Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески (05.10.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Фантастичен концерт, браво за насобраниот народ на градски.Разликата на ланскиот со годинашниов концерт е неизмерна, но сепак Тоше го заслужи ова!
Еве и една моја слика - ѕвезденото небо
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Концетот беше екстра али и публиката беше феноемнална

 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Као се викаше песнава????таа првите 2мин се слуша убаво..
измена, песната се вика Казна Моја си ти и сигурно не се лажам, а не верувам да се лажам, барај на првите два албуми што му се на Македонски ако ги имаш, мислам на вториот му беше.

Казна моја си ти - Синот Божји - Втор Албум
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
И шо сеа фаца си?Тие пари идат во добротврони цели со цел да се продолжи мисијата на тоше и брао не си нормален еј без карта си влегол P3r43:tapp:
Тие 200 денари јас ги донирав на 143 100. Само зборот ми беше иако немаше доволно карти за сите сепак имаше место, значи организацијата не била на ниво!

И фала за навредата, многу имаш култура!!!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Браво брат за донацијата. А организацијата сигурно била на ниво, само што кај нас секогаш кога има некои големи настани доаѓаат повеќе од колку што може да збере, а знаеш, ние Македонците сме добар народ па ги пуштаме сите :toe:
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Како и да е јас тие пари ќе ги дадев за карта, не е важно тоа. Мене ме иритира тоа што пуштиле само 40.000 карти во продажба а на стадион имаше над 50.000, можеле да одштампаат повеќе карт за да не се мислам дали ќе имам можност да влезам или не, навистина без врска.
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Se naafurav koa ja otpeaa "Gromovi na Dusa" na srpski..... Ama publikata si go napravi svoeto i si peese na makedonski :D I toa javuvanjata bea za nikade! Samo slovenite jasno i kocizno si ja zavrsija rabotata. Duri i po dva pati vklucuvanje.... Vremeto slobodno mozese da se iskoristi za poveke pesna, i trebase da bidat vkluceni poveke makedonski pejaci!!! Koj k*r e ruslana, koja ne go ni znaese tekstot na Life, da pee na koncert za Tose?!?!:toe: Bolji Risto Samardziev da go viknea da pee nego Ruslana!
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Неможев ништо да напишам вчера.Тешко ми беше што го гледав сето тоа се изнаплаков ми фали ....неможев да останам до крај после Руслана си отидов .....премногу тажно особено секој дел од говорот на Тони ме расплакуваше:cry::cry::cry:
 

nike girl

Just Do It
Член од
25 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
Али песната со внук му Кристијан, ме погоди ептен... Сами ми течеа солзите, неописливо нешто... :cry:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Преубав концерт, ама и исто толку тажен.. на почетокот и крајот, женските со мене се утепаа од плачење, а да бидам искрен и ние машките одвај се воздржавме.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Iskreno Kazano koncertot bese tapa...go gledav na tv poso nemozev da odam na gradski i epten sum razocaran!!iame edna dvezda i takov beden koncert?mislam deka moese mn bolje..na primer da viknat nekoi od nasive peaci Vlado Janevski Karolina Tamara Lambe i Da Lici NA KONCERT ! a ne vikanle nekoi so prv pat gi gledam i aber nemaat od peenje ..moze gresam ali ova e moe mislenje:) so tose normalno najubavi bea koncertite ali toa e ....<3 Tose !
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Јас мислев па не можите појќе критики да давате.. ама сте можеле, епа ај навалете... уште има....??????
Сето то беше за Тоше бе луѓе и сигурна сум дека има оправдана причина за пропустите шо ги набројвте (инаку пола од нив се без врска) ама и да нема причина прв пат се организира нешто вакво...
И не мора на единствената чиста и совршена работа во Македонија да му за изнаплукате...
Вие демек поарно ќе напраевте нешто.. да не беше ова да не беше она...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom