Хорор филмови

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.171
Rest stop, али не го сватив од прво гледање, го глеав уште неколку пати после тоа и тек кога излезе Rest stop 2 don't look back и се разјасни едно троа
И на крајот двојката ептен глупо заврши,
зошто убиецот повторно се појави кога нели му ги запалија очите кои беа кај близнаците, а и плавушата умре :(
И да не знаеш зошто Никол беше заменета од друга глумица, а не глумеше таа истата Никол од првиот дел?
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
И на крајот двојката ептен глупо заврши,
зошто убиецот повторно се појави кога нели му ги запалија очите кои беа кај близнаците, а и плавушата умре :(
И да не знаеш зошто Никол беше заменета од друга глумица, а не глумеше таа истата Никол од првиот дел?
Не знам, не била достапна, иначе првиот дел поише ми се свиѓаше јерда и вториот има добра приказна али некако не е тоа тоа
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Spored mene najstrasni filmovi sto nekogas sum gi gledal se: The eye,The mirrors :eek:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Mindfuck, sickkkk, atmospheric, brutally - twisted!

Kill List

Не е за луѓе со слаб стомак....предупредување!
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
И мене ми е на watchlist. Некако ми ги подгреавте очекувањата, а прв пат слушам за филмот. Ама добро, одамна не сум гледал вакви филмови.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Филмот е добар, само е отворен за интерпретација...исто така многу тежок е на стомак, брутален...па незнам дали ќе ви се допадне...што се однесува до мене заслужува шанса.

Исто така го препорачувам и The Divide, како солиден хорор филм.
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
Insidious, The Rite, The Ward
The Rite не е ништо посебно, само не сфатив што беше фората со "тајната" на тој младиот свештеник и со сцените со мајка му, као демек ради нејзината смрт овој го презирал Бога или?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Сите три не се ништо посебно :(
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.511
Откај дознавте за овој Kill List пошто гледам на сите им е на "watchlist" , прв пат слушам за овој...:)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
The Rite не е ништо посебно, само не сфатив што беше фората со "тајната" на тој младиот свештеник и со сцените со мајка му, као демек ради нејзината смрт овој го презирал Бога или?
The Rite беше најтапа од овие, ама имаше онака 2010/2011 хорори, а ништо поинтересно не испадна тогаш. Искрено не се ни сеќавам на филмот, знам само некоја жена имаше, па егзорцизми и нешто со свештенициве.
The Ward веќе видено, ама сепак Карпентер беше во прашање.
Е Insidious беше многу јак филм, приказна се туто комплето, ама од моментот кога таткото го направија Чак Норис, па си шеташе меѓу духови, па се до тоа бабата на крај филмот забега у три лепе неповратне.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Исто така го препорачувам и The Divide, како солиден хорор филм.[/quote]


Jas kako sto zabelezav,nemase mnogu elementi na horor,no ne pretstavuva kojznae sto filmot,ima nekoi elementi na psiholoski triler,no ne zasluzuva pozitiven odgovor od mene:cenzura:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Исто така го препорачувам и The Divide, како солиден хорор филм.

Jas kako sto zabelezav,nemase mnogu elementi na horor,no ne pretstavuva kojznae sto filmot,ima nekoi elementi na psiholoski triler,no ne zasluzuva pozitiven odgovor od mene:cenzura:[/quote]

Па зависи како го дефинираш хоророт како жанр, дали со психолошки елементи, дали со крвови летање, дали со сериски убијци, широк поим е хоророт.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Sakam da mi preporacate drami od tipot na THE ROAD,nesto u stil na kraj na svet,grupa na luge se ostanati i probuvaat da opstojat,vo konkretniov slucaj tatko i sin..
--- надополнето: 22 април 2012 во 21:31 ---
Ili u stil na THE MIST ili THE DAWN OF THE DEAD,kade grupa na luge se bori protiv ''losoto" ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom