Хрчаци

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.065
Поени од реакции
778


Вчера си купив хрчак и забележав дека на форумов нема таква тема, па решив да отворам една токму за нив.

Сте чувале ли хрчак? Сакате ли да чувате?
Како се однесуваше, како се викаше, колку време го чувавте?
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Имам чувано 3... Едниот ми умре многу брзо, па земав нов, ми избега, и третиот ми се разболи и ми умре :( Повеќе од 3 месеци не сум успеала да задржам едно... И затоа после се префрлив на морско прасе :) Не памтам како ми се викаа... Иначе многу се мили :) Али од кога имав морско прасе, повеќе ги сакам нив :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас чував 3 години хрчаци, првиот дури ми се породи :)
а вториот од старост умре по 2 години живеат негде по преосек еве и слика од него :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.065
Поени од реакции
778
Да му давам ли вода бе?
На еден форум наидов на толку контрадикторни мислења дали да му се дава вода, па не знам ич што да правам :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Да му давам ли вода бе?
На еден форум наидов на толку контрадикторни мислења дали да му се дава вода, па не знам ич што да правам :toe:
:pos2::pos2::pos2:

Вода бе сите пиат. Дестилирана :pos2:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.315
Поени од реакции
261
Имам 2.Дуле и Коки се викаат:)pos2::pos2:)пошо незнаевме како да ги крстиме и брат ми ај Дуле и Коки и отиде.

Да му давам ли вода бе?
На еден форум наидов на толку контрадикторни мислења дали да му се дава вода, па не знам ич што да правам :toe:
You must be crazy!!!:lud::lud::uvo::uvo:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.065
Поени од реакции
778
Па има мислења дека не може да преживеат без вода, други пак викаат дека водата ја примале преку зеленчукот а трети па викаат дека веќе некое време им живеат и без вода.
 

Zivko_MVP

Играј Со Најдобрите!!
Член од
6 април 2008
Мислења
72
Поени од реакции
0
ја имам куце но незнам како да ја ставам сликата:toe:
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Па имав хрчак многу одамна го чував многу и на крај се заебав го спарив со комшијата женски хрчак и напраеја 10 мали.6 ги изедоја 4 останаја и све ги шитнав на крај жал ми падна шо ги продадов и то.Не му давав ни вода ни нишо пилевината ја јадеше супер се држеше топ беше и пак сакам али.. ќе виимо.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Некој да не знае како одат цениве на хрчациве сакам да си зеам еден и што се му е потребно ?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.065
Поени од реакции
778
Хрчакот е околу 200-250 денари, јас купив и аквариум (може да се користи ем за риби ем за хрчаци), тој беше 300 денари а имаше и еден кафез, поголем беше и внатре имаше 300 матракуки за хрчаци (тркало, куќичка, некави скалички и сл.); пилевината е 30 денари а пакетчето е огромно, а храната исто се продава пакувана и е 80 денари а пакетчето е некаде со големина колку смоките Стоби Флипс :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Да му давам ли вода бе?
На еден форум наидов на толку контрадикторни мислења дали да му се дава вода, па не знам ич што да правам :toe:
Kaква вода море?
Ќе го умреш хрчакот. Не смеат вода да пијат тие.

Инаку, чував хрчак одамна. Не ми текнува на името, не ми текнува ни како изгледаше, премала бев. Само знам дека татко му кога му го миеше тоа аквариумот заборави да ја избрише водата и ми го умре и после во канта го барав. Сиротко:(
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.429
Поени од реакции
5.379
И јас имам чувано хрчак поклон ми го дадоја црн беше Дени ми се викаше вода не му давав да пие дека така ми кажаа го ранев со кикирики, јабука, морков итн ... :)
Многу често го пуштав низ соба да шета па после по пола сат го барав позади кревети, шкафови и каде не ... :)
Повеќето ги чуваат во аквариум (секако не со вода) ама јас го чував во кафез на 2 спрата си имаше и кучарка, пилевина и тркало да се врти, ама не ми живеше многу долго ми се разболе во зима и умре, од тогаш кафезот празен ми седи :P
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.065
Поени од реакции
778
Еве ги контрадикторните мислења.
Еден вика вода да, друг вода не.
Јас сепак му дадов прееска малку и се напи ама сега гледам ништо не му е.
На еден хрватски форум стои со големи, болдирани, црни букви дека МОРА да му се даде вода.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom