Цени на горивата во Македонија (поскапување и поевтинување)

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Супер ги нема децана на скутери гужви да ми прават :icon_lol:.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Супер ги нема децана на скутери гужви да ми прават :icon_lol:.
Баш мислам дека ќе има повеќе скутери трошат помалку од кола. Ќе бидеме како Азија сите на моторчиња. Се разбира и по некој пајтон :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Август ќе стигни 120 ден. бензинот
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Баш мислам дека ќе има повеќе скутери трошат помалку од кола. Ќе бидеме како Азија сите на моторчиња. Се разбира и по некој пајтон :)
И пајтонот нема да го влечат коњи, туку аргати....
Ѓаволот ја однесе шегата.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Уште пожално е што мислат дека има некој кој им верува, како што никој не им верува на сите лаги околу инвестиции и нови вработувања и економски раст во Мкд.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Уште пожално е што мислат дека има некој кој им верува, како што никој не им верува на сите лаги околу инвестиции и нови вработувања и економски раст во Мкд.
Инвестиции НЕМА
Нови вработувања НЕМА
Економски раст НЕМА
Покачување на плати и пензии НЕМА

Покачување на даноци ДА
Покачување на цени на комуналии вода ѓубретар. рд-такса ДА
Покачување на цени на бензин, нафта, авто-плин ДА
Покачување на цени на храна, струја, парно ДА
Покачување на износот на казните ДА
и ред ред други работи ........................... :facepalm:

Видете ги размислувањата на нашиве ’’умни‘‘ глави(политичарски):
Значи ако си имал пари да изградиш/купиш куќа/стан, значи дека имаш пари и да плаќаш по 100 евра па и повеќе данок годишно !
Значи ако си имал пари да купиш автомобил, сигурно дека ќе имаш пари и за бензин(100 ден./Литар) !
Што е следно ................. да почнеме да одиме пешки по 10(т.е.по 20км) до работа и дома, да одиме голи и боси и да јадеме трева и корења ......... нашиве политичари конечно се надминаа себеси ! :tapp:
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Следно е да ни ја дерат годишно кожата со троструко поскапениот данок на имот за кој мереа ако се сеќавате пред избори. Ми кажуваше еден пријател кој порано плаќал по 400 и кусур, сега му опнале по ново близу 100евра. Нека се јават оние на кои им е арно во вакви услови да живеат и на кои им е мноооогу подобра живеачката во ова време да ни помогнат како и ние да преживееме така, бидејќи нели сега било мнооогу подобро него во претходните години кога пример Бранко бил на власт. Се фалеа покачиле пензии и плати а колку имаше поскапувања последниве години, растур направија, не стигаат ни 20.000ден на некое семејство, они ставаат минимална плата 8000ден. Нека ми наведат барем 5 работи поради кои им е пополн џебот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom