Часовници

Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Толку секунди иде и џидит нов ролекс од 40 000 евра. На саатчија се иде коа ќе биде некоја минута плус минус ако не ти смета. Тие саати не се за гледање на времето, поише за чалам.

Само една нова старт ап швицарска фирма продава автоматици со точност од 5 секунди плус минус на ден, ама тие коштаат од 200 000 евра нагоре.
Da go znam toa, ama sepak zaradi toa postoi za regulacija opcija pozadi duri i na evtini avtomatski, slusam deka skoro bilo koi so 5 minuti rabota moze da se dovedat do 2-3 sekundi na den preciznost, sega kolku go drzat toa ne znam, ama zosto ne ako e tolku prosto, bolje nego 20 na den sigurno
 
Ф

Флеш

Гостин
Ако живееш во Германија минута, две да ти касни е проблем.

Кварцниот на касио доцни 5-10 секунди на месец. Така да тоа што еден ефтин јапонски кварц од 20 евра го нуди, не го нуди ни еден оригнинал аутоматик ролекс од 50 000 евра.
У превод за мерење пениси е саат денес :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Are you sure?! :rolleyes:

Оти последен пат кога проверив, Епл и Шаоми подот го бришеа со Гармин два-три пати поскап од нив!
Марио сфе зна
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.707
Поени од реакции
38.926
у Германија секундата се цепи пошто таму све е на време. Автобусот се знае у која секунда ќе дојде.
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
у Германија секундата се цепи пошто таму све е на време. Автобусот се знае у која секунда ќе дојде.
Taka vikaat ama koga bev u Minhen proslo leto nemase voz sto ne zadocni, ni metro ni regionalen ni brz
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.322
Поени од реакции
7.309
Во метрополите би било претерување, ама во градовите од 150 000 жители па надолу, ако пишува дека автобусот ќе дојде во 14:15 часот. Значи во 14:15:01 е веќе на станица а во 14:15:17 секунди веќе ја напуштил постојката.

Исто е и со состанок на работа.
Автоматски споено мислење:

У превод за мерење пениси е саат денес :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


Марио сфе зна
Тие над 700 евра и автоматици се за мерење на пениси, мада зависи човекот.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.759
у Германија секундата се цепи пошто таму све е на време. Автобусот се знае у која секунда ќе дојде.
Si gi pomeshal zemjite drugar!
Vo Japonija e toa!

Vo germanija imas i denovi koga i voopsto ne stasuvaat vozovite ili avtobusite.
Inace 15-20min e pomalku povejce standard!
Автоматски споено мислење:

Da go znam toa, ama sepak zaradi toa postoi za regulacija opcija pozadi duri i na evtini avtomatski, slusam deka skoro bilo koi so 5 minuti rabota moze da se dovedat do 2-3 sekundi na den preciznost, sega kolku go drzat toa ne znam, ama zosto ne ako e tolku prosto, bolje nego 20 na den sigurno
Za da go podesis saatot da bidi na sekunda dve na masa i so aparatce ili aplikacija ne e problem! Ce bidi salam precizen.
Problemot e sto vo sekoja pozicija se menuva brzinata na cukanje i greskata e pogolema ili pomala.A isto praj i zaebancii magnetot.
Zatoa pri podesuvanje mora povejce paati da go testiras vo site mozhni pozicii.

Eve ti eden link so povejce infos!

 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.030
Поени од реакции
55.444
Are you sure?! :rolleyes:

Оти последен пат кога проверив, Епл и Шаоми подот го бришеа со Гармин два-три пати поскап од нив!
Што значи тоа подот го бришеле со Гармин и според кои оценувачи доаѓа овој заклучок?
Збориме за спортисти или за шминкери?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.295
Што значи тоа подот го бришеле со Гармин и според кои оценувачи доаѓа овој заклучок?
Збориме за спортисти или за шминкери?
Шминкерите носат Гармин ;)

Инаку параметри за кои зборувам се(по точност): број на чекори, пулс, пулс за време на физичка активност кога се мрда раката, прецизност на џпс, и прецизност на самите алгоритми кои ги собираат сиве овие податоци и ги толкуваат во резултат.

Остај тоа што Гармин го фураат…
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.142
Поени од реакции
8.961
Во метрополите би било претерување, ама во градовите од 150 000 жители па надолу, ако пишува дека автобусот ќе дојде во 14:15 часот. Значи во 14:15:01 е веќе на станица а во 14:15:17 секунди веќе ја напуштил постојката.

Исто е и со состанок на работа.
Автоматски споено мислење:


Тие над 700 евра и автоматици се за мерење на пениси, мада зависи човекот.
sekoa cest na tocnosta i tehnicka i na lugjeto, samo pisav na prethoden post deka toa so tocna sekunda e preteruvanje. tocna minuta si e na mesto.

ne e valjda deka na tablite za prevoz (dali digitalni dali printani) sekunda na poagjanje / doaganje pisuva?

tocnosta vo ramki na minuta/i si e najnormalna rabota - germanija, skandinavija, japonija, za tie znam, verojatno ima i drugi.

toa so sekundi cepenje isto kako @vouager so pisa, mislam deka bese povekje za japonija, za vozovite konkretno, ne za busevi.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.663
Поени од реакции
81.798
Дечки, да не знаете каде има часовничар во Чаир, само да не е Бит Пазар...?
Имам еден часовничар кај што работам, тука ми е успат пред Рампа ама нонстоп е затворен,па да не акам многу низ градов, во Чаир да не знаете каде има?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.710
Поени од реакции
5.759
Zdravo prv pat sakam da si kupam nekoj podobar casovnik gi gledam ovie dva modeli no nemam nekoe golemo razbiranje pa sepak odluciv da prasam i da spodelite mislenje pomegju ovie dva casovnici koj bi bil podobar

Ili
Jas bi zel Edifice zatoa shto imam slicen i eve edno 13 god raboti perfekt.Edinstveno shto mora da pazish e da ja polnis Batterie redovno.
Ako ne go nosis na raka togas ostavaj go odvreme navreme na sonce.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.707
Поени од реакции
38.926
Zdravo prv pat sakam da si kupam nekoj podobar casovnik gi gledam ovie dva modeli no nemam nekoe golemo razbiranje pa sepak odluciv da prasam i da spodelite mislenje pomegju ovie dva casovnici koj bi bil podobar

Ili
увек земај гумено или метално ремче. Кожа смрди гадно после некое време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom