Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески (05.10.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ни во Прилеп нема карти.Вие што сте од Скопје, има таму карти?Имате купено?
Денеска бев во Германос и кажаа дека после 16-17 часот ќе ги донесат картите, со тоа што веројатно од денес значи петок ќе ги има во продажба.
Така што одма јас купувам карта!

Не постои временска непогода што може да ме спречи да одам на овој концерт и да му одадам почит на оној не научи да се сакаме, да бидеме хумани и да ги цениме вредностите во животот.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Картите се веќе во продажба.
На сите карти од 200 денари пишува дека се за партер, нема карти каде што пишува јужна. Со тоа што кој каде сака ќе оди. Така направиле зашто на претходниот концерт имало од карти што биле за јужна а луѓето сакале на партер да стојат. И обратно. Затоа да немало негодувања кој каде сака ќе си седи или стои.
Картите многу брзо се продавале така да побрзајте.
Јас си купив:pipi:


Инаку Македонската радио телевизија ќе врши директен радио и видео пренос од концертот. Така да сите оние кои нема да купат карти, кои не се во Македонија и немаат можност да дојдат на овој концерт ќе можат да го гледаат преку сателитскиот канал на МРТВ.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Да да и јас си купив идемееее....уставри ако стигнам од Бугарија дека некоја програма дојди ми да ти дојдам...они беа сеа ние...па се надевам дека ке се вратам до 19.часот
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
ако има деца, би требало да се со родителите, нели? а за постари...баш толку постари на кој мислам дека алудираш, не верувам дека ќе има... и како мислиш не станува збор за тоше?
почнавме празни муабети....кажано е се... ке се иде и готово...а не станува збор за тоше и за тоа колку го сакаме и ке го сакаме...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Денеска бев во Германос и кажаа дека после 16-17 часот ќе ги донесат картите, со тоа што веројатно од денес значи петок ќе ги има во продажба.
Така што одма јас купувам карта!

Не постои временска непогода што може да ме спречи да одам на овој концерт и да му одадам почит на оној не научи да се сакаме, да бидеме хумани и да ги цениме вредностите во животот.
Фала росонерка, ќе пратам сега некој од Скопје да ми земе карти:)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
ако се поклопат некои работи и доаѓам во Скопје ќе одам и на концертов, единствено ми е жал што не бев на ниту еден негов концерт...:cry:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
ако се поклопат некои работи и доаѓам во Скопје ќе одам и на концертов, единствено ми е жал што не бев на ниту еден негов концерт...:cry:
И мене истото...никогаш не сум се заинтересирал да појдам на концерт, а отсекогаш сум ги сакал неговите песни.Ни сега не мислев да одам, ама си велам.Зошто па да не, ниеднаш не појдов, редно е сега.Барем колку за почит.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
картите сабајле се пуштени во продажба низ цела македонија по цена од 200 денари.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ехеее утре земам карта и идем!!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
гледам сите сакаат да идат, има организирано преку школи од други градови, ќе доаѓаат од балканов...

но криво ми е што сега кога го нема сакаме сите чест да му одадеме
кај бевме кога беше жив, кај бевме тогаш да му докажеме колку го обожаваме...колку го почитуваме, да му покажевме дека за нас е највредното нешто што сме го имале во оваа земја...
кога го изгубивме свативме колку го сакаме:nesum:

колку само сакам да беше тука:cry:, да ја почуствуваше оваа еуфорија околу концертот, да видеше колку неговите македонци и балканците со нетрпение чекаат да ја видат промоцијата на новиот албум

кога ке ми текне колку беше среќен и како блескаше на минатиот концерт кога виде во колкав број бевме:(
"ова беше најубавиот провод на целиот свет...ајде наредната година да се собереме во поголем број"
кога би знаел дека сега и стадионот е мало место за да не собере сите:(

инаку јас идам
од кај мене иде цела фамилија и деца, татковци и мајки:)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
гледам сите сакаат да идат, има организирано преку школи од други градови, ќе доаѓаат од балканов...

но криво ми е што сега кога го нема сакаме сите чест да му одадеме
кај бевме кога беше жив, кај бевме тогаш да му докажеме колку го обожаваме...колку го почитуваме, да му покажевме дека за нас е највредното нешто што сме го имале во оваа земја...
кога го изгубивме свативме колку го сакаме:nesum:

колку само сакам да беше тука:cry:, да ја почуствуваше оваа еуфорија околу концертот, да видеше колку неговите македонци и балканците со нетрпение чекаат да ја видат промоцијата на новиот албум

кога ке ми текне колку беше среќен и како блескаше на минатиот концерт кога виде во колкав број бевме:(
"ова беше најубавиот провод на целиот свет...ајде наредната година да се собереме во поголем број"
кога би знаел дека сега и стадионот е мало место за да не собере сите:(

инаку јас идам
од кај мене иде цела фамилија и деца, татковци и мајки:)
јас верувам дека тој е тука, дека ќе биде на 5ти на стадионот, дека ќе види и ќе се смее од среќа.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ок, искрено да не претеруваме со тоа дека тој ќе биде таму и ќе се смее и ќе ни испее нешто. Оставете го човекот на мира да си почива.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom