Хорор филмови

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Само на мене ми се смешни филмовите со Elvira? Или можеби таков ми бил периодот, или можеби што во секоја сцена и беше градниот кош во преден план....
Ова се најсмешните филмови што постојат. На Рокенрола треба да и го дадам тој кралица на ноќта да види што е смеење :ROFLMAO:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VLJ

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ова се најсмешните филмови што постојат. На Рокенрола треба да и го дадам тој кралица на ноќта да види што е смеење :ROFLMAO:
И да и' го дадеш. Mistress of the Dark е најдобриот филм на Елвира. Самиот поднаслов од IMDb кажува се': Wonderfully trashy :D Има и серијал, ама бидејќи е од 80те не може да се најде на нет.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
И да и' го дадеш. Mistress of the Dark е најдобриот филм на Елвира. Самиот поднаслов од IMDb кажува се': Wonderfully trashy :D Има и серијал, ама бидејќи е од 80те не може да се најде на нет.
Моментот со цицките кога го скина ланецот од портата :pos:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ова се најсмешните филмови што постојат. На Рокенрола треба да и го дадам тој кралица на ноќта да види што е смеење :ROFLMAO:
Подобро дај ми торент по ПП, едно 100 години ми го носиш филмов :D
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.521
^Менхетенчо, освен римејков The Crazies (2010), друг (по)асолен последниве 2 години мислам дека нема :P
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
^Менхетенчо, освен римејков The Crazies (2010), друг (по)асолен последниве 2 години мислам дека нема :P
Уф, неколку просечни ми прелетaа низ глава што се класи над римејков The Crazies.
Лош, според мене. :)
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.521
Уф, неколку просечни ми прелетaа низ глава што се класи над римејков The Crazies.
Лош, според мене. :)
Имаше некои добри моменти колку што се сеќавам, мислам дека и ликовите колку-толку беа интересни, не е нешто посебно али не би рекол дека е лош, се рачуна за еден од ретките добри (хорор) римејци, како Dawn Of The Dead...

^The Ward од дедо Кaрпентер беше разочарување а толку се очекуваше пошто беше од него^
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
^
Незнам мене The Ward ми беше стварно добар. Од The Rite ми бепе многу подобар.
Е сега сите очекуваа којзнае колку оти беше од Карпентер, ама што знам мене ми беше онака нешто повеќе од солиден.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Ај помош при избор барам некој филмчиња како Silent Hill, Narnia , Underworld , Harry Potter , Lord of the rings , нешто со крај на светот може да има или одбрана на човештвото помош ???? фала ви однапред
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.980
Ај помош при избор барам некој филмчиња како Silent Hill, Narnia , Underworld , Harry Potter , Lord of the rings , нешто со крај на светот може да има или одбрана на човештвото помош ???? фала ви однапред
Matrix 1,2,3
Alien 1,2,3,4
Independence Day
11-11-11
2012

појма немам стварно, стесни критериуми.. silent hill, narnia, lotr.. >.<
 

Kajgana Shop

На врв Bottom