Часовници

Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
ej абе може некој од вас скопјани да виде дали има ( постое ) у некоја продавница саат шо иде на назад ( како у бенџамин баттон филмо... ) значи бројките да се правилно ама стрелките на назад да одат... ако има ептен плис нека каже у која продавница го има...
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не да сум мераклија на часовници.Можам слободно да кажам дека ми се фетиш, особено саат што убаво стои на машка рака=].Имав еден преубав, го носев стално, ептен се поврзав со него(хаха), но од x причини денес го немам.
Сеуште сум во потрага although, по некој убав, специфичен за мојот вкус.

И ондак тоа е тоа =].
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Секогаш сум имал мерак за некој убав(не мора да значи скап) рачен часовник. Проблемот е што било па макар и конец да ми е врзан за ракава, ме фрустрира максимално.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
ej абе може некој од вас скопјани да виде дали има ( постое ) у некоја продавница саат шо иде на назад ( како у бенџамин баттон филмо... ) значи бројките да се правилно ама стрелките на назад да одат... ако има ептен плис нека каже у која продавница го има...
На бит-пазар :pos2:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Дали некој знае кој е увозник на Casio за Македонија и ако има линк нека го постави ќе му бидам многу благодарен.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166


Еве го мојот ама внатре е црн
неможев таква слика да најдам
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Ne sum ljubitel na casovnici, me nerviraat koa gi stavam na raka, ustvari bilo kakov nakit da stavam me nervira pa zatoa ne ni nosam.
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Имам еден часовник и го носам кога ке ми текне. :pipi:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
На времето носив часовници секогаш (модерни, секојдневни, спортски...), дури и спиев со нив :). Не само како показатели на време, ги носев и како еден вид на моден детал, нешто што правеше да се чувствувам убаво кога го имав на себе. Но последниве години, кога ме интересира времето, погледнувам на мобилниот и готово. :helou:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
не носам често последно пред 1 месец купив од авон часовник со бело ремче и циркони преубав е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom