Ценовник за веб услуги

Член од
14 октомври 2015
Мислења
43
Поени од реакции
24
Еве сега само што приметив на Го Хост има промоција до 1 март хостинг за 2 години по цена од една година. Значи за 3000 денари за 2 години според понудата добивам:
- Неограничен веб простор
- Неограничен месечен трансфер
- Неограничено емаил корисници

- 1 ДоменНеограничен број на под-домени
- Неограничен број на паркет домени
- Неограничено датабази
- Неограничено FTP корисници
- Cpanel веб панел
- 30 дена гаранција за враќање на парите

Мене ми изгледа солидно ова ама секако јас не се разбирам. :) Што мислите вие?
 
G

Goldie

Гостин
Колку би чинело комплетно средување на веб сајт со вордпрес платформа кај нас ? Може и да ми препорачате добри дизајнери да ги контактирам околу цените..
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Bas me interesira kolkavi se platite na web-developeri vo mk?
Од фирма до фирма платите доста варираат а голема улога игра и искуството.
Знам почетници што работат за 15к, 18к, еден другар платата му е 24к, но не нешто многу искусен, а еден друг другар нешто над 40к му е платата ама профи е, најверојатно у Македонија има девелопери што се платани и над 50к но тие се поретки, тоа се обично ептен искусни девелопери.
Јас сум девелопер фриленсер не кажувам колкава ми е месечната заработка, не обожавам да се фалам. ;)
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
Koi jazici gi koristat i vo koi firmi ako mozes nesto podetalno informacija
18.000 - 50.000 znaci ..
Entry level?
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2012
Мислења
272
Поени од реакции
39
zdravo na site. Ako saka nekoj da pomogne da kaze i formacija. Sakam da otvoram e prodavnica, i mi treba programa za licencirani klucevi za moite programi shto ke gi prodavam na internet. E sega jas kako shto sum informiran deka imaat specijalni web strani koga ke se simne programa od taa web strana, web stranicata kreira avtomatski licenciran kluc za programata. Dali e toa vistina ili ne. Ve molam pomognetemi. Podrav. Vi blagodaram mnogu za odgovorite.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Моја најтопла препорака е Ухост за хостинг.
Pa ovoj host ima zakup za edna godina a ako ne si zadovolen od nego sto pravime ??

I uste edno prasanje imam host od host gator sakam sajtovite da gi prefrlam kaj nekoj nas host provajder koj mi go preporacuvate kako dobar host provajder od vase licno iskustvo
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
277
zdravo na site. Ako saka nekoj da pomogne da kaze i formacija. Sakam da otvoram e prodavnica, i mi treba programa za licencirani klucevi za moite programi shto ke gi prodavam na internet. E sega jas kako shto sum informiran deka imaat specijalni web strani koga ke se simne programa od taa web strana, web stranicata kreira avtomatski licenciran kluc za programata. Dali e toa vistina ili ne. Ve molam pomognetemi. Podrav. Vi blagodaram mnogu za odgovorite.
Нај-добронамерно, ти ако „продаваш програми“ онлајн (значи сам ги изготвуваш, креираш...) - ќе си доволно добар да си направиш свој софтвер што ќе ти генерира и валидирам рандом клучеви за нови корисници.
Секако за ова ќе треба и самата програма што ќе ја продадеш да има механизам за валидирање на овие клучеви и механизам за да не ти го хакнат клучот во 2 минути :)

Ова е ако те сфатив добро..

Ако планираш да продаваш некои продукти, или сервиси.. не гледам причина зошто би давал клучеви за тоа?
 
Член од
15 март 2017
Мислења
8
Поени од реакции
0
Потребен ми е човек кој може да направи веб сајт кој ќе биде со спортска содржина која воглавно ќе има резултати и табели...заинтересираните нека пишат порака за понатамошен контакт како би се договориле за цена...
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Потребен ми е човек кој може да направи веб сајт кој ќе биде со спортска содржина која воглавно ќе има резултати и табели...заинтересираните нека пишат порака за понатамошен контакт како би се договориле за цена...
Провери ја приватната порака.
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Препораки од каде да купам хост и домен?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.964
Поени од реакции
2.867
Имам 2 веб страни и моментално сум во Америка и ме интересира околу Гугл Адс. Акаунтот да ставам држава САД или Македонија? Ако ставам САД да не ми зема данок или? Некој што разбира нека ми пише ако може за да почнам со Гугл адс. А за картица од САД оваа ќе ја ставам. Благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom