Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески (05.10.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Тешко ке се дојде до карти. Цела Македонија...ма како Македонија, цел Балкан ке бара карти за на стадион.

Со сета почит кон Тоше, али грк(иња) да ни пее сред Скопје...и тоа во негова чест ?
Да ти се плукнам во муабетов. Ме растажи темава и ми врати милион тажни моменти, за еден ваков пост да ме извади од патики!
Тоше ги сакаше сите и сите имаат право да го испоштоваат на тој концерт. Ама не, вие мора се` да посерете и да ја пикнете дури и тука политиката.
Не ми се верува уште.
Боби, бриши ме и мене (неможев да преќутам!) и сите вакви постови, за да остане темава таква каква што заслужува. Јас ако го направам тоа, ќе треба и да банирам.
Ајт.:uvo:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Таму сум.
И покрај тоа што ќе бидам таму и ќе присуствувам на концертот, НИКОГАШ нема да си опростам што не отидов на последниот концерт на Тоше. НИКОГАШ.:cry:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Ќе бидам во Скопје тогаш така што можно е да се појавам на концертов, може да се договориме и неколку кајганџии да отидеме заедно. :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Тешко ке се дојде до карти. Цела Македонија...ма како Македонија, цел Балкан ке бара карти за на стадион.

Со сета почит кон Тоше, али грк(иња) да ни пее сред Скопје...и тоа во негова чест ?
Боже сенешто има. Од кога бе мешаме политика и музика??? Како не тии е срам да уништуваш спомен на една ѕвезда со вакви глупави и излишни коментари. Гоелма работа ако Ана Виси дојде и пее. Музиката си е музика за Тоше немаше граници ни јазични бариери.

Мило ми е и горда сум на она што ќе се случува на стадион. Концертот минатата година беше нешто незамисливо убаво и неповторливо. Сепак таму ќе сум и оваа година. И нема да понесам пакетче палома туку ќе бидам горда што толку истакнати музичари ќе дојдат да му оддадат почит на нашиот Тоше, па пееле и на грчки.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Абе ако Ана Виси ја пее песната Чија си тогаш ке ја пее или на македонски или на српски дека грчка верзија не постои.А Маца убаво си има пишано дека Анан ке пее со Леонтина.Ако малку размисливте сигурно дека Ана нема да пее на грчки а Леонтина на српски:tapp:А и ако решила да пее на грчки иако ич не ги сакам ке бидам задоволен.
Жал ми е дека нема да сум на концертот дека сум тогаш во Бугарија ама да сме здрави и живи би требало да има пак нели традиција ке прерасне.А ако идев не ко россонерка пакетче палома него цела кутија ке ми требаше.
И сеуште неможам да го прифатам податокот дека го нема.:cry::cry::cry:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Мило ми е и горда сум на она што ќе се случува на стадион. Концертот минатата година беше нешто незамисливо убаво и неповторливо. Сепак таму ќе сум и оваа година. И нема да понесам пакетче палома туку ќе бидам горда што толку истакнати музичари ќе дојдат да му оддадат почит на нашиот Тоше, па пееле и на грчки.

Што се запнавте за паломата.
Иако не сум емотивна личност мислам дека на мене, а и на поголемиот број лица ќе ни се насолзат очите во одреден момент.
Една манифестација како Златна Бубамара каде дадоа извадок од негов настап сите почнаа да плачат или кога го прикажаа новиот негов спот за англиската песна повеќето гарант заплакале.
Овој концерт сигурно дека ќе е тажен. Промоција на нов албум ... а него го нема. Документарен филм ... а него го нема. Песните негови во изведба на други музичари ... него го нема.
Премногу сум горда и го ценам, знам дека секогаш срцето ме боли кога ги гледам неговите перфектни изведби и ги слушам неговите песни и солзи ми навираат, а како ли ке е на неговиот концерт...

А мене ми е мило што Ана Виси ќе пее. Таа е одлична музичарка со светска кариера, големо чудо ако е од Грција. Мило ми е што прифатила да е дел од овој настан. А сите оние кои искрено го ценеа Тоше ќе ја дочекаат со аплауз неа на сцената.

Има голема веројатност на овој концерт премиерно да биде изведен дуетот на Тоше со неговиот внук Кристијан за песната ,,Малечко" т.е ,,little thing" . Сето тоа зависи од дали ќе е во можност Кристијан тоа да го изведе, затоа семејството Проески размислува дали да го дозволи тој настап.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.551
јас одам 10000000000% ! откажав и турнеја Србија,и све,само за да одам на тој концерт! и ако знајт некој кај имат карти уште од сега нека кажит ве молам,зш не сум од Скопје па да им кажам на роднините да ми купет
 
П

Паган-др

Гостин
Таму сум. Морам да одам. За жал не бев на неговиот последен концерт затоа сега морам да одам. Во чест на нашиот ангел Тоше.
Тоше Секогаш Сме Со Тебе и Ти Си Во Нас. Во Нашите Срца.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Таму сум.
И покрај тоа што ќе бидам таму и ќе присуствувам на концертот,НИКОГАШ нема да си опростам што не отидов на последниот концерт на Тоше.НИКОГАШ.:cry:

П.С. Без разлика што Ана Виси е гркинка,заборавете го тоа.Ова е за Тоше,не за политика.И јас не ги љубам нашите соседи,ама на таа вечер,политиката е најмалку битна.
Исто :( А пак коа ќе ми текне зашто не отидов....уфф
Инаку ќе бидам таму, нема шанси да пропуштам овој пат за ништо на светот...иако воопшто не е исто
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Не пропуштам ни за жива глава. И да се разболам или што и да ми се случи јас сигурно ќе одам. Инаку последниот концерт на Стадион беше прекрасен :)
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Колку и да се трудиме да бидеме рационални,свесни и се тоа така натаму и да не ја критикуваат Ана Виси..Сепак ќе се најде некој простак што ќе ја исвирка кога таа ќе се појави на сцена,што уште еднаш ќе го докаже нашето ниво на култура и интелигенција..
Ана е феноменална пеачка,го кажувам тоа затоа што до пред некои си 3 години слушав грчка музика (поп и рок,не она народното нивно лаик),воедно ја слушав и неа..Можам да кажам дека имаат феноменални пеачи со извонредни гласовни можности,тема што е далечна со политиката колку што јас знам?!
За Тоше,се`! значи ќе идам,и ќе пеам заедно со Ана,затоа што на Тоше не му пречеше што таа е гркинка,не ми пречи ни мене :)




п.с. малце ја претерав нели? :baeh:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Го потврдувам моето присуство...ќе биде посебно и со емоции
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
едвај чекам....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom