Хрчаци

Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Лелеееееееее ми се накотија шо да праам....изброив 11 незнам можеби се и повеќе сите се розеви со сини очиња во големина на нокт.Таткото е на друго место мајката е со нив.Ама не ми требаат хрчачиња,ке мора да ги џитнам или некој ако сака да му ги подарам со се мајката ?
jas sakam hrcace :)))) zensko ako podaruvahs inskontaktiraj me :)))
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Луѓе, мислев да купам хрчак(баш кога идев накај Бисер ги гледав), ама некои викаат дека паѓале трепки од нив или што знам некои други болести. Дали е вистина тоа, има ли некоја опасност?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Луѓе, мислев да купам хрчак(баш кога идев накај Бисер ги гледав), ама некои викаат дека паѓале трепки од нив или што знам некои други болести. Дали е вистина тоа, има ли некоја опасност?
Доколку имаш ти вирус може да се пренесе и на хрчакот,доколку не го држиш чисто може да развие болест :D
 
Член од
14 јануари 2013
Мислења
81
Поени од реакции
16
Луѓе, мислев да купам хрчак(баш кога идев накај Бисер ги гледав), ама некои викаат дека паѓале трепки од нив или што знам некои други болести. Дали е вистина тоа, има ли некоја опасност?
:eek: да не мислиш ти за стаорци?????:cautious:
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Ма какви стаорци, мислев за хрчаци(дека така имам слушано). :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
23
Поени од реакции
4
Јас имам хрчак го чувам 3 недели и му давам вода и од кај што го земав мајка му е стара 3 години и даваат вода па ништо не и е :) Инаку мојот хрчак обожава благо посебно наполитанки и крем бананчина хаха се надевам нема да ми умри. Му чистам секоја недела менувам пилевина и го чистам аквариумот. Многу е мил и не каса.
А ме интересира за ова со водава дали навистина треба или не треба да му се даде, и ме интересира која е разликата од морско прасе дали е поубаво тоа да се чува ?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Јас имам хрчак го чувам 3 недели и му давам вода и од кај што го земав мајка му е стара 3 години и даваат вода па ништо не и е :) Инаку мојот хрчак обожава благо посебно наполитанки и крем бананчина хаха се надевам нема да ми умри. Му чистам секоја недела менувам пилевина и го чистам аквариумот. Многу е мил и не каса.
А ме интересира за ова со водава дали навистина треба или не треба да му се даде, и ме интересира која е разликата од морско прасе дали е поубаво тоа да се чува ?
Е сеа,му даваш тоа што НЕ ТРЕБА,а прашуваш дали да се дава тоа што треба.Секако дека треба вода.А благото,те молам прекини да му даваш.Ке му откажат бубрези,ќе ослепее и ке умре.Разликата е тоа што моркото прасе е денско животно,и повеќе се приврзува спрема газдата.И секако поголемо е и тоа колку 4 хрчаци
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
23
Поени од реакции
4
Си го сакам хрчакот не му давам веќе благо, вода му давам, но навистина уживаше во благото но фала за советот нема веќе да му давам :)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Си го сакам хрчакот не му давам веќе благо, вода му давам, но навистина уживаше во благото но фала за советот нема веќе да му давам :)
Давај овошје и зеленчук :D
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Дали треба некоја посебна храна за хрчациве(специјална од продавница) или може сончогледи, семки...?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Дали треба некоја посебна храна за хрчациве(специјална од продавница) или може сончогледи, семки...?
Треба секако,посебната храна содржи и витамини.Нема да те кошта скапо,ако сакаш квалитет еден киограм ти е 150 денари, има и рефус од по 100 денари.Во неа има и сончогледи и семки :)
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Треба секако,посебната храна содржи и витамини.Нема да те кошта скапо,ако сакаш квалитет еден киограм ти е 150 денари, има и рефус од по 100 денари.Во неа има и сончогледи и семки :)
А моча ли? :D :tapp:
И дали морам кафез да купувам или може у некоја кутија да спие да се седи на кревет? :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
23
Поени од реакции
4
А моча ли? :D :tapp:
И дали морам кафез да купувам или може у некоја кутија да спие да се седи на кревет? :D

Па нормално дека моча :) моето а сигурно и сите останати си има еден агол во терариумот каде си мочка. И најубаво е да си земеш таков стаклен терариум што сите го викаат аквариум (иако нема да живее водено животинче и нема да биде полн со вода) не се скапи 400 ден се, гревота е за него во кутија да живее.
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Па нормално дека моча :) моето а сигурно и сите останати си има еден агол во терариумот каде си мочка. И најубаво е да си земеш таков стаклен терариум што сите го викаат аквариум (иако нема да живее водено животинче и нема да биде полн со вода) не се скапи 400 ден се, гревота е за него во кутија да живее.
Да да. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom