувало во упатството (кое нормално не сум го прочитал :)), и ни тие од Самсунг, ни овие од Ледиком, не можеа да го средат.
Дали познавате добар сервисер , кој може би пробал да го среди?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.901
Поени од реакции
6.207
Купив Galaxy watch 6 во Ледиком (се уште под гаранција), ама ми се расипа , бидејќи се капев во солена вода, и тоа со активираниот мод за во вода, којшто очигледно не функсионираше добро. Гаранцијата не ми ја признават, оти тоа демек било water resistant а не water proof или нешто слично, и тоа наводно го пишувало во упатството (кое нормално не сум го прочитал :)), и ни тие од Самсунг, ни овие од Ледиком, не можеа да го средат.
Дали познавате добар сервисер , кој може би пробал да го среди?
Od mene mozhish da dobijash 100€ i povejce zdravje a za service ne ni pomisluvaj.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom