Црна Гора влегува во НАТО

Член од
5 ноември 2015
Мислења
57
Поени од реакции
27
Не е проблем членството, туку немањето јасен став, неможноста да бидеш атрактивен, значаен, ценет...
Мислам дека за ваква Македонија никој од надвор нема да крене глас, самиот начин на владеење, политичарите кои не претставуваат ја прават оваа држава да изгледа безвредна.
НАТО е политичко воена организација во која се собрани најнапредните држави, секоја држава од Балканот што ќе се зачлени, мислам дека постабилен ќе биде целиот Балкан, пошто ќе се спречат аспирациите на спротивната страна.
c19.jpg

Very, very wrong...Тоа ке ни донесе само фашизам.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.883
Поени од реакции
7.268
Пак, да те прашам.
Која е целта на македонското членство во НАТО?!
Za koja cel prasvas za nasata(makedonskata) ili taa na OTAN ?
Nasa cel sigurno bi bila da bideme zastiteni da ne napadnat odbranat od teroristi ili od nekoja clenka so ne e vo nato sojuzot (srbija,kosovo) isto taka ako ne sme vo sojuzot postoi opasnost od napad vo scenario priner od clenka sosed(albanija,bugatija,grcija) so e vo nato sojuzot so znaci sto pati e podobro da sme so niv oti kolku tolku ke imame garancii za da opstanime kako drzava
Druga rabota nie sme uredeni po nato standardi so znaci nemame vojska(redovna) i kasarni nitu oruzje oti neli tie treba da ne stitat arno ama oti ne sme vo nato sme glinen gulab vo slucajot i izlozeni na pogolema opasnost bidejki ne mozime sami da se branime
Treta rabota odnosno korist za nas e sto ke imame ekonomski benefit i investicii kako nato clenka kako albanija primer koja kolku tolku krena gla od ko vlegoja vo nato a ne se vo eu da ne zboram za tatarite oti se vo eu pa druga e prikaznata da se razberime ne znaci utre ako ne primnat vo nato drugiden da dojdat nekoj kompanii ama znaci deka nema sanasi da ima konflikt so sosedite bez razlika kakvi ni se problemite so niv i ke nema tenzija i so albancite vo MK oti ke gi istegnat za usi deka ne smeaat da glumat ludilo i da pravat neredi za sitnici

Od druga strana nie sme vo nato i tie gi koristat nasite vojnici vo bliskiot istok do dusa vo pozadina ama pak ucestuvavme vo zlodelata na nato i vojnicite nie si gi plakame so znaci samo gubime sto ne sme vo nato samo davame podrska a za vozvrat dobivame tapsanje po ramo i eden dogovor so usa za voena sorabotka kako so imaat so izrael i nisto drugo

Da se razberime jas OTAN i EU nekam da gi vidam so nivnite.dvojni standardi arno ama od druga strana po arno da sme tamu od kolku vaka sami kako nekoj kopilinja od site strani so dusmani
Za kraj neka kazi nekoj so gubime nie so vlez vo nato a do sega istoto ne sme go gubele so znaci po moe po arno da sme vo nato barem nekoj kar da vidime oti vaka nadvor samo gubime i se znaj pod ustavnoto ime ako ne mozi pod referencata bez nikakvo novo ime

p.s.se mi se cini deka vlasta ne saka da vlezime vo eu i nato oti vaka se raet so sakaat pravat a togas ke imaat maka ke gi kontrolira nekoj pa ke treba da se pravdaat vaka selo bez kucinja so ubaj televizii i partiski vrabotuvanja a drugite neka si baraat care vo tugina
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
da ne zboram za tatarite oti se vo eu...
Република Татарстан е во Руската Федерација и не е член во ЕУ.
Населението на Б'лгарија (во ЕУ) и Македонија е со едноставно ДНК (разлика во рамки на статистичка грешка). Нема друга д'ржава ни во ЕУ, ни по целиот свет, каде што населението да е со по блиски гени.
Културно, историски, јазично и секак населението во Република Македонија е најблиско со населението во Република Б'лгарија. Фактот на фактите, тоа е тоа.
Гајле ми е за свеста, каде што има важна смисла, лека нок.
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.883
Поени од реакции
7.268
Република Татарстан е во Руската Федерација и не е член во ЕУ.
Населението на Б'лгарија (во ЕУ) и Македонија е со едноставно ДНК (разлика во рамки на статистичка грешка). Нема друга д'ржава ни во ЕУ, ни по целиот свет, каде што населението да е со по блиски гени.
Културно, историски, јазично и секак населението во Република Македонија е најблиско со населението во Република Б'лгарија. Фактот на фактите, тоа е тоа.
Гајле ми е за свеста со важен смисол, лека нок.
eve ti dve crveni za toa so lafis a ako podzapnis mozi i gaziran sok da ti dadam so edna slika vo boja i perdinja za na dzamot aj sega gitla kaj turcite i ciganite v stolicata
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
652
Let me fix that for you.

Република Татарстан е во Руската Федерација и не е член во ЕУ.
Населението на Пиринскиот дел од Б'лгарија (во ЕУ) и Македонија е со едноставно ДНК (разлика во рамки на статистичка грешка). Нема друга д'ржава ни во ЕУ, ни по целиот свет, каде што населението да е со по блиски гени.
Културно, историски, јазично и секак населението во Република Македонија е најблиско со населението во Пиринскиот дел од Република Б'лгарија, . Фактот на фактите, тоа е тоа.
Гајле ми е за свеста со важен смисол, лека нок.
And good night to you too.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
eve ti dve crveni za toa so lafis a ako podzapnis mozi i gaziran sok da ti dadam so edna slika vo boja i perdinja za na dzamot aj sega gitla kaj turcite i ciganite v stolicata
Имаш многу поздрави од нив !
Имам кажувано одма да бидеш жив и здрав, па за друго да не ти е гајле !
Ајде дано со срекја и за подобро да биде и за ц'рногорци и за целото население на землјата.[DOUBLEPOST=1449184923][/DOUBLEPOST]
Let me fix that for you.



And good night to you too.

Гууд најт и за "eupedia.com", каде што станува јасно, дека нема разлика во гените на населението на Македонија/Б'лгарија (како и на многу други д'ржави) според различни географски места, за разлика од Г'рција, примерно, каде што има најдена немала разлика помегју ДНК-то на населението во "Северна Г'рција/Централна Г'рција/Jужна Г'рција/Крит/Егејски острови", тоест г'рците се смеска од сито тоа, а во Македонија/Б'лгарија (како и во многу други д'ржави) гените се со еднаква честота во сите части на землјата. Демек, во Рила расположението на гените е едноставно со они, кои живеаат до Ц'рно Море/во Охрид расположението на гените е едноставно со они, кои живеаат во Струмица и уште нешто - од Охрид до Ц'рно Море живеаат лјуге со, речи си, истото ДНК.

Па што да се прави - ДНК-то си е ДНК.

--------

Како и да е, се тоа.
Темата - Ц'рна Гора влегува во НАТО (со леки дискусии мало офф-топик)
Добра ноќ ! :)
 
Последно уредено:

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
652
Имаш многу поздрави од нив !
Имам кажувано одма да бидеш жив и здрав, па за друго да не ти е гајле !
Ајде дано со срекја и за подобро да биде и за ц'рногорци и за целото население на землјата.[DOUBLEPOST=1449184923][/DOUBLEPOST]


Гууд најт и за "eupedia.com", каде што станува јасно, дека нема разлика во гените на населението на Македонија/Б'лгарија (како и на многу други д'ржави) според различни географски места, за разлика од Г'рција, примерно, каде што има најдена немала разлика помегју ДНК-то на населението во "Северна Г'рција/Централна Г'рција/Jужна Г'рција/Крит/Егејски острови", тоест г'рците се смеска од сито тоа, а во Македонија/Б'лгарија (како и во многу други д'ржави) гените се со еднаква честота во сите части на землјата. Демек, во Рила расположението на гените е едноставно со они, кои живеаат до Ц'рно Море/во Охрид расположението на гените е едноставно со они, кои живеаат во Струмица и уште нешто - од Охрид до Ц'рно Море живеаат лјуге со, речи си, истото ДНК.

Па што да се прави - ДНК-то си е ДНК.
Шлакање web site чисто без никаков прецизен линк и без независно истражување докажува ништо. Пише ли на сајтот исто дека Ескимите и Бугарите имаат исти ДНК? :)

Заради тоа што Бугарската пропаганда е активна на Македонски форуми ми покажува дека се што ти пишуваш е или фабрикувана информација или извадено од контекст на некој текст.

Да не забегуваме од тема многу, со среќа на Црна Гора во НАТО, да се надеваме дека НАТО ќе издржи проширувања на све живо во ЕУ.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Шлакање web site чисто без никаков прецизен линк и без независно истражување докажува ништо. Пише ли на сајтот исто дека Ескимите и Бугарите имаат исти ДНК? :)

Заради тоа што Бугарската пропаганда е активна на Македонски форуми ми покажува дека се што ти пишуваш е или фабрикувана информација или извадено од контекст на некој текст.

Да не забегуваме од тема многу, со среќа на Црна Гора во НАТО, да се надеваме дека НАТО ќе издржи проширувања на све живо во ЕУ.

http://www.eupedia.com/europe/origins_haplogroups_europe.shtml#Sources

Информацијата не е само од едно истражуванје, а од неколку и токму тоа е убавото во сајтот, а ти вообште не си го видел овој сајт во сод'ржина, бидејки во сајтот никаде не пишува каде и во кои страни гените се едноставни. Зошто тогаш го коментираш како не си го видел и како коментираш нешто со кое не си се запознал ? Предрасуда, последица на одредена пропаганда ?
Што сум напишал кое е "фабрикувана информација или извадено од контекст на некој текст", но точно и конкретно што ?

Па одговори ми на ЛС, за да не се коментира ненужно во темата.

Иаку Ц'рна Гора е најможно да биде следниот член на ЕУ, засегаш.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.187
Поени од реакции
18.001
Vidi koj te uvazhuva koj NE.
Komu shto kee prodadesh kakvo ti e kulturnot millje...
i da ne redam ko baba na pogreb.
ne j gledajte Rusija od 1999 .
Zapdot nema energensi i surovini idninata e Sibir i toa e celta na postoenjeto na NATO !
Duri i Medlinka rece sramotae samo edna drzhava da go korisiti sibir>>
OVER & ENDE!
Од 1999 не, од цел дваестти век не. Од кога да ја гледаме? Од пред 6 месеци ?[DOUBLEPOST=1449375170][/DOUBLEPOST]
Пак, да те прашам.
Која е целта на македонското членство во НАТО?!
Оти е модерно :tapp:

Абе до кога со вакви глупави прашања?[DOUBLEPOST=1449375391][/DOUBLEPOST]
eve ti dve crveni za toa so lafis a ako podzapnis mozi i gaziran sok da ti dadam so edna slika vo boja i perdinja za na dzamot aj sega gitla kaj turcite i ciganite v stolicata
Стари ти се финтите, пола Македонија лудува да земи бугарски пасош.
Ја имаш приметено темава за бугарски пасош? Не верувам дека ја немаш, веќе неколку години е на врвот.
 
Последно уредено:

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Во поседна Русија се 40 % од енергнските во цел свт , ретки метали и обработлива почва.
Гледај од кога сакаш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Во поседна Русија се 40 % од енергнските во цел свт , ретки метали и обработлива почва.
Гледај од кога сакаш.
Русите заостануваат многу зад запад во електроника, машини, медицина, возила, пластични маси/
Единствено со трговија и размена на своите природни ресурси може да набави тие производи кои ги нема или не им задоволуваат потреби
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Русите заостануваат многу зад запад во електроника, машини, медицина, возила, пластични маси/
Единствено со трговија и размена на своите природни ресурси може да набави тие производи кои ги нема или не им задоволуваат потреби
За која електроника збориме
Напваја супер комјутер, полупроводници од тип Галијум нитрид има само во РУСИЈА И АМЕРИКА !
Возила ( не с еогласувам ВОЛВО, РЕНО , Мерцедес има Фабрики со Русија !
Медицина ЛОМОНОСОВ институт и за очни болести беа сметаниз а врв ( Киријанови ламби како дијагностичка метода).
ВО СССР биле уште по напредни на акадмеско ниво но немал масовно производство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom