Хорор филмови

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Jaс моментално овој го гледам, пред 15 мин го пуштив, засега добро се одвива макар шо е почеток :)http://www.imdb.com/title/tt0061655/
Исто и ова можи да е добро, сметнато ми е , али за утре
http://www.imdb.com/title/tt0403358/

Night Watch гледан, добар!

Хорор комедии, дали има 4-5 во живот што сум ги гледал и ми направиле мерак, самата комбинација ми е одвратна и нелогична. Фала во секој случај.
 
А

Анноун

Гостин
Psyside , најди си јапонски негледан квалитетен хорор, да те види Господ. Мора некој да ти е испуштен .
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Penny Dreadful, Riding the Bullet..
Definitivno! American horror story ako ne gleas, golemo osvezuvanje, I prilicno kvalitetna.
Abe so stori Carpenter? Neli imase poveke proekti, samo The Ward gleav.
I drugo, proveri po horror festivalite, znam gi sledevme, ama gi podzaboraviv jas..

Gleam inace trgna po novi, obavezno skokaj The Bay I The Apparition..

I kako posledno, isto hejtam zanrot comedy-horror.. ali posleden vakov vredese Tucker and Dale vs Evil, nasproti nekolkute kultni od zanrov.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Да не се сфатиме грешно и јас не гледам комедија хорор пошто неспојливи правци ми се, но филмов започна строго хорорски..........и сега избиваат полека глупостите иако мистичноста уште се провлекува низ зиморливото време
Иначе The tenant? Мене закон филмче ми е психолошко хорорче.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Да не се сфатиме грешно и јас не гледам комедија хорор пошто неспојливи правци ми се, но филмов започна строго хорорски..........и сега избиваат полека глупостите иако мистичноста уште се провлекува низ зиморливото време
Иначе The tenant? Мене закон филмче ми е психолошко хорорче.
Psy ne prosvetli so ovoj odamna.. eeeepten dlaboko vo lista dzirni ako sakas da mu preporacas nesto. Ova bese premnogu lesno. :P
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Psy ne prosvetli so ovoj odamna.. eeeepten dlaboko vo lista dzirni ako sakas da mu preporacas nesto. Ova bese premnogu lesno. :P
Абе сето филмомани сте вие :D Кај да ви најди чоек филм вас. Пред некое време овој го гледав исто малце заминат е http://www.imdb.com/title/tt0090163/, како и oвој http://www.imdb.com/title/tt0065436/
Иако на вториов од Herzog пишува комедија, немаше ништо смешно, само напната монотонија со гнасно смеење. Џуџиња на едно место и несекојдневни сцени кои ги сонував на 2-3 пати :P
Или Kwaidan исто има сцени подзаминати. Макар шо и триве филма се кладам гледани ви се :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Абе сето филмомани сте вие :D Кај да ви најди чоек филм вас. Пред некое време овој го гледав исто малце заминат е http://www.imdb.com/title/tt0090163/, како и oвој http://www.imdb.com/title/tt0065436/
Иако на вториов од Herzog пишува комедија, немаше ништо смешно, само напната монотонија со гнасно смеење. Џуџиња на едно место и несекојдневни сцени кои ги сонував на 2-3 пати :P
Или Kwaidan исто има сцени подзаминати. Макар шо и триве филма се кладам гледани ви се :D
Ve citam za dzuzinjata stalno ama nikako da mu sednam, threads pamtam na net go gleav.
Obicno delime psiholoski terori od horori ili barem jas, ama vo momentot covekot e daj mu sta das. :D
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Е овој не ми е гледан, ќе го ѕирнам :)

Psyside , најди си јапонски негледан квалитетен хорор, да те види Господ. Мора некој да ти е испуштен .
За жал не :D

Penny Dreadful, Riding the Bullet..
Definitivno! American horror story ako ne gleas, golemo osvezuvanje, I prilicno kvalitetna.
Abe so stori Carpenter? Neli imase poveke proekti, samo The Ward gleav.
I drugo, proveri po horror festivalite, znam gi sledevme, ama gi podzaboraviv jas..

Gleam inace trgna po novi, obavezno skokaj The Bay I The Apparition..

I kako posledno, isto hejtam zanrot comedy-horror.. ali posleden vakov vredese Tucker and Dale vs Evil, nasproti nekolkute kultni od zanrov.
Све тоа прегледaно хорор комедии по фестивалите, и подпросечни филмови....The Bay go гледав, The Ward исто така, Apparation читав лоши критики па не го гледав, ама чим го препорачуваш ќе го ѕирнам.

Исто и Penny Dreadful/Riding the Bullet гледани одма кога излегоа :D


Иначе The tenant? Мене закон филмче ми е психолошко хорорче.
Добар предлог, филмов е маестрален.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
За кој The tenant зборувате? Овој хороров од 2010 има многу мала оцена на имдб. Вреди да се симне?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
@Psyside си ги гледал во скоро време Basket case 1 & 2 ? Одамна имам гледано нешто од овие на VHS и тогаш ми направи мерак, па да прашам дали вреди да си ги освежам впечатоците?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
@ Psyside си ги гледал во скоро време Basket case 1 & 2 ? Одамна имам гледано нешто од овие на VHS и тогаш ми направи мерак, па да прашам дали вреди да си ги освежам впечатоците?
Комедија - Хорор, не ми е омилен поджарн. Се мислев на 3/4 пати да ги гледам.....имаше препораки, ама кога видов комедија во опис, се откажав.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Све тоа прегледaно хорор комедии по фестивалите, и подпросечни филмови....The Bay go гледав, The Ward исто така, Apparation читав лоши критики па не го гледав, ама чим го препорачуваш ќе го ѕирнам.

Исто и Penny Dreadful/Riding the Bullet гледани одма кога излегоа :D
Ne si me procital ubavo, obavezno da gi skoknes pisav, the bay bese eden od polosite filmovi od 2012 a i apparition bese dosta slab. :)
Ward bese prosek, ama najavuvase Carpenter poveke proekti kako comeback..
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
Вчера ги гледав Eden Lake и The Poughkeepsie Tapes.
Вториот е цензуриран, односно во 2012 не може да се најде на DVD (не ми е јасно зошто, бидејќи сме гледале поболни филмови, а плус е филмов фикција).

Интересни филмчиња, вреди да се симнат.
Денес имам во план да ги гледам 7 Days и The Alphabet Killer.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom