Хрчаци

Член од
18 јануари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
120
Ова е Сиријски хрчак. Имаше еден дечко од Козле приватно си ги продаваше од дома. Мислам дека можеш на пазар3 да го најдеш.
Не е Сиријски, овие се Dwarf или кај нас познати и како Сибирски/Руски. Овие се со помал раст и неможам да најдам никаде. Барав по огласниците не најдов.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.298
Поени од реакции
3.797
Не е Сиријски, овие се Dwarf или кај нас познати и како Сибирски/Руски. Овие се со помал раст и неможам да најдам никаде. Барав по огласниците не најдов.
Моја грешка. Да, Сибираки се овие. Сиријските се поголеми.

Имав јас пред 10 години вакво мало хрчаче. Ама сега не знам каде би нашол.
 

TheHamsterOreo

hamster expert
Член од
11 јули 2020
Мислења
8
Поени од реакции
8
hrchaci ima skoro vo site pet shopovi, jas go kupiv mojot hrchak vo deksport oaza
 

Kajgana Shop

На врв Bottom