Хорор филмови

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Што е толку тажно?
Тоа што пишав.

Катастрофа, -10 оцена.

Иначе, пиши какво тип на хорори ти се свиѓаат да ти дадам некој предлог, пошто гледам критички си настроен :D
Со духови.
Не дека сум настроен кон критики колку што сум разочаран од првиот дел на филмот.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
можеби највеќе сакам хорори ама со друство да гледаме,
да пада смеа и страв, еве некои од споменативе погоре ке погледнам да видам :eek: сакам ептен СТРАШЕН филм!!!
 
O

Orion.

Гостин
можеби највеќе сакам хорори ама со друство да гледаме,
да пада смеа и страв, еве некои од споменативе погоре ке погледнам да видам :eek: сакам ептен СТРАШЕН филм!!!
Ако сакаш да го ''уништиш'' хоророт, глеј го со друштво
Се знае како се гледа хорор - сам :)
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Мој омилени хорор филмови се: Exorcist - сите, The Omen, Salem's Lot (стариот и новиот), Bram Stoker's Dracula, Silence of the Lambs, Hanibal - Cannibal, Red Dragon, American Werewolf in London/Paris, The Skeleton Key, Silent Hill, The Grudge (ju-on), The Ring, From dusk till dawn, Creep... има и други на кои не се сеќавам сега. За мене добар хорор е оној кој може да направи да се почувствуваш дека ова може и тебе да ти се случи, да почувствуваш адреналин, да ти се испотат рацете и да си легнеш со запалено светло :). Филмовите на мојата листа воглавно се оние кои ме исплашиле (како помал) или ми се допаднала приказната и нејзината филмска интерпретација.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.541
Поени од реакции
33.748
From Dusk Till Dawn далеку од хорор бе другарче.. :)
Мада исто и Ханибал.
Иначе Skeleton Key има занимљив твист и вреди онака да се ѕирне.

Друго може да помине кај субјективна аll-time-favourite top-something-хорор листа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
The.Cabin.in.the.Woods.2012.KORSUB.720p.HDRiP.XViD.AC3-LEGi0N

Излезе добра копија, се симнува, импресии после - утре.


EDIT,

Порано имав високи очекувања за филмовите, па неретко бев разочаран.

Што е сменето во денешно време?

Во денешно време сум разочаран и од филмовите од кои не очекувам дека ќе бидат добри, ете тоа е све што треба да знаете за насловот над овој пост.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
http://www.imdb.com/title/tt0096071/


Арно онака, не многу опасно. Пишува спрема вистинска приказна демек бил праен, со шамани ова она, билки и тешки психоделии, али има гнасни сценичиња. Можи да го ѕирните ако веќе не сте го ѕирнале.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom