Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески (05.10.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Одам да земам карти од Космофон дури не се раширило многу низ народов, па да ми соберат од пред очи:)
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
214
Поени од реакции
19
Концертот за Тоше - подарок за граѓаните од целиот свет!

Телевизискиот и радио пренос од меѓународниот хуманитарен концерт под име Те сакаме сите, посветен на Тоше Проески, кој ќе се одржи на 5-ти октомври 2008. година, со почеток од 19.30 часот, Македонската радио телевизија, како негов ТВ продуцент и медиумски покровител го нуди слободно (free to air!).

Тоа значи дека сигналот ќе биде достапен без каква било надокнада, за било кој корисник на територијата на Република Македонија и во светот, преку сателит.

Електронските медиуми заинтересирани за пренос на концертот, дополнително ќе бидат известени за техничките податоци на сателитот од каде ќе може да го преземат сигналот и бесплатно да го користат емитувањето на концерот за свои програмски потреби.

На овој начин, концертот Те сакаме сите претставува подарок за граѓаните од светот. Локацијата на одржување на хуманитарниот концерт е Градскиот стадион во Скопје. Концертот е во организација на Меѓународната фондација Тоше Проески, под покровителство на Влада на Република Македонија и Министерство за култура на Република Македонија.

od mmm
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.934
Поени од реакции
12.437
охрид уште немат карти....
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Кај нас у школо денес соопштија дека ке има најверојатно патување на концертов само да се соопшти цената... 80% одам
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ни во Прилеп нема карти.Вие што сте од Скопје, има таму карти?Имате купено?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Оф, се надевам дека ќе одам.
А многу сакам да одам.
Многу!
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Во недела сум таму!
Има организирано од школото нешто така да не го пропуштам ова:).
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
прекрасна замисла...знам дека ке биде пре тажен концерт само на едно мора да се мисли што ако заврне...да се најде друга опција
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
прекрасна замисла...знам дека ке биде пре тажен концерт само на едно мора да се мисли што ако заврне...да се најде друга опција
јас воопшто не би се чудел ако заврне. на секој концерт кој тоше го одржуваше, имаше дожд, дали пред, дали за време, дали после концертот важно имаше. е сега, друга опција :nenene: нема, а нема ни потреба за тоа. на првиот негов концерт сите беа утоп а тој велеше дека тој му е најдраг концерт баш ради тоа. така да, ќе издржиме, можеби ќе настинеме, ама за тоше вреди.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ако се доберам до карта, ни гром не ме запира да дојдам.Дожд, тоа е уживање, не пречка:)
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
јас воопшто не би се чудел ако заврне. на секој концерт кој тоше го одржуваше, имаше дожд, дали пред, дали за време, дали после концертот важно имаше. е сега, друга опција :nenene: нема, а нема ни потреба за тоа. на првиот негов концерт сите беа утоп а тој велеше дека тој му е најдраг концерт баш ради тоа. така да, ќе издржиме, можеби ќе настинеме, ама за тоше вреди.
тој концерт беше сред лето...јас не реков дека нема да издржам или слично ама ако има деца и по стари сепак....а не станува збор за тоше
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
тој концерт беше сред лето...јас не реков дека нема да издржам или слично ама ако има деца и по стари сепак....а не станува збор за тоше
ако има деца, би требало да се со родителите, нели? а за постари...баш толку постари на кој мислам дека алудираш, не верувам дека ќе има... и како мислиш не станува збор за тоше?
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
аман со тоа:tapp:
ке пее ана виси и што..
ви смета што некој сака да дојде да му одаде почит..па и да пее било на македонски, англиски па и на грчки не треба да има свирежи
сепак е концертов посветен на тоше

и ана секаде изјавуваше дека го сака многу тоше, особено откако ја испеа зајди зајди во емисија каде и двајцата беа гости и он ја сметаше за пријателка

место да докажеме колку го сакаме и почитуваме, да ја направиме таа вечер најубава за сите, да им покажеме на сите колку ни значел
ние како народ само си се понижуваме:uvo:

па и желба на тоше беше да има мир во светот, да не се делиме според националноста и верата, да шириме љубов насекаде и да бидеме сложни
ајде да му ја исполниме таа желба:smir:
Во право е маца, треба да ја почитуваме желбата на Тоше... И без глупости ко шо си знаеме ние
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom