Хрчаци

Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
А моча ли? :D :tapp:
И дали морам кафез да купувам или може у некоја кутија да спие да се седи на кревет? :D
Картонот ќе го изгрицка и ќе ти побегне, најубаво ако имаш некоја поголема пластична кутија, ќе ти заврши работа, или некоја од плексиглас, јас мојот хрчак го чував во кутија за гласање:pos:, а друго хрчаче во кафез за птици, ама го приспособував за потребите на хрчачето. Најинетерсно беше што се качуваше по жиците и беше како мајмунче.


Исто така пазете на тркалотот за вртење, јас му купив железно со вертикални жички
вакво
ама ич не се добри ваквите тркала, пошто си ги дереше ноженцата кои му пропаѓаа во просторот помеѓу жиците, па морав да му лепам однадвор на тркалото она за укоричување што е. Најубаво пластично тркалце,
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
А кај се продаваат добри(мислам на здрави) хрчаци и по која цена се(мали)?
Јас гледав во Бисер ама не влегов да прашам.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
19
Поени од реакции
1
epa luge konecno zemav hrcak i.... go narekov hanibal... ljubov na prof pogled site mirni samo ono me grizna za prst i pak podadov raka pak me grizna... axx ljubov :love:
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Отидоа хрчачињата кавијар.Мајка ми дур чистела го стаила мажјакот во аквариум послем не го преместила брат ми ми се јави дека има крвопролевање му кажав да ги одвои и остана мајката со едно здраво хрчаче едното е гризнато другите сите мртви некои дури и изедени и мажјакот ми е прејаден.Мачката ги домези останатите мртви барем коа се мртви да одат во полза на нешто а не в канта.Ах жалосно и она белото црно и кафеавко тробојно хрчаче најубавото ми го изел :/
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
За жал не се опоравуваат од ова,ова се случува често на хрчаците....незнам како се вика оваа состојба но знам дека мускулите се грчат нема проток и толку.Земи масирај го ама чисто се сомневам
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
19
Поени од реакции
1
За жал не се опоравуваат од ова,ова се случува често на хрчаците....незнам како се вика оваа состојба но знам дека мускулите се грчат нема проток и толку.Земи масирај го ама чисто се сомневам
umre....
 
Член од
23 март 2011
Мислења
893
Поени од реакции
790


Вчера си купив хрчак и забележав дека на форумов нема таква тема, па решив да отворам една токму за нив.

Сте чувале ли хрчак? Сакате ли да чувате?
Како се однесуваше, како се викаше, колку време го чувавте?

Вчера си купив хрчак и забележав дека на форумов нема таква тема, па решив да отворам една токму за нив.

Сте чувале ли хрчак? Сакате ли да чувате?
Како се однесуваше, како се викаше, колку време го чувавте?
mnogu e sladok. i jas imav pred nekoluku god.
--- надополнето: 7 март 2013 во 12:16 ---
Да му давам ли вода бе?
На еден форум наидов на толку контрадикторни мислења дали да му се дава вода, па не знам ич што да правам :toe:
во овошјето и зеленчукот има доволно вода,така да јас не им давав на моите.

првиот пат мојата беше женка па роди 12... беа многу слатки па ги раздадов.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Жал ми е,јас имав мали но прочитај поозгоре постот и прочитај што им се случи инаку ќе ти ги дадев сите.Сега,имаш можност да си купиш ново,кога одиш во пет шоп види да го земеш најактивното :D
 
Член од
22 март 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Пред една недела добив хрчак. Ми го подарија. Навистина не се размирам во нивните раси. Мојов хрчак е многу интелегентен. Му купив кафез и веднаш штом го ставив во тркалото почна да го врти и навечер и тоа до 5 часот сабајле врти и тоа со голема брзина и многу ми е интересен. Се случува нон стоп да се качува по кафезот но и да го грицка. Сакав да ве прашам до сега му немам дадено вода дали да му дадам и го хранам со овошја и зеленчуци што содржат вода и нон стоп му давам храна па дали е тоа претерано и сакав да прашам дали да го пуштам надор од кафезот, дали со тоа што грицка по него и се качува бара да го пуштам. А на почетокот неможев да го навикнам да си легнува во куќичето но сега но навикнав но се случува после напорно трчање во кафезот да си легне во некое ќоше и да се успие па си помислувам да не е нешто болно. кога ке го земам во рака сака да движи ми се качува по рамењата но незнам дали да го пуштам низ соба страв ми е да не се изгуби и уште едно прашање.. дали му сметаат цигари? ви благодарам и ако некој ги препознава хрчаците нека ми напише во коментар ке ставам слика да ми каже што раса е :))
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Пред една недела добив хрчак. Ми го подарија. Навистина не се размирам во нивните раси. Мојов хрчак е многу интелегентен. Му купив кафез и веднаш штом го ставив во тркалото почна да го врти и навечер и тоа до 5 часот сабајле врти и тоа со голема брзина и многу ми е интересен. Се случува нон стоп да се качува по кафезот но и да го грицка. Сакав да ве прашам до сега му немам дадено вода дали да му дадам и го хранам со овошја и зеленчуци што содржат вода и нон стоп му давам храна па дали е тоа претерано и сакав да прашам дали да го пуштам надор од кафезот, дали со тоа што грицка по него и се качува бара да го пуштам. А на почетокот неможев да го навикнам да си легнува во куќичето но сега но навикнав но се случува после напорно трчање во кафезот да си легне во некое ќоше и да се успие па си помислувам да не е нешто болно. кога ке го земам во рака сака да движи ми се качува по рамењата но незнам дали да го пуштам низ соба страв ми е да не се изгуби и уште едно прашање.. дали му сметаат цигари? ви благодарам и ако некој ги препознава хрчаците нека ми напише во коментар ке ставам слика да ми каже што раса е :))
Давај му вода обавезно.Има псоебни ботилки за вода.Тоа шо се качува не бара да го пуштиш,едноставно си се катерат.Во соба несмееш да го пуштиш оти псоле тоа тешко да го најдиш.Може многу мебел да ти уништи.На секое животно му сметаат цигари
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Дечки сакам да си купам хрчак, ама моиве дома ми се малце проблематични.
Кажете ми мирисаат многу? Како се со хигиена? Живеам во стан па ... :unsure:
 
L

Lu

Гостин
Дечки сакам да си купам хрчак, ама моиве дома ми се малце проблематични.Кажете ми мирисаат многу? Како се со хигиена? Живеам во стан па ... :unsure:
Доколку редовно ја менуваш пилевината нема да мириса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom