Хорор филмови

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.379
Поени од реакции
20.005
Ми го предложија The Call како добар хорор, мене ми беше досаден и мех иако признавам неколку пати пробуди емоција во мене филмот. Крајот те пост кредит е тежок промашај.

Се на се мех, беше океј за гледање воглавно но ќе го заборавам до вечер.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.307
The grudge е. Најстрашан филм што самга гледаја(и кец и двојка). Ама оргинал јапанска верзија, а не онај полуамеричка.
Ипак мислу дека е од The grudge. Поише личи на јапанку, а и руке су ву повише искривени од туј од The ring.
У The grudge никој никога не убива, сфи умираф од стра или страв што викате ви.
Од тогаш ми стоеше у букмаркс филмов и сега дојдов да те прашам колку годинки имаше кога те плашеше аматеризмов? :D
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.645
Од тогаш ми стоеше у букмаркс филмов и сега дојдов да те прашам колку годинки имаше кога те плашеше аматеризмов? :D
Тли...
Под кур ми се скли.
Хехе

Неам појма брат, језиф филм, на јак сараунд, скроз тмно, много техаце и ваљда у средну беше.

Језиви ефекти, морбидно дете, црна Дидие Дрогба коса, онај што лази како прекршен паук.

Ај ск ти асл.
Кој ти е најстрашан филм шти ти ги наежија тија бледи јајца хаха.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.379
Поени од реакции
20.005
Одамна немам гледано интересен хорор филм, мислам дека Нема да бидеш сам/You won't be alone е интересен и уникатен филм, искрено не е нешто многу страшен но е сепак вознемирувачки (особено ако се подразмисли за делата на главниот лик), барем мене ми остави вакви чувства. Плус што е наш македонски.

Океј технички австралиски е филмот, али директорот е Македонец и се зборува на македонски во него. :P

 

Kajgana Shop

На врв Bottom