Хорор филмови

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
http://www.imdb.com/title/tt1646973/

Гледан му е на некој овој филм? ми изгледа добар на трејлеров, чекам мислење дали вреди да го симнувам :)
Овој оригиналот го немам гледано, ама ја гледав американската верзија и ми се допадна ептен.

Silent House (2011)

Велат дека оригиналите најчесто се подобри од римејците, па можеш да си пробаш.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
http://www.imdb.com/title/tt0096071/


Арно онака, не многу опасно. Пишува спрема вистинска приказна демек бил праен, со шамани ова она, билки и тешки психоделии, али има гнасни сценичиња. Можи да го ѕирните ако веќе не сте го ѕирнале.
oвој, колку што памтам, имаше добра приказна, атмосфера, глума и некои многу јаки сцени, АМА, уште да му обрнеа малку внимание на крајот, ова ќе беше еден од најдобрите хорори што сум ги гледал. Крајот е ТАПА и го уништува филмот, не е на тоа ниво со останатиот дел од филмот, за жал.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Кабината - катастофално лош филм, невидена турлитава од хорор. Се мразам себеси што потрошив час и пол на него, наместо да учам гледам нешто попаметно.

And really, IMDb, 7.8?

Ми треба детоксикација во вид на драма со Ева Грин.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ќе прекинам да го читам форумов :)
И за Rec 3 и за Cabin in the woods ме зезнавте овака, најмногу очекувања за хорор годинава од нив имав.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ќе прекинам да го читам форумов :)
И за Rec 3 и за Cabin in the woods ме зезнавте овака, најмногу очекувања за хорор годинава од нив имав.
:icon_lol:

Останува уште Дневниците од Чернобил.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Кабината - катастофално лош филм, невидена турлитава од хорор. Се мразам себеси што потрошив час и пол на него, наместо да учам гледам нешто попаметно.

And really, IMDb, 7.8?

Ми треба детоксикација во вид на драма со Ева Грин.
ауууу... значи филмов...како си го глеал до крај не знам, ја издржав тачно 6 минути само...почнав глупо да се осеќам и морав да стиснам стоп. :icon_mrgr: ги жалам тие 700мб и 15те минути додека го чекав да се симне.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
ауууу... значи филмов...како си го глеал до крај не знам, ја издржав тачно 6 минути само...почнав глупо да се осеќам и морав да стиснам стоп. :icon_mrgr: ги жалам тие 700мб и 15те минути додека го чекав да се симне.
Требало до крај да издржиш. Поготово последните сцени со Сигурни Вивер беа врвот. Од нигде никаде се избаци сосема нов заплет, па и жанр. На крајот можеше да заврши и со мјузикл, секако се' беше изнафрлено без никаква смисла.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Се знае како се гледа хорор - сам, во темно и буташ мачка во шифоњер за ефекти. :)
Мала поправка. :LOL:

Слаби хорори во задно време, го симнав The Tall Man мислеќи дека е хорор по сликицата ама испадна драма/трилер, добро филмче во глобала. Од овие што следат трејлерот на The Chernobyl Diaries ми изгледаше интересен, не очекувам нешто кој знае колку страшно но самата приказна околу Чернобил ми била одсекогаш мистична и привлечна.
 
O

Orion.

Гостин
Мала поправка. :LOL:

Слаби хорори во задно време, го симнав The Tall Man мислеќи дека е хорор по сликицата ама испадна драма/трилер, добро филмче во глобала. Од овие што следат трејлерот на The Chernobyl Diaries ми изгледаше интересен, не очекувам нешто кој знае колку страшно но самата приказна околу Чернобил ми била одсекогаш мистична и привлечна.
http://www.imdb.com/title/tt0308152/
Глеј го овој сам во темно :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Мала поправка. :LOL:

Слаби хорори во задно време, го симнав The Tall Man мислеќи дека е хорор по сликицата ама испадна драма/трилер, добро филмче во глобала. Од овие што следат трејлерот на The Chernobyl Diaries ми изгледаше интересен, не очекувам нешто кој знае колку страшно но самата приказна околу Чернобил ми била одсекогаш мистична и привлечна.
Ако те интересира Чернобил и слични работи, еве ти интересна драма/ сај-фај/ хорор во вид на документарка:

Threads (1984)

Не е којзнае што, дефинитивно не би му дал оцена 8.0 колку што има на IMDb, ама е доста језив и вознемирувачки.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
^ ^
Фала на двајцата, ќе ги ѕирнам. :)
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
oвој, колку што памтам, имаше добра приказна, атмосфера, глума и некои многу јаки сцени, АМА, уште да му обрнеа малку внимание на крајот, ова ќе беше еден од најдобрите хорори што сум ги гледал. Крајот е ТАПА и го уништува филмот, не е на тоа ниво со останатиот дел од филмот, за жал.
Една од најпотресни и најаки филмски сцени некогаш снимени, кога ликот на Пулман се тетерави со укочено тело по гнасни улички дерејки се на лугето што поминуваат околу него да не им дозволат на тие што ке дојдат да го закопаат. Уплав добив тогаш. Одлично филмско искуство, од самиот почеток на филмот добиваш некое морничаво чуство кое ти почнува од врв на рбетен столб па полека, полека се прикрадува надоле низ пршлените се до опашестиот дел на рбетниот столб. На кратко кажано си ги посрав гаќите. Во целина се собрано и со се холивудскиот крај филмот е вреден за гледање. За мене лично во топ три филмови на Крејвен ми е заедно со New Nightmare и The People Under the Stairs.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Мала поправка. :LOL:

Слаби хорори во задно време, го симнав The Tall Man мислеќи дека е хорор по сликицата ама испадна драма/трилер, добро филмче во глобала. Од овие што следат трејлерот на The Chernobyl Diaries ми изгледаше интересен, не очекувам нешто кој знае колку страшно но самата приказна околу Чернобил ми била одсекогаш мистична и привлечна.
Од каде го симна? :) Послужи ме со линк во пп :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom